Úterý 23.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Náchodský stadion Hamra otevřel své brány veřejnosti za účasti olympioniků

Náchodský stadion Hamra otevřel své brány veřejnosti za účasti olympioniků

seznam článků
Náchodský stadion Hamra otevřel své brány veřejnosti za účasti olympioniků
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Strana 16
Všechny strany

IMG 2900V pátek 23. června 2017 se uskutečnilo slavnostní otevření veřejného stadionu Hamra v Náchodě po rozsáhlé roční rekonstrukci za účasti celé řady hostů: místopředseda vlády a náchodský zastupitel Pavel Bělobrádek, senátor Lubomír Franc, starosta Náchoda Jan Birke, místostarostové Pavla Maršíková a Jan Čtvrtečka, náchodští radní a zastupitelé, za Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje ředitel brig. gen. Ing. František Mencl a vedoucí územního odboru v Náchodě plk. Ing. David Pouč, zástupci projektantů a dodavatelů stavby a předseda správní rady Kulturní a sportovní nadace města Náchoda p. Pavel Sobotka. Právě "Nadace" byla pořadatelem 1. ročníku atletické olympiády, které stadion patřil po celý den a zúčastnily se jí desítky dětí ze základních škol náchodského okresu.

Nechyběli však ani další velmi vzácní hosté - olympionici: Květa Pecková (Jeriová) - předsedkyně Českého klubu fair play (složka Českého olympijského výboru) a bývalá československá reprezentantka v běhu na lyžích a trojnásobná olympijská medailistka z let 1980 a 1984, Eva Samková - snowboardistka, olympijská vítězka ze Zimních olympijských her 2014 v Soči, Josef Dostál - rychlostní kanoista, bronzový medailista z Letních olympijských her 2012 v Londýně na čtyřkajaku, stříbrná a bronzová medaile z OH v Riu 2016.

"Plníme si sny! Zrekonstruovali jsme po téměř padesáti letech sportoviště, kterým prošly už tři generace. To jsou tisíce sportovců a já pevně věřím, že další tisíce dětí a sportovců teď budou nové zázemí naplno využívat," uvedl starosta Jan Birke a dodal: "S využitím stadionu je počítáno i pro požární sport. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě i realizaci stavby a také organizátorům dnešní atletické olympiády. Není lepší způsob, jak oslavit tento den, než právě naplno využít nové sportoviště."

Pomyslnou štafetu další generace sportovců zvedl v podobě přestřižené pásky a během cílovou rovinkou před zraky diváků na nové tribuně úspěšný náchodský atlet Jakub Nosek, který je bronzovým medailistou z roku 2016 v desetiboji a skoku dalekém z MČR v Táboře, a aktuálně se připravuje na Zimní olympijské hry v Jižní Koree jako člen posádky reprezentačního dvojbobu a čtyřbobu připravující se na ZOH v Jižní Koree.

Zhotovitelem rekonstrukce je firma EKKL a.s. Kroměříž. Stavební práce probíhaly od 14. 6. 2016 do 25. 5. 2017 a celkové náklady představují částku bezmála 35,8 mil. Kč, z čehož dotace MŠMT ČR činila 15 mil. Kč.

Co je na stadionu nového? Běžecký ovál, sprinterská rovinka s umělým polyuretanovým povrchem. Běžecký ovál je včetně odbočky pro steeplechase o šířce 3660 mm s vodním příkopem. Povrchová úprava stadionu má certifikát IAAF. Sektory: pro skok vysoký (je součástí běžeckého oválu), pro skok o tyči, pro hod oštěpem, pro hod diskem, pro vrh koulí a vrhačská loučka, pro skok daleký. Uprostřed atletického stadionu je vybudováno fotbalové hřiště s přírodním travnatým povrchem, které bude sloužit zároveň jako dopadová plocha pro atletické disciplíny. Celkový rozměr travnaté plochy je 112 m x 73 m. Součástí stavby bylo také provedení drenáží, automatický závlahový systém, umělé osvětlení a oplocení.

Zhotovitelem tribuny atletického stadionu je firma Průmstav Náchod s.r.o. Stavba tribuny probíhala od 2. 3. do 12. 6. 2017 a celkové náklady se vyšplhaly na 9,4 mil. Kč. Jedná se o novostavbu tribuny atletického stadionu, která je zastřešena obloukovými vazníky. Hlediště je pro 680 diváků a zajišťuje výhled na celý stadion. Místa pro sezení jsou vytvořena plastovými sedačkami. Konstrukce tribuny je provedena z monolitického pohledového železobetonu, nosná konstrukce zastřešení je z obloukových ramenátů z lepeného lamelového dřeva. Na této konstrukci je proveden záklop z nosných palubek a jako krytina bylo použito měkčené PVC.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře