Čtvrtek 21.únor 2019

Poslední aktualizace19.02.2019 04:46

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba ZUŠ dokázala vybrat statisíce na vybavení sálu

ZUŠ dokázala vybrat statisíce na vybavení sálu

zusssslechZákladní umělecká škola v Polici nad Metují vybrala díky své trefně pojaté kampani ZUŠlechťujemeZUŠ částku 550 354 korun na portálu hithit.com za 45 dní. Žáci školy budou moci díky 242 přispěvatelům využívat plnohodnotné a moderní vybavení nového koncertního sálu.

"Jsme hrdí na to, že všichni, kdo naší škole přispěli, tak dokázali, že má své jedinečné a nepřehlédnutelné jméno ve světě uměleckého vzdělávání. Všem patří obrovské díky za vyjádřenou podporu, která nás zcela jistě povzbudí do další práce s dětmi," sděluje po ukončení sbírky své bezprostřední dojmy ředitel školy Lubor Bořek.

Žáci školy si budou díky povedené sbírce užívat zbrusu nové a moderní vybavení sálu nejen při výuce povinného předmětu "orchestrální hra", ale i při školních recitálech, večírcích a koncertech. Získané finance budou především využity na nákup sedaček, a sál se také postupně vybaví světly, zvukovou technikou, oponou a dalším zařízením nezbytným k provozu.

Škola sbírkou dokázala, že uměleckého vzdělání, které rozdává, si její současní, ale i bývalí žáci a jejich rodiče, příbuzní i známí, nadmíru váží. Vzkazy na podporu sbírky zasílali i sami absolventi školy, kteří tak prokázali ZUŠ svou vděčnost za základní vzdělání v jejich profesionální umělecké cestě v zahraničí. Zprávy od přispěvatelů se během kampaně na webu nesly v jednoznačně pozitivním duchu, a vyjadřovaly škole díky za hudebně, výtvarně či tanečně obohacená léta života. "ZUŠ ať žije", "Na čas strávený v ZUŠ vzpomínám jako na nejlepší chvíle svého života.", "Děkujeme za dvě hudebně i výtvarně vzdělané děti!", "V ZUŠ Police nad Metují jsem prožila krásná léta." Škola také zaujala několik příznivců z řad místních společností a jednotlivců, kteří přispěli mimořádně vysokými částkami. Vyjádřili zcela jasně úctu významnému renomé školy, které mezi ostatními svého druhu zcela jistě má.

Tradičně v ZUŠ najdete hudební, výtvarný a taneční obor. Můžete se zde učit i střihu, kameře či práci v nahrávacím studiu. Kromě klasického vyučování jednotlivců se škola pyšní početným Big Bandem, věhlasným smyčcovým souborem Archi Piccoli, a dalšími soubory. Všechna tělesa ZUŠ mají za sebou množství vítězství v celostátních soutěžích a výrazné úspěchy se týkají i jednotlivců. Absolventi, kteří se rozhodli umění věnovat profesionálně, působí po celém světě, od USA, přes Austrálii až po Skotsko.

Sbírka ZUŠlechťujemeZUŠ překročila cílovou částku o 83 %, tedy z původního záměru vybrat 300 000 Kč se suma vyšplhala na 550 354 Kč. Projekt se tak stal na portálu hithit.com 3. historicky nejúspěšnější akcí v oblasti hudby.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

O absolventy zdravotnických škol máme velký zájem. Stojíme o to, aby žili a pracovali v Náchodě

O absolventy zdravotnických škol máme velký zájem. Stojíme o to, aby žili a pracovali v Náchodě

V pátek 15. února 2019 zavítali do Střední odborné školy s...

Situace s odpadovým hospodářstvím v Trutnově

Situace s odpadovým hospodářstvím v Trutnově

Přestože množství vytříděného odpadu v Trutnově neustále roste, pot&yacu...

Bilance činnosti Ligy proti rakovině Náchod v roce 2018

Bilance činnosti Ligy proti rakovině Náchod v roce 2018

Každoročně na konci předchozího roku hodnotí svou celoroční činnost Liga proti ...

Výbuch v panelovém domě v Náchodě

Výbuch v panelovém domě v Náchodě

Ve čtvrtek 14. února 2019 krátce před půl třetí odpoledne policisté spol...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře