Čtvrtek 13.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika Modernizaci náchodské nemocnice zaplatí do roku 2017 kraj

Modernizaci náchodské nemocnice zaplatí do roku 2017 kraj

Email Tisk PDF

nemoc3

Nezbytnou rekonstrukci Oblastní nemocnice Náchod, která se rozběhne nejpozději na jaře příštího roku, zaplatí ze svého Královéhradecký kraj. Vyplývá to z rozpočtového výhledu kraje, který počítá s financováním této největší krajské investice v oblasti zdravotnictví do roku 2017. Hlavní část stavby se uskuteční v letech 2015 a 2016.

"Rozpočtový výhled, který již schválila krajská rada, popisuje financování této klíčové investiční akce, která se kdy v krajském zdravotnictví uskutečnila. 600 milionů korun pokryje již přijatý úvěr, další peníze budeme v jednotlivých letech uvolňovat z krajského rozpočtu. Celkově vyjde rekonstrukce na bezmála 1,1 miliardy korun," uvedl královéhradecký hejtman Lubomír Franc.

Podle informace Jiřího Hošny z krajského tiskového oddělení se rekonstrukce uskuteční v rámci nulté a první etapy. Nultá část rekonstrukce, která se rozběhne v příštím roce, počítá s vybudováním obslužné silnice a modernizací teplovodních a elektrických sítí. Vyjde na zhruba 70 milionů korun.

"Výhledově počítáme, že v příštím roce by se mělo prostavět 300 milionů korun, v roce 2015 400 milionů korun, v roce 2016 200 milionů korun a v posledním roce výstavby 85 milionů korun. Modernizace tohoto klíčového zdravotnického zařízení kraje je zcela nezbytná," uvedla Jana Třešňáková, krajská radní odpovědná za oblast zdravotnictví.

Náchodská nemocnice funguje dlouhodobě na pokraji technické udržitelnosti. "Zásadní je zcela havarijní stav všech sítí nemocnice a nerekonstruovatelný stav operačních sálů. V této podobě nemůže nemocnice dlouho fungovat dál, v podstatě se jen prohlubuje krize. Bez připravované rekonstrukce vyjde jen holé udržení provozuschopnosti nemocnice na 100 milionů korun ročně," uvedl ředitel náchodské nemocnice Miroslav Vávra.

Díky stavbě vznikne hlavní pavilon nemocnice, kde budou působit například operační sály, na ní navazující objekt lůžkové části a budovy pro nemocniční zázemí. Projekt také počítá s budování zpevněných ploch, terénními úpravami či výstavbou opěrných zdí v nemocničním areálu, který leží ve svahu.

Náchodská nemocnice je největší oblastní nemocnicí Královéhradeckého kraje. Její spádová oblast je až 150 tisíc obyvatel a na svých odděleních nabízí na 650 lůžek.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře