Neděle 16.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra se dohodla s náchodskou nemocnicí

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra se dohodla s náchodskou nemocnicí

Email Tisk PDF

nemocnivepoj

Při jednání mezi vedením Oblastní nemocnice Náchod a.s. zastupující nemocnice v Náchodě a Rychnově nad Kněžnou a Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra byla uzavřena dohoda o zabezpečení péče pro pojištěnce této pojišťovny v plném rozsahu tj. neodkladné i plánované zdravotní péče.

Podle informace tiskového mluvčího nemocnice Náchod Lukáše Holuba se zároveň na středeční schůzce obě strany dohodly na pravidelných konzultacích vývoje situace k zajištění péče pro pojištěnce Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra.

Pojišťovna usilovala o jednání poté, co 23. října vedení Oblastní nemocnice Náchod oznámilo, že náchodská a rychnovská nemocnice je nucena omezit plánovanou péči pojištěncům zdravotních pojišťoven, u kterých je vyčerpán finanční limit péče. Jako důvod vedení nemocnice uvedlo omezující limity zdravotních pojišťoven vycházející z úhradové vyhlášky pro rok 2013, které striktně stanovují množství zdravotních výkonů nasmlouvaných pro klienty příslušné pojišťovny ve smluvní nemocnici.

"O naše klienty bude bezezbytku postaráno," uvedl ředitel pobočky ZP MV ČR Hradec Králové Tomáš Jelínek po středečním jednání s ředitelem nemocnice Náchod Miroslavem Vávrou.

"Klienti ZP MV ČR, kterým bylo nemocnicí oznámeno, že do konce letošního roku jim nebude provedena plánovaná operace, budou nemocnicí opět obesláni. Tentokrát s informací, že operace proběhne buďto v původně plánovaném termínu nebo v nejbližším možném," dodal ředitel pobočky ZP MV ČR Jelínek s tím, že kdyby nemocnice informovala ZP MV ČR dříve než média, mohlo se zbytečnému znepokojení veřejnosti zcela předejít.

"Vedení náchodské nemocnice věří, že i ostatní zdravotní pojišťovny budou reagovat na stav, který se dotýká jejich pojištěnců," uvedl 23. října tiskový mluvčí Lukáš Holub.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře