Pondělí 23.červenec 2018

Poslední aktualizace22.07.2018 11:09

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Zahraničí a Náchodsko Delegace ze Zakarpatské Ukrajiny navštívila Náchod

Delegace ze Zakarpatské Ukrajiny navštívila Náchod

Email Tisk PDF
seznam článků
Delegace ze Zakarpatské Ukrajiny navštívila Náchod
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

5869Mezi Královéhradeckým krajem a ukrajinskou Zakarpatskou oblastí existuje oficiální partnerství vyjádřené Memorandem o spolupráci.

"Memorandum o spolupráci mezi Královéhradeckým krajem a Zakarpatskou oblastí znamená obnovení přátelství s regionem, který je nám blízký nejen svou kulturou, ale se kterým nás spojují i desítky let společné historie," řekl hejtman Jiří Štěpán. V rámci partnerství vyšších samosprávných celků má zájem na partnerství ve smyslu "město - město" ukrajinský Ťačiv, jehož delegace, ve které nechyběl starosta města Ťačiv pan Kovač, pan Golubka - poslanec Ťačivského okresu či paní Dotsenko, předsedkyně Regionálního ukrajinského spolku ve Východních Čechách, navštívila Náchod. Delegace byla přijata v prostorách obřadní síně náchodské radnice místostarosty Miroslavem Brátem a Ing. Janem Čtvrtečkou.

"Prezentovali jsme našim ukrajinským hostům historické prostory náchodské radnice, navštívili s nimi expozici věnovanou náchodskému rodákovi architektu Letzelovi i interiéry Městského divadla dr. Čížka. Při společném rozhovoru jsme se dotkli i témat, která jsou společná jistě všem evropským samosprávám. Mezi tato témata patří například nakládání s odpady či rozvoj městské infrastruktury," říká místostarosta Čtvrtečka.

Starosta města Ťačiv pan Kovač deklaroval zájem navázat s Náchodem partnerskou spolupráci. S mandátem od náchodské městské rady pocestuje v červnu na Zakarpatskou Ukrajinu místostarosta Miroslav Brát. Jeho úkolem je na místě ověřit a sumarizovat možnosti případné partnerské spolupráce mezi Náchodem a Ťačivem.

"Mojí představou je, že předložím kolegům radním ucelené písemné a obrazové materiály ze Zakarpatské Ukrajiny, které by pak posloužily městské radě pro další rozhodování o možném partnerství mezi městy, jehož stvrzením by mohla být smlouva o partnerské spolupráci ve znění těch dokumentů, jež máme uzavřeny s našimi stávajícími partnerskými městy v Lotyšsku, Německu, Slovensku a Polsku. Jako velmi zajímavé se v kontextu Ťačivu jeví možnost opřít naše budoucí kontakty o memorandum mezi Královéhradeckým krajem a Zakarpatskou oblastí. Navzdory tomu, že Ukrajina není součástí EU, nemuselo by to znamenat uzavření cesty k případným společným projektům mezi Ťačivem a Náchodem. Mám tím na mysli zacílení na externí finanční zdroje typu nadnárodního programu Interreg Danube, dále Mezinárodní visegrádský fond, komunitární programy, Program U-Lead with Europe či Program Východního partnerství pro kulturu a kreativitu," vysvětluje místostarosta Brát, v jehož gesci je agenda partnerských měst a zahraniční vztahy.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Náchodská společnost ATAS elektromotory slaví 90. výročí založení

Náchodská společnost ATAS elektromotory slaví 90. výročí založení

Společnost ATAS elektromotory Náchod a.s. 17. července 2018 oslavila 90. výročí...

Dodávka se čelně střetla s kamionem

Dodávka se čelně střetla s kamionem

K vážné dopravní nehodě, která u obce Spy na několik hodin zastavila pro...

Město Náchod se dohodlo s Královéhradeckým krajem na financování řešení parkování u nemocnice

Město Náchod se dohodlo s Královéhradeckým krajem na financování řešení parkování u nemocnice

V návaznosti na řadu jednání o nutnosti řešení neutěšen&ea...

Na Rozkoši policie kontrolovala plavidla

Na Rozkoši policie kontrolovala plavidla

V sobotu 14. července 2018 v odpoledních hodinách mezi 14. a 16. hodinou policist&eacu...

Už jen poslední úpravy a naučná stezka Obůrka Klopotov bude plně k dispozici dětem!

Už jen poslední úpravy a naučná stezka Obůrka Klopotov bude plně k dispozici dětem!

V prvním týdnu prázdnin se v Klopotovském údolí v Nov&eacu...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře