Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Nové Město nad Metují otevřelo nové sportoviště

Nové Město nad Metují otevřelo nové sportoviště

seznam článků
Nové Město nad Metují otevřelo nové sportoviště
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

WO4Ve středu 9. listopadu 2016 dostali novoměstští sportovci předčasný vánoční dárek. V Jiráskových sadech vedle budovy sokolovny bylo otevřeno nové workoutové hřiště.

"S myšlenkou na vybudování workoutového sportoviště přišel novoměstský zastupitel Jiří Sláma na jaře roku 2015. Jako ideální se jevilo místo v Jiráskových sadech, kde po schválení Radou města a nutných povoleních začal vznikat novoměstský workout," uvedl místostarosta Michal Beseda.

Workoutové hřiště bylo vybudováno především díky iniciativě několika dobrovolníků, kteří ve svém volném čase svářeli železné konstrukce sportovního vybavení. Za pomoci městských Technických služeb pak bylo prováděno usazování do země a betonovací práce.

"Celkem jsme použili 88 metrů trubek různých průměrů, 68 metrů jeklu a použili jsme také 380 šroubů a matek. Pokud bych spočítal čas strávený svařováním a sestavováním konstrukcí, jedná se zhruba o 300 hodin, které jsme hřišti věnovali," uvedl iniciátor projektu Jiří Sláma a dodává: "Myšlenka celého hřiště byla, aby novoměšťáci měli prostor, kam si mohou kdykoliv jít zacvičit. Ze zkušenosti vím, že hodně lidí nerado cvičí na místě, které je hodně viditelné. Tato lokalita je dle mého názoru klidová a přitom perfektně dostupná. Dá se říci, že komu se nechce do klasického fitness centra, tak může zajít sem."

Jiráskovy sady jsou park, který je při cestě do Pekelského údolí. Je to tedy ideální místo k protažení po vycházce, běhu nebo jízdě na kole. Pořizovací cena obdobného workoutového hřiště by se při zadání specializované firmě pohybovala na minimální částce 450 tisíc korun. Díky zapojení dobrovolníků a přispěním městských Technických služeb činí cena novoměstského workoutu přijatelných 80 tisíc korun.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře