Středa 24.leden 2018

Poslední aktualizace23.01.2018 18:25

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba ZUŠ dokázala vybrat statisíce na vybavení sálu

ZUŠ dokázala vybrat statisíce na vybavení sálu

zusssslechZákladní umělecká škola v Polici nad Metují vybrala díky své trefně pojaté kampani ZUŠlechťujemeZUŠ částku 550 354 korun na portálu hithit.com za 45 dní. Žáci školy budou moci díky 242 přispěvatelům využívat plnohodnotné a moderní vybavení nového koncertního sálu.

"Jsme hrdí na to, že všichni, kdo naší škole přispěli, tak dokázali, že má své jedinečné a nepřehlédnutelné jméno ve světě uměleckého vzdělávání. Všem patří obrovské díky za vyjádřenou podporu, která nás zcela jistě povzbudí do další práce s dětmi," sděluje po ukončení sbírky své bezprostřední dojmy ředitel školy Lubor Bořek.

Žáci školy si budou díky povedené sbírce užívat zbrusu nové a moderní vybavení sálu nejen při výuce povinného předmětu "orchestrální hra", ale i při školních recitálech, večírcích a koncertech. Získané finance budou především využity na nákup sedaček, a sál se také postupně vybaví světly, zvukovou technikou, oponou a dalším zařízením nezbytným k provozu.

Škola sbírkou dokázala, že uměleckého vzdělání, které rozdává, si její současní, ale i bývalí žáci a jejich rodiče, příbuzní i známí, nadmíru váží. Vzkazy na podporu sbírky zasílali i sami absolventi školy, kteří tak prokázali ZUŠ svou vděčnost za základní vzdělání v jejich profesionální umělecké cestě v zahraničí. Zprávy od přispěvatelů se během kampaně na webu nesly v jednoznačně pozitivním duchu, a vyjadřovaly škole díky za hudebně, výtvarně či tanečně obohacená léta života. "ZUŠ ať žije", "Na čas strávený v ZUŠ vzpomínám jako na nejlepší chvíle svého života.", "Děkujeme za dvě hudebně i výtvarně vzdělané děti!", "V ZUŠ Police nad Metují jsem prožila krásná léta." Škola také zaujala několik příznivců z řad místních společností a jednotlivců, kteří přispěli mimořádně vysokými částkami. Vyjádřili zcela jasně úctu významnému renomé školy, které mezi ostatními svého druhu zcela jistě má.

Tradičně v ZUŠ najdete hudební, výtvarný a taneční obor. Můžete se zde učit i střihu, kameře či práci v nahrávacím studiu. Kromě klasického vyučování jednotlivců se škola pyšní početným Big Bandem, věhlasným smyčcovým souborem Archi Piccoli, a dalšími soubory. Všechna tělesa ZUŠ mají za sebou množství vítězství v celostátních soutěžích a výrazné úspěchy se týkají i jednotlivců. Absolventi, kteří se rozhodli umění věnovat profesionálně, působí po celém světě, od USA, přes Austrálii až po Skotsko.

Sbírka ZUŠlechťujemeZUŠ překročila cílovou částku o 83 %, tedy z původního záměru vybrat 300 000 Kč se suma vyšplhala na 550 354 Kč. Projekt se tak stal na portálu hithit.com 3. historicky nejúspěšnější akcí v oblasti hudby.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Policisté prošetřili poničení betlému na náchodském náměstí. Muž je pokácel neúmyslně

Policisté prošetřili poničení betlému na náchodském náměstí. Muž je pokácel neúmyslně

Policisté z obvodního oddělení v Náchodě prošetřili poškoz...

Náchodské krasobruslařky závodily ve 4. ročníku Poděbradského ledového srdce

Náchodské krasobruslařky závodily ve 4. ročníku Poděbradského ledového srdce

Svoji premiéru zvládla Klára Wilson a předvedla svoji první volnou j&iac...

Trutnov postaví dobrovolným hasičům novou zbrojnici

Trutnov postaví dobrovolným hasičům novou zbrojnici

Dobrovolní hasiči z Horního Starého Města v Trutnově se dočkají nov&eacu...

Úrodný rok Náchodského PRIMÁTORA

Úrodný rok Náchodského PRIMÁTORA

Historicky nejvyšší počet získaných ocenění zaznamenala v ...

V Novém Městě nad Metují vznikne nová tělocvična

V Novém Městě nad Metují vznikne nová tělocvična

V pondělí 15. ledna 2018 byla podepsána smlouva o dílo na realizaci stavby "Př&...

Doporučujeme

Smlouva o spolupráci mezi Oblastní nemocnicí Náchod a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi podepsána

20161121 134641 m

Za účasti starosty Náchoda Jana Birke byla v pondělí 21. listopadu 2016 v budově Městského úřadu Náchod podepsána Smlouva o vzájemné spolupráci, inovování a zdokonalování efektivity vzdělávání pro potřeby současného trhu práce mezi Oblastní nemocnicí v Náchodě a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi. Smlouvu podepsali předseda představenstva Oblastní nemocnice Náchod Ing. Zbyněk Chotěborský a Dr. Andrzej Bugajski, prorektor Vysoké školy fyzioterapie ve Vratislavi...celý článek

 

Poslední komentáře