Středa 24.duben 2019

Poslední aktualizace24.04.2019 07:49

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura Štědrý den v pevnosti Josefov

Štědrý den v pevnosti Josefov

seznam článků
Štědrý den v pevnosti Josefov
Strana 2
Všechny strany

joseffTTTAdvent začíná a v našich domácnostech probíhají přípravy na Vánoce. Výzdoba, pečení cukroví, nákup dárků a občasné sněhové kalamity nám někdy dají pořádně zabrat. Proto si zasloužíme i trochu odpočinku, abychom si užili vánoční atmosféru kolem nás.

Adventní akce bývají často prestižní pro nejednu obec či město. Probíhá slavnostní rozsvícení vánočního stromu, postupné zapalování svíček na adventním věnci a koná se řada kulturní akcí. Každý rok se snažíme vybrat pro vás nějakou unikátní, kvůli které stojí za to na chvíli přerušit vánoční přípravy a vydat se s rodinnými příslušníky za zážitkem. Letos jsme zvolili Pevnost Josefov. Zde nás o Štědrém dnu v turistickém areálu Bastion I a podzemí čeká rodinná hra zvaná Vánoce z perníku.

Těšit se můžete na různé otázky a úkoly spojené s typickými perníkovými motivy, symboly, recepty a dalšími tajemstvími z cukroví našich babiček. V kasematech budou připravené také tvůrčí dílničky. Výrobek si každý může odnést domů a doplnit si tak vánoční výzdobu o vlastnoručně vyrobený kousek.

Chybět nebude ani vánoční výzdoba v kasematech, oheň v krbech, trdelníky a vánoční punč a výstava perníkových forem a vykrajovátek. A protože se akce odehraje v pevnosti, bude součástí programu i střelba ze střelecké galerie, kterou obstará Klub vojenské historie Josefov. Zúčastnit se můžeme také jedné ze dvou prohlídek vedené průvodcem v dobové uniformě. Skauti přinesou a budou strážit Betlémské světlo.

Akce proběhne na Štědrý den od 9 do 14 hodin, takže nám po jejím skončení zbude dostatek času pro návrat domů, přípravu večeře a dárků pod stromeček.

obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Dopravní komplikace spojené s uzavírkou železničních přejezdů v Náchodě-Bělovsi

Dopravní komplikace spojené s uzavírkou železničních přejezdů v Náchodě-Bělovsi

Od dnešního dne do 27. května 2019 bude v souvislosti s revitalizací železničn&...

Babiččino údolí již po jedenácté ožije Ovčáckými slavnostmi

Babiččino údolí již po jedenácté ožije Ovčáckými slavnostmi

Blíží se konec dubna a s ním tradiční Den Země v Babiččině údol&i...

Dostavba Malých lázní v Bělovsi vstupuje do své finální etapy

Dostavba Malých lázní v Bělovsi vstupuje do své finální etapy

V pondělí odpoledne podepsal starosta Náchoda Jan Birke a jednatel společnosti Průmsta...

Náchodské MŠ nabídnou místa pro děti zaměstnanců nemocnice

Náchodské MŠ nabídnou místa pro děti zaměstnanců nemocnice

V tomto týdnu se uskutečnilo jednání na odboru školství Městsk&ea...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře