Úterý 27.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty V Trutnově - Poříčí bude otevřena nová kuželna

V Trutnově - Poříčí bude otevřena nová kuželna

seznam článků
V Trutnově - Poříčí bude otevřena nová kuželna
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

Kuželna 1Trutnovští kuželkáři zahájí sezónu v novém zázemí. V pondělí 12. září bude nová kuželna slavnostně otevřena za přítomnosti vedení města, členů kuželkářského oddílu a dalších hostů. Město Trutnov zajistilo hráčům kuželek nové prostory na základě dlouhodobých požadavků na zlepšení podmínek pro kuželkářský sport.

"Kuželna bude sloužit jak široké veřejnosti, tak profesionálním sportovním týmům pro hru v ligových soutěžích," říká Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Kuželkářský oddíl TJ Lokomotivy Trutnov trénoval ve starých prostorách, které byly v havarijním stavu, a čekal na moderní a vyhovující zázemí. Na výstavbu zcela nové kuželny se však nepodařilo získat dotaci a město tak hledalo jiné řešení. "Nejekonomičtější a nejrychleji realizovatelnou variantou byl pronájem prostor kuželny od třetí osoby," vysvětluje trutnovský starosta. Po uskutečnění veřejné soutěže se nová kuželna začala budovat v Náchodské ulici v Poříčí v budově společnosti PRATR, a. s.

Nabízené prostory umožnily vybudovat čtyři profesionální kuželkářské dráhy, hlediště pro 60 diváků a potřebné sociální zázemí jako jsou šatny, ošetřovna a klubovna. "V původní staré kuželně se nacházely pouze dvě dráhy. Navýšením počtu drah splňuje trutnovská kuželna parametry, aby se v ní mohly pořádat ligové soutěže," upřesňuje Ivan Adamec. Registrovaní hráči budou moci hrát vyšší ligovou soutěž a neregistrovaní hráči budou moci hrát více soutěží, tím se zvýší i počet hráčů, kteří přijedou na tyto soutěže z jiných měst.

Náklady za stavební úpravy prostor uhradil pronajímatel, město Trutnov pak kuželnu vybavilo vlastními technologiemi a nábytkem za částku přibližně 2 mil. Kč. Smlouva o pronájmu je uzavřena na dobu 10 let s opčním právem na prodloužení nájmu na další dvě období po 10 letech, tj. celkem na 30 let.

Nová kuželna se nachází na adrese Náchodská 532, Trutnov. Slavnostní otevření se koná v pondělí 12. 9. 2016 v 17:30 hodin.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře