Středa 26.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika Náchodská a rychnovská nemocnice nebude kvůli omezením zdravotních pojišťoven přijímat některé pacienty

Náchodská a rychnovská nemocnice nebude kvůli omezením zdravotních pojišťoven přijímat některé pacienty

Email Tisk PDF

nemocBěhem následujících dnů a týdnů je náchodská a rychnovská nemocnice nucena omezit plánovanou péči pojištěncům zdravotních pojišťoven, u kterých je v současné době vyčerpán finanční limit péče. Důvodem jsou omezující limity zdravotních pojišťoven vycházející z úhradové vyhlášky pro rok 2013, které striktně stanovují množství zdravotních výkonů nasmlouvaných pro klienty příslušné pojišťovny ve smluvní nemocnici. V případě, že by nemocnice hospitalizovala více pacientů, nebude zdravotní pojišťovnou poskytnutá péče uhrazena.

"Od 28. října nebudou nemocnice k plánovaným zákrokům přijímat pacienty ze Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR a Oborové zdravotní pojišťovny zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví a od 4. listopadu nebudou přijímat pacienty od České průmyslové zdravotní pojišťovny. Výjimkou jsou stavy neodkladné péče," uvedl tiskový mluvčí náchodské nemocnice Lukáš Holub.

Restriktivní a pro klienty některých zdravotních pojišťoven diskomfortní stav upřesňuje náměstek léčebně preventivní péče primář Antonín Housa: "Omezení se netýká ambulantní péče a následné péče a hlavně také porodnic a novorozeneckých lůžek. Samozřejmě tedy v ambulanci pacientovi péče poskytnuta bude, ale k hospitalizaci přistoupíme pouze v případě, že zdravotní stav přímo ohrožuje život pacienta."

Dle předpokladů vedení nemocnice se během několika týdnů omezení plánované péče dotkne i pojištěnců ostatních zdravotních pojišťoven. "O této skutečnosti budeme veřejnost včas informovat," doplňuje Antonín Housa.

Co mají dělat pacienti, kterým bude v souvislosti s vyčerpáním objemu nasmlouvané péče pro letošní rok zrušen, resp. oddálen termín operace, případně jiný typ zdravotní péče, vysvětluje ředitel nemocnice Miroslav Vávra: "Je věcí každého pojištěnce, aby se obrátil na svoji zdravotní pojišťovnu, protože ta by mu měla zodpovědět, zda je ochotna požadovanou zdravotní péči uhradit případně zajistit v jiném zdravotnickém zařízení, které dosud nasmlouvaný limit nevyčerpalo."

A na závěr ředitel doplňuje: "Nemocnice je personálně i technicky připravena požadovanou péči poskytnout a přijmout pacienty, kteří se na personál nemocnice obrátí se žádostí o řešení jejich zdravotních problémů. Potom je pouze na dohodě klienta a jeho zdravotní pojišťovny způsob, místo a čas zajištění potřebného zdravotního výkonu. Je mi naprosto jasné, že pro potencionální pacienty je takové opatření nepříjemnou komplikací, ale současná kritická situace nemocnice, která je především způsobena platnou vyhláškou ministerstva zdravotnictví o úhradě zdravotní péče, nemohu postupovat jinak."

"Na základě komunikace situace uvedené v tiskové zprávě, kterou nemocnice v úterý zveřejnila, reagovala již Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra. Navrhla termín schůzky k řešení vzniklé situace. Vedení náchodské nemocnice věří, že i ostatní zdravotní pojišťovny budou reagovat na stav, který se dotýká jejich pojištěnců," uvedl dnes tiskový mluvčí Lukáš Holub.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře