Sobota 19.leden 2019

Poslední aktualizace18.01.2019 09:25

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba MUSICA VIVA přiveze do Hronova Vánoční buzení

MUSICA VIVA přiveze do Hronova Vánoční buzení

buzeniVokálně-instrumentální soubor MUSICA VIVA Jiráskova gymnázia Náchod se na Vánoce připravuje vždycky už od září. Bývá to úsměvné, když ještě lidé venku chodí v kraťasech a chodbami školy už se linou vánoční melodie. Ale možná proto jsou muzikanti i sboristky na letošní tradiční koncert správně "nabuzení". Tak jsme ho nazvali "Vánoční buzení".

Uskuteční se ve středu 19. prosince 2018. A vlastně to budou v ten den koncerty dva. Jeden už v 10 hodin v hronovské Alkalis Senior Rezidenci, Na Chocholouši čp. 409. V budově bývalého internátu hotelové školy za vlakovým nádražím uvítáme třeba maminky s dětmi, nebo seniory a vlastně kohokoliv, kdo bude mít chuť přijít. Večer od 18 hodin se pak rádi po roce vrátíme do náchodské Galerie výtvarného umění – zámecké jízdárny.

Těšit se můžete na pestrý a docela veselý výběr vánočních písní a koled. Některé si s námi možná zanotujete a jinými Vás třeba překvapíme. Co ale zachováváme, jsou originální úpravy našeho uměleckého vedoucího Milana Poutníka a nastudování pod taktovkou sbormistry Věry Vlčkové.

Orchestr se rozrůstá, stejně jako pěvecký sbor. Všichni dohromady už se moc těší, že Vám zpříjemní hektický předvánoční čas. Ať už v Hronově, nebo v krásném místě náchodské galerie, poeticky mezi obrazy.

Rádi bychom ještě na tomto místě tradičně poděkovali za přízeň všem návštěvníkům našich koncertů, samozřejmě rodičům, a za pravidelnou podporu děkujeme také SRPDŠ při Jiráskově gymnáziu.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Po nehodě vlaku a osobního vozu evakuovali hasiči 101 osob

Po nehodě vlaku a osobního vozu evakuovali hasiči 101 osob

Profesionálním hasičům v Jaroměři byl vyhlášen poplach ve středu odpoled...

V Náchodě opět zazáří Hvězda Orientu

V Náchodě opět zazáří Hvězda Orientu

Letos se uskuteční již 8. ročník taneční soutěže Hvězda Orientu v orientá...

Etrichova Holubice přistála na Babí

Etrichova Holubice přistála na Babí

Na Babí vedle rozhledny Elišky vzniklo nové dětské hřiště. To nes...

O víkendu padaly pod náporem větru a sněhu stromy, hasiči zasahovali u více než 100 událostí

O víkendu padaly pod náporem větru a sněhu stromy, hasiči zasahovali u více než 100 událostí

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali během víkendu od 11. do 13. ...

Kraj za 300 milionů korun nakoupí vybavení náchodské nemocnice

Kraj za 300 milionů korun nakoupí vybavení náchodské nemocnice

Radní Královéhradeckého kraje přislíbili financování...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře