Čtvrtek 13.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty V Jaroměři oslavili 20 let od založení florbalového oddílu TJ Sokol

V Jaroměři oslavili 20 let od založení florbalového oddílu TJ Sokol

seznam článků
V Jaroměři oslavili 20 let od založení florbalového oddílu TJ Sokol
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Všechny strany

jaromerflorUplynulý víkend patřil v Jaroměři oslavám 20 let od založení místního florbalového oddílu TJ Sokol. Tyto oslavy uzavřely jubilejní sezonu, která byla nadmíru úspěšná, protože Českou florbalovou unií byl TJ Sokol Jaroměř vyhlášen na základě koeficientu nejúspěšnějším neextraligovým oddílem české části Poháru České pojišťovny.

Úspěšná sezóna to byla i díky trenéru Viktoru Kolářovi. Mužskému A týmu o jediný bod uniklo třetí místo ve 2. lize – divizi III a v Poháru České pojišťovny byl úspěch ještě větší. V osmifinále Jaroměř narazila na extraligovou Spartu, kterou před naplněnými domácími tribunami porazila 9:7 a postoupila do čtvrtfinálové skupiny s dalšími třemi extraligovými týmy. Tam už ovšem k žádnému překvapení nedošlo.

Program víkendových oslav započal páteční přátelský zápas s týmem Forza Tatran Střešovice plným legend, které mají na svých bedrech nespočet reprezentačních startů a ligových titulů - Vladimír Fuchs, Juraj Šádek, Roman Škoch, Tomáš Rambousek, David Dočekal a držitel stříbrné medaile z MS 2004 Jiří Jandáček. Tato sestava byla posílena i o současnou brankářskou jedničku Tatranu a reprezentačního gólmana Tomáše Kafku. Před začátkem zápasu byli diváci seznámeni s historií obou týmů a po celý víkend probíhala výstava k historii jaroměřského florbalu. Ten má bohatou historii, Jaroměř byla druhým městem v České republice, kde se ukázal florbal, když sem na soustředění dorazil švýcarský tým UHC Unicorns Mettmenstetten a TJ Sokol Jaroměř byl jedním z účastníků prvního ročníku 1. ligy (nyní extraligy).

Zápas se podařilo hostům v poslední třetině zvrátit a dosáhnout vítězství 6:3, ovládli i následnou dovednostní disciplínu, tedy samostatné nájezdy. Z domácích hráčů se podařilo prosadit Schwarzovi, Novotnému a Kotrčovi, prosadil se i jaroměřský Rezek, který ve svém posledním zápase před domácím publikem posílil Forzu. Hlavní cíl zápasu se podařilo splnit, byly k vidění branky a oba týmy i diváci si zápas užili.

V sobotu byl na řadě program pro bývalé a současné hráče oddílu, kterých se sešlo šest desítek. Většinu dne zabral turnaj všech generací hráčů, od účastníků prvního ligového ročníku, po stále aktivní hráče. Ti, kterým ještě zbývaly po turnaji síly, si dali na stadionu fotbálek a basket, sportovní vyžití tedy bylo dostatečné. Každý obdržel pamětní půllitr, který byl následně využit při relaxační části s pivem a prasetem. Starší hráči se potkali mezi sebou, zavzpomínali a poznali se se současným kádrem, který vyslechl leckdy zajímavé historky z let minulých. V neděli poté se konal turnaj pro všechny mládežnické kategorie od elévů po juniory. Obou turnajů se zúčastnilo i několik hráček ženského týmu a oba se dobře vydařily. Již teď se těšíme na další výročí.

Hráči na první fotografii: horní řada zleva: Škola, Rezek, Munzar, Fuchs, Kubina J., Škoch, Baloun, Novotný, Jiřička, Hroneš, Jandáček, Schwarz, Lacina, Hašek, Hřivna, Šádek, Valášek; dolní zleva: Sibera, Dočekal, Rambousek, Sucharda, Kubina Š., Kafka, Kotrč, Kubina A.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře