Sobota 20.duben 2019

Poslední aktualizace19.04.2019 04:28

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Ženou regionu je Renata Moravcová z Dobrušky

Ženou regionu je Renata Moravcová z Dobrušky

Email Tisk PDF
seznam článků
Ženou regionu je Renata Moravcová z Dobrušky
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Všechny strany

Foto č. 1Slavnostní vyhlášení výsledků krajského kola soutěže Žena regionu se uskutečnilo dnes odpoledne v hradecké Galerii moderního umění. Tato celonárodní soutěž je určena všem ženám, které dosahují jedinečných výsledků nejen ve své profesi, ale aktivně se podílejí i na veřejném životě, tvoří hodnoty, pomáhají nemocným, dětem či zvířatům, přispívají ke zlepšení a rozvoji svého regionu a ještě při tom zvládají péči o rodinu.

"Nejedná se přitom jen o veřejně známé a úspěšné osobnosti, ale především o obyčejné ženy, o jejichž smysluplných a nezištných aktivitách nemá veřejnost ani média většinou ani tušení. Za všechny aktivity jim tak děkuji a jsem rád, že v našem kraji je takové množství inspirativních příběhů," řekl k patnáctce přítomných nominovaných dam hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán.

Letošní vítězkou se v Královéhradeckém kraji stala Renata Moravcová z Dobrušky, která je již 17 let nevidomá a v plném invalidním důchodu. Našla však nový smysl života a jak říká: "Dnes už to neřeším, protože vím, že život je hezký i v té tmě." Paní Renata se poprala se životem a dokázala mnohem víc než zdravý člověk. Vlastně svými činy dává "koukavcům" na frak. Je předsedkyní regionální pobočky Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých a také předsedkyní Klubu držitelů vodících psů. Pořádá besedy ve školách a knihovnách, kde vypráví svůj příběh, a je zakladatelkou projektu Kavárna ve tmě v Dobrušce, kde se zákazníci v naprosté tmě a s páskou přes oči nechají obsluhovat nevidomým personálem a na vlastní kůži se tak mohou přiblížit jejich životní situaci.

Na druhém místě skončila Tereza Melišová. Ta je ženou mnoha tváří a aktivit: matkou, PR manažerkou, spisovatelkou a zakladatelkou projektu POMÁHAT S RADOSTÍ, jehož prostřednictvím organizuje materiální i finanční pomoc konkrétním nemocným dětem, ale i brněnské charitě, teplickému Klokánku nebo azylovému domu pro matky s dětmi v Hradci Králové a dalším subjektům. Dále je autorkou úspěšné knihy Dítě jménem Kuba, jejíž výtěžek rovněž kompletně věnuje na dobročinné účely.

Jako třetí se umístila Jaroslava Komárková, matka dvou synů, pedagožka, manažerka a v současnosti také úspěšná radní města Jičín pro školství a kulturu. Na pražské konzervatoři vystudovala hru na lesní roh a následně působila v Jihočeské komorní filharmonii. V Jičíně založila nový typ základní umělecké školy pro velmi nadané žáky, která je dnes díky jejímu neúnavnému vedení na vynikající úrovni.

V Královéhradeckém kraji byla letos nominována dvacítka žen:

Renata Moravcová
Tereza Melišová
Jaroslava Komárková

Zdeňka Seidelová
Je oblíbenou starostkou obce Přepychy, do politiky vstoupila před třemi lety a svými nesčetnými aktivitami své obci např. pomohla k titulu v soutěži Vesnice roku Královéhradeckého kraje 2017.

Zdeňka Šárová
Je spolumajitelkou rodinné firmy a ve volném čase se věnuje problematice zákona o pěstounské péči, o děti bez rodičů má opravdový zájem, aktivně pomáhá a poskytuje poradenství veřejnosti.

Marie Jírů
Je zakladatelkou vzdělávací společnosti Centrum andragogiky, kde vytváří moderní vzdělávací systémy pro dospělé, je držitelkou ceny Manažer roku a zakladatelkou organizace "Šance na vzdělání" pro znevýhodněné osoby.

Alena Křížová
Je bývalou úřednicí základní školy a současnou starostkou Deštného v Orlických horách, spolupracuje také s DSO Orlické hory, MAS Pohoda venkova a dalšími regionálními subjekty.

Miroslava Nováková
předsedkyně Klubu seniorů Pohoda v Kostelci nad Orlicí, v minulosti působila na odboru regionálního rozvoje a cestovního ruchu, kde se zásadním způsobem zasloužila o zviditelnění Podorlicka jako atraktivní turistické destinace.

Martina Berdychová
Je Poslankyně PS PČR a bývalá starostka obce Holovousy. Věnuje se ochraně přírody, cestovnímu ruchu a obnově venkova, je také politickým garantem při řešení problematiky vzdělávání neslyšících dětí.

Daniela Brázdová
Organizátorka charitativních akcí v Královéhradeckém kraji, výtěžky věnuje převážně jednotlivým oddělením místní fakultní nemocnice, za dobu svých aktivit se jí již povedlo věnovat oddělením více než jeden milion korun.

Ivana Kudrnáčová
Matka dvou synů a vedoucí odboru regionálního rozvoje a dotací, díky svým manažerským dovednostem získala pro kraj nemalé částky pro místní rozvoj, ve své obci Skalice se věnuje organizaci kulturního dění.

Bohdana Kašparová
Lektorka a pořadatelka akce "Stromeček splněných přání", jejímž prostřednictvím obdarovává děti, které jsou oběťmi domácího násilí nebo sociálního vyloučení, tuto akci podporuje pro azylový dům pro matky s dětmi v Hradci Králové.

Zdeňka Vondráčková
Je vedoucí lékárny a předsedkyně Společnosti pro pomoc při Huntingtonově chorobě, účastní se mezinárodních konferencí o této neurodegenerativní chorobě a šíří osvětu a nové informace mezi veřejností.

Jana Sieberová
Původně zdravotní sestra, emeritní prezidentka Asociace hospiců a zakladatelka domácího hospicu Duha v Hořicích, z rukou ministra kultury letos obdržela ocenění Dáma české kultury.

Monika Vrabcová
Charitativní pracovnice, přes deset let spolupracuje s Centrem pro zdravotně postižené Královéhradeckého kraje, jako dobrovolník jezdí na tábory s postiženými dětmi. Je také vedoucí sociálních služeb v o.p.s. SKOK do života.

Naděžda Machková Prajzová
Ředitelka Muzea východních Čech v Hradci králové, kde realizuje řadu kulturních projektů a aktivit nejen v ČR ale i v zahraničí, studovala německou filologii ve Vídni, Olomouci i Praze.

Vladimíra Lesenská
Je matkou dvou dospělých dcer, projektantkou a soudní znalkyní. V minulosti byla místostarostkou Týniště nad Orlicí a také krajskou zastupitelkou v poslanecké sněmovně, její hlavní doménou byla a je sociální oblast.

Jana Křížová
Ředitelka neziskové organizace PFERDA z.ú., která se zabývá integrací dospělých osob s mentálním postižením a duševním onemocněním do společnosti. Inspirací ji byla pražská kavárna, kde pracovali handicapovaní zaměstnanci.

Jana Drejslová
Oblíbená místostarostka Rychnova nad Kněžnou a bývalá středoškolská učitelka, dlouhodobě spolupracuje s Červeným křížem a jezdí jako hlavní vedoucí na letní tábory pro děti.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Babiččino údolí již po jedenácté ožije Ovčáckými slavnostmi

Babiččino údolí již po jedenácté ožije Ovčáckými slavnostmi

Blíží se konec dubna a s ním tradiční Den Země v Babiččině údol&i...

Dostavba Malých lázní v Bělovsi vstupuje do své finální etapy

Dostavba Malých lázní v Bělovsi vstupuje do své finální etapy

V pondělí odpoledne podepsal starosta Náchoda Jan Birke a jednatel společnosti Průmsta...

Náchodské MŠ nabídnou místa pro děti zaměstnanců nemocnice

Náchodské MŠ nabídnou místa pro děti zaměstnanců nemocnice

V tomto týdnu se uskutečnilo jednání na odboru školství Městsk&ea...

Trutnovští běžkaři mají nové zázemí

Trutnovští běžkaři mají nové zázemí

Trutnovští běžkaři se dočkali zcela nového a moderního zázem&iacu...

Podpořte 15. května již 23. ročník Květinového dne!

Podpořte 15. května již 23. ročník Květinového dne!

Také v tomto roce se uskuteční jako součást mezinárodní kampaně p...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře