Neděle 22.duben 2018

Poslední aktualizace20.04.2018 04:54

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Zahraničí a Náchodsko Delegace ze Zakarpatské Ukrajiny navštívila Náchod

Delegace ze Zakarpatské Ukrajiny navštívila Náchod

Email Tisk PDF
seznam článků
Delegace ze Zakarpatské Ukrajiny navštívila Náchod
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

5869Mezi Královéhradeckým krajem a ukrajinskou Zakarpatskou oblastí existuje oficiální partnerství vyjádřené Memorandem o spolupráci.

"Memorandum o spolupráci mezi Královéhradeckým krajem a Zakarpatskou oblastí znamená obnovení přátelství s regionem, který je nám blízký nejen svou kulturou, ale se kterým nás spojují i desítky let společné historie," řekl hejtman Jiří Štěpán. V rámci partnerství vyšších samosprávných celků má zájem na partnerství ve smyslu "město - město" ukrajinský Ťačiv, jehož delegace, ve které nechyběl starosta města Ťačiv pan Kovač, pan Golubka - poslanec Ťačivského okresu či paní Dotsenko, předsedkyně Regionálního ukrajinského spolku ve Východních Čechách, navštívila Náchod. Delegace byla přijata v prostorách obřadní síně náchodské radnice místostarosty Miroslavem Brátem a Ing. Janem Čtvrtečkou.

"Prezentovali jsme našim ukrajinským hostům historické prostory náchodské radnice, navštívili s nimi expozici věnovanou náchodskému rodákovi architektu Letzelovi i interiéry Městského divadla dr. Čížka. Při společném rozhovoru jsme se dotkli i témat, která jsou společná jistě všem evropským samosprávám. Mezi tato témata patří například nakládání s odpady či rozvoj městské infrastruktury," říká místostarosta Čtvrtečka.

Starosta města Ťačiv pan Kovač deklaroval zájem navázat s Náchodem partnerskou spolupráci. S mandátem od náchodské městské rady pocestuje v červnu na Zakarpatskou Ukrajinu místostarosta Miroslav Brát. Jeho úkolem je na místě ověřit a sumarizovat možnosti případné partnerské spolupráce mezi Náchodem a Ťačivem.

"Mojí představou je, že předložím kolegům radním ucelené písemné a obrazové materiály ze Zakarpatské Ukrajiny, které by pak posloužily městské radě pro další rozhodování o možném partnerství mezi městy, jehož stvrzením by mohla být smlouva o partnerské spolupráci ve znění těch dokumentů, jež máme uzavřeny s našimi stávajícími partnerskými městy v Lotyšsku, Německu, Slovensku a Polsku. Jako velmi zajímavé se v kontextu Ťačivu jeví možnost opřít naše budoucí kontakty o memorandum mezi Královéhradeckým krajem a Zakarpatskou oblastí. Navzdory tomu, že Ukrajina není součástí EU, nemuselo by to znamenat uzavření cesty k případným společným projektům mezi Ťačivem a Náchodem. Mám tím na mysli zacílení na externí finanční zdroje typu nadnárodního programu Interreg Danube, dále Mezinárodní visegrádský fond, komunitární programy, Program U-Lead with Europe či Program Východního partnerství pro kulturu a kreativitu," vysvětluje místostarosta Brát, v jehož gesci je agenda partnerských měst a zahraniční vztahy.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Na hřbitov v Novém Městě nad Metují se vrátila opravená socha Panny Marie

Na hřbitov v Novém Městě nad Metují se vrátila opravená socha Panny Marie

V polovině roku 2017 byla neznámým vandalem poškozena sochy Panny Marie na hřbi...

EDUMED s.r.o. na veletrhu pracovního uplatnění v medicíně a farmacii

EDUMED s.r.o. na veletrhu pracovního uplatnění v medicíně a farmacii

Ve výukovém centru Lékařské fakulty v Hradci Králové se 11...

Na Krkonošském veletrhu v Trutnově se pobavíte, inspirujete a nakoupíte

Na Krkonošském veletrhu v Trutnově se pobavíte, inspirujete a nakoupíte

Krkonošský veletrh se koná ve Společenském centru Uffo v Trutnově v p&aa...

Dveře do náchodské radnice jsou nejen otevřené, ale otevírají se samy

Dveře do náchodské radnice jsou nejen otevřené, ale otevírají se samy

Na konci minulého týdne byl na vstupní dveře do budovy radnice na Masarykově n&...

Běh Babiččiným údolím – otevřený závod pro celou rodinu

Běh Babiččiným údolím – otevřený závod pro celou rodinu

Druhou dubnovou neděli nezářilo v Babiččině údolí jenom teplé jarn&iacut...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře