Úterý 19.únor 2019

Poslední aktualizace19.02.2019 04:46

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura Štědrý den v pevnosti Josefov

Štědrý den v pevnosti Josefov

seznam článků
Štědrý den v pevnosti Josefov
Strana 2
Všechny strany

joseffTTTAdvent začíná a v našich domácnostech probíhají přípravy na Vánoce. Výzdoba, pečení cukroví, nákup dárků a občasné sněhové kalamity nám někdy dají pořádně zabrat. Proto si zasloužíme i trochu odpočinku, abychom si užili vánoční atmosféru kolem nás.

Adventní akce bývají často prestižní pro nejednu obec či město. Probíhá slavnostní rozsvícení vánočního stromu, postupné zapalování svíček na adventním věnci a koná se řada kulturní akcí. Každý rok se snažíme vybrat pro vás nějakou unikátní, kvůli které stojí za to na chvíli přerušit vánoční přípravy a vydat se s rodinnými příslušníky za zážitkem. Letos jsme zvolili Pevnost Josefov. Zde nás o Štědrém dnu v turistickém areálu Bastion I a podzemí čeká rodinná hra zvaná Vánoce z perníku.

Těšit se můžete na různé otázky a úkoly spojené s typickými perníkovými motivy, symboly, recepty a dalšími tajemstvími z cukroví našich babiček. V kasematech budou připravené také tvůrčí dílničky. Výrobek si každý může odnést domů a doplnit si tak vánoční výzdobu o vlastnoručně vyrobený kousek.

Chybět nebude ani vánoční výzdoba v kasematech, oheň v krbech, trdelníky a vánoční punč a výstava perníkových forem a vykrajovátek. A protože se akce odehraje v pevnosti, bude součástí programu i střelba ze střelecké galerie, kterou obstará Klub vojenské historie Josefov. Zúčastnit se můžeme také jedné ze dvou prohlídek vedené průvodcem v dobové uniformě. Skauti přinesou a budou strážit Betlémské světlo.

Akce proběhne na Štědrý den od 9 do 14 hodin, takže nám po jejím skončení zbude dostatek času pro návrat domů, přípravu večeře a dárků pod stromeček.

obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Situace s odpadovým hospodářstvím v Trutnově

Situace s odpadovým hospodářstvím v Trutnově

Přestože množství vytříděného odpadu v Trutnově neustále roste, pot&yacu...

Bilance činnosti Ligy proti rakovině Náchod v roce 2018

Bilance činnosti Ligy proti rakovině Náchod v roce 2018

Každoročně na konci předchozího roku hodnotí svou celoroční činnost Liga proti ...

Výbuch v panelovém domě v Náchodě

Výbuch v panelovém domě v Náchodě

Ve čtvrtek 14. února 2019 krátce před půl třetí odpoledne policisté spol...

Trutnov má zrekonstruované turistické centrum

Trutnov má zrekonstruované turistické centrum

Turistické informační centrum Trutnov na Krakonošově náměstí je p...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře