Čtvrtek 21.únor 2019

Poslední aktualizace19.02.2019 04:46

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Zahraničí a Náchodsko Delegace ze Zakarpatské Ukrajiny navštívila Náchod

Delegace ze Zakarpatské Ukrajiny navštívila Náchod

Email Tisk PDF
seznam článků
Delegace ze Zakarpatské Ukrajiny navštívila Náchod
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

5869Mezi Královéhradeckým krajem a ukrajinskou Zakarpatskou oblastí existuje oficiální partnerství vyjádřené Memorandem o spolupráci.

"Memorandum o spolupráci mezi Královéhradeckým krajem a Zakarpatskou oblastí znamená obnovení přátelství s regionem, který je nám blízký nejen svou kulturou, ale se kterým nás spojují i desítky let společné historie," řekl hejtman Jiří Štěpán. V rámci partnerství vyšších samosprávných celků má zájem na partnerství ve smyslu "město - město" ukrajinský Ťačiv, jehož delegace, ve které nechyběl starosta města Ťačiv pan Kovač, pan Golubka - poslanec Ťačivského okresu či paní Dotsenko, předsedkyně Regionálního ukrajinského spolku ve Východních Čechách, navštívila Náchod. Delegace byla přijata v prostorách obřadní síně náchodské radnice místostarosty Miroslavem Brátem a Ing. Janem Čtvrtečkou.

"Prezentovali jsme našim ukrajinským hostům historické prostory náchodské radnice, navštívili s nimi expozici věnovanou náchodskému rodákovi architektu Letzelovi i interiéry Městského divadla dr. Čížka. Při společném rozhovoru jsme se dotkli i témat, která jsou společná jistě všem evropským samosprávám. Mezi tato témata patří například nakládání s odpady či rozvoj městské infrastruktury," říká místostarosta Čtvrtečka.

Starosta města Ťačiv pan Kovač deklaroval zájem navázat s Náchodem partnerskou spolupráci. S mandátem od náchodské městské rady pocestuje v červnu na Zakarpatskou Ukrajinu místostarosta Miroslav Brát. Jeho úkolem je na místě ověřit a sumarizovat možnosti případné partnerské spolupráce mezi Náchodem a Ťačivem.

"Mojí představou je, že předložím kolegům radním ucelené písemné a obrazové materiály ze Zakarpatské Ukrajiny, které by pak posloužily městské radě pro další rozhodování o možném partnerství mezi městy, jehož stvrzením by mohla být smlouva o partnerské spolupráci ve znění těch dokumentů, jež máme uzavřeny s našimi stávajícími partnerskými městy v Lotyšsku, Německu, Slovensku a Polsku. Jako velmi zajímavé se v kontextu Ťačivu jeví možnost opřít naše budoucí kontakty o memorandum mezi Královéhradeckým krajem a Zakarpatskou oblastí. Navzdory tomu, že Ukrajina není součástí EU, nemuselo by to znamenat uzavření cesty k případným společným projektům mezi Ťačivem a Náchodem. Mám tím na mysli zacílení na externí finanční zdroje typu nadnárodního programu Interreg Danube, dále Mezinárodní visegrádský fond, komunitární programy, Program U-Lead with Europe či Program Východního partnerství pro kulturu a kreativitu," vysvětluje místostarosta Brát, v jehož gesci je agenda partnerských měst a zahraniční vztahy.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

O absolventy zdravotnických škol máme velký zájem. Stojíme o to, aby žili a pracovali v Náchodě

O absolventy zdravotnických škol máme velký zájem. Stojíme o to, aby žili a pracovali v Náchodě

V pátek 15. února 2019 zavítali do Střední odborné školy s...

Situace s odpadovým hospodářstvím v Trutnově

Situace s odpadovým hospodářstvím v Trutnově

Přestože množství vytříděného odpadu v Trutnově neustále roste, pot&yacu...

Bilance činnosti Ligy proti rakovině Náchod v roce 2018

Bilance činnosti Ligy proti rakovině Náchod v roce 2018

Každoročně na konci předchozího roku hodnotí svou celoroční činnost Liga proti ...

Výbuch v panelovém domě v Náchodě

Výbuch v panelovém domě v Náchodě

Ve čtvrtek 14. února 2019 krátce před půl třetí odpoledne policisté spol...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře