Pátek 21.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Výrazná stopa jaroměřských florbalistek ve Vídni

Výrazná stopa jaroměřských florbalistek ve Vídni

seznam článků
Výrazná stopa jaroměřských florbalistek ve Vídni
Strana 2
Všechny strany

videnV první polovině srpna se již potřetí vypravily jaroměřské florbalistky na letní zahraniční turnaj. Po návštěvě Lotyšska a Slovinska se tentokrát vyrazily k našim jižním sousedům – do Rakouska, přesněji do Vídně, na první ročník Vienna Floorball Open.

Na tomto turnaji startovalo dalších pět družstev, a tak byly vytvořeny dvě základní skupiny po třech týmech. Naše hráčky dostaly do skupiny švédský tým Ojojoj Uppsala a Slovinky z FbK Olimpija Ljubljana. Druhou skupinu tvořily švýcarky – UHC Weesen, polky z UKS Grodek a domácí, tedy rakouský tým, Wiener Floorball Verein.

Ve svém úvodním turnajovém utkání jaroměřské hráčky ukázaly, že se mohou měřit i s hráčkami takové florbalové velmoci, jako je Švédsko. I když proti nim nastoupily v menším počtu, ukazovaly své herní kvality. O to větším úspěchem a možná i překvapením pro hráčky samotné bylo, když na tabuli po konci utkání svítil stav 5:3 pro Jaroměř. Nutno říct, že Jaroměř předvedla pěknou hru a chvílemi se dokázala svou kombinací seveřankám vyrovnat. Ve druhém zápase skupiny Jaroměř porazila, po vcelku jednoznačném průběhu, Slovinky 3:0. S tímto týmem se jaroměřský tým nesetkal poprvé, a tak holky před zápasem trochu tušily, co od soupeřek očekávat. Nic nepodcenily a vítězstvím si zajistily přímý postup do semifinále a vyhnuly se tak čtvrtfinálovému vyřazování.

V semifinále se proti našim hráčkám postavil tým ze sousední země – polský USK Grodek. Tento tým dlouho nepustil holky do šancí a sám několikrát ohrozil jejich branku. Nakonec však po velmi napínavém boji a závěru, kdy Polky tlačily a dostávaly Jaroměř pod tlak, jaroměřské bojovnice vyhrály 2:0 a postoupily tak do finálového klání. Ve finále se nakonec jaroměřské hráčky postavily, v tu chvíli již proti „starým" známým, Švédkám. I v tomto zápase, stejně jako ve skupině, holky vedly. Tentokrát však nedokázaly náskok udržet ani navýšit a po několika neproměněných šancích přišel trest v podobě tří branek švédských hráček, a to i přes výborný výkon jaroměřské golmanky. Jaroměř tak podlehla Uppsale 1:3 a musela se tak smířit „pouze" s celkovým 2. místem.

I tak je to pro naše florbalistky zatím největší úspěch, na který, jak i ony samy doufají, navážou v příštích letech, i když pravděpodobně opět na jiném turnaji.

Konečné pořadí: 1. Ojojoj Uppsala (SWE), 2. TJ Sokol Jaroměř, 3. UHS Weesen (SUI). 4. UKS Grodek (POL), 5. Wiener Floorball Verein (AUT), 6. FbK Olimpija Ljubljana (SLO)

Petr Rezek, sekretář florbalového oddílu TJ Sokol Jaroměř

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře