Sobota 26.květen 2018

Poslední aktualizace26.05.2018 04:26

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Podniky Příští týden se budou vyhlašovat nejlepší podnikatelé Královéhradeckého kraje

Příští týden se budou vyhlašovat nejlepší podnikatelé Královéhradeckého kraje

zivJiž příští týden, 13. září se rozhodne o nejlepších firmách a živnostnících Královéhradeckého kraje. Deset nejúspěšnějších firem a deset nejúspěšnějších živnostníků regionu bude bojovat v soutěžích Vodafone Firma roku 2017 a Česká spořitelna Živnostník roku 2017. Odborná porota vybere vítěze ze 421 firem a živnostníků z nejrůznějších oborů. V rámci celé České republiky zaznamenaly podnikatelské soutěže velký úspěch. Přihlásilo se více než 6 600 firem a živnostníků.

Slavnostní vyhlášení regionálních vítězů se koná v hotelu Tereziánský dvůr (Hradec Králové, J. Koziny 336) od 18 hodin.

Firmou roku Královéhradeckého kraje se vloni stala společnost FABIO PRODUKT zabývající se výrobou rostlinných olejů. Titul Živnostník roku Královéhradeckého kraje si odnesla Lucie Ernestová za tvorbu her a dárků pro každou příležitost. Letos se v krajském klání utkají například výrobce technického kamene, společnost Technistone, a. s., firma H V H spol. s r.o. odlévající umělecká díla do bronzu metodou ztraceného vosku nebo společnost GASTRO-ZOO s.r.o. provozující restaurace Lemur a Kibo v areálu ZOO Dvůr Králové. Mezi živnostníky se můžeme těšit třeba na Radku Luňákovou z Černilova vyrábějícího tradiční bezlepkové makronky, Oldřicha Karlíčka z České Skalice, který se věnuje prodeji železničních modelů a laserových stavebnic, Pavla Hajna z Borohrádku s rodinnou tradicí výroby kožené galanterie a mnohé další.

Vítězové krajského kola postupují do celorepublikového finále, které se koná 6. prosince v Praze na Žofíně a bude jej živě přenášet Česká televize za účasti více než 400 hostů. V rámci finálového večera bude oceněn také celorepublikový vítěz kategorie Vodafone Odpovědná Firma roku. V této kategorii jsou oceňovány firmy, které podporují společensky odpovědné aktivity a zohledňují dopady svého podnikání na životní prostředí.

Druhý ročník kategorie Česká spořitelna Startup roku má za cíl podporu nových a zajímavých podnikatelských nápadů. Důraz je kladen především na inovace v oblasti technologií, stranou pozornosti nezůstanou ani zajímavé příběhy zakladatelů i samotných společností. Úspěšným se otevře cesta k účasti v akceleračním programu s možností získat až 30 000 eur a vedení od významných investorů.

Součástí soutěží je také anketa Absurdita roku. Ta má za cíl upozornit na zbytečné a často nesmyslné administrativní povinnosti a nařízení, které úřady ukládají podnikatelům. Za dobu své existence přispěla k odstranění celé řady zbytečných zákonů a vyhlášek.

Medailonky finalistů z Náchodska

Vodafone Firma roku 2017 – Královéhradecký kraj

DÍTĚ SPEDITION s.r.o. – Náchod
provozování mezinárodní a vnitrostátní silniční nákladní dopravy

Firma se od konkurence odlišuje především diverzifikací poskytovaných dopravních služeb. Nabízí služby v oblasti přepravy plachtovými návěsy, soupravami a valníky, zabývá se přepravou sypkých komodit sklápěcími návěsy a návěsy walking floor, může nabídnout potravinářské cisterny a mrazírenské návěsy. Největším úspěchem bylo překonání těžkých let hospodářské krize v letech 2008 až 2010. Zákazníky jsou výrobní a obchodní firmy jak z ČR, tak i z většiny ostatních států Evropy. „Začínali jsme s jedním kamionem značky Liaz a kanceláří v podkroví rodinného domu. Zakladatel firmy si byl řidičem, mechanikem i ředitelem a jeho manželka dispečerkou.“ Dnes má rodinný podnik mnohaletou tradici.

GASTRO-ZOO s.r.o. – Mostek
provoz restaurace Lemur, Kibo a dalšího občerstvení v areálu ZOO Dvůr Králové

Zákazníky jsou návštěvníci ZOO, pro které se zaměstnanci snaží každý rok připravit novinky, které je zaujmou a jsou důvodem pro další návštěvu restaurace a občerstvení. "Při vstupu do ZOO každý návštěvník dostává "Jambo" s maximem informací o nás a všech službách v areálu. Chceme být maximálně připraveni na další navyšování návštěvnosti areálu." V současné chvíli má firma připravený projekt na rekonstrukci a zvětšení Restaurantu Lemur do 2.NP. Protože působnost nepřesahuje hranice areálu ZOO, zaměřuje se komunikace výhradně na návštěvníky, kteří jsou oslovováni různými způsoby – bannery, v médiích, na veletrzích.

Lumco spol.s r.o. – Česká Skalice
výrobce kvalitních českých sedacích souprav

Společnost vyrábí čalouněný nábytek, křesla a drobné předměty, které si objednávají prodejny z celé ČR. Výrobky distribuuje na prodejny vlastní dodávkou. Komunikaci s prodejnami zajišťují obchodní zástupci, kteří byli proškoleni a byli na praxi ve výrobě, aby mohli odpovídat na technické dotazy odběratelů. Samozřejmostí je prezentace firmy a výrobků na webových stránkách. „Snažíme se používat co nejnovější materiály, které jsou na trhu, například nejnovější druhy PUR pěn, potahové tkaniny omyvatelné vodou a odolné proti hoření, čímž zvyšujeme i bezpečnost.“

Česká spořitelna Živnostník roku 2017

Oldřich Karlíček – Česká Skalice
prodej železničních modelů, laserových stavebnic a propagačních předmětů

Pan Karlíček pořádá modelářské výstavy s modelovou železnicí a vede modelářský kroužek pro mladé modeláře. Staví na přání modely železničních kolejišť, modely železničních vagonů a další modely. V letošním roce si zakoupil laser a začal vyrábět laserové stavebnice pro modeláře. Pro informační centra vyrábí turistické předměty s regionálními motivy. "Odlišuji se hlavně v kreativní činnosti a schopnosti vyrábět kusové zakázky za příznivé ceny." Zákazníky jsou muzea, modeláři a modelářské kluby, informační centra a regionální památky.

Helena Kasalová – Jaroměř
obchod a výroba jeansového textilu, šití na zakázku

Provozovnu, kterou paní Kasalová měla ve svém domě, začala rozšiřovat o prodej drobného oblečení. Prodej postupně začal převyšovat zakázkové šití a množství spokojených zákazníků se stále zvětšovalo. Oslovila ji chorvatská firma, vyrábějící jeansovou modu, a projevila zájem o spolupráci. Netrvalo dlouho a svůj maloobchodní prodej rozšířila o velkoobchod s jeansovým oblečením. Ale to již přestaly stačit prostory v jejím domě a pronajala si prodejnu a sklad. Souběžně s tím založila svůj první e-shop (nyní má čtyři). „Ale já měla touhu založit vlastní značku. I to se mi podařilo. Nyní mám prodejnu se širokým sortimentem zboží a velkoobchod s jeansovým oblečením.“

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Město Náchod odkoupí pozemky v areálu bývalé Tepny

Město Náchod odkoupí pozemky v areálu bývalé Tepny

Problematický areál bývalé Tepny, který v současnosti hyzdí...

Květinové hodiny v Novém Městě nad Metují nově rozkvetly

Květinové hodiny v Novém Městě nad Metují nově rozkvetly

Ve středu 23. května 2018 zahradníci Městských technických služeb dokončili v&y...

Do poloviny prázdnin v Náchodě opraví povrch některých komunikací

Do poloviny prázdnin v Náchodě opraví povrch některých komunikací

V termínu od 25. května do konce července 2018 bude v Náchodě provedena oprava povrchu...

Náchod má novou mobilní aplikaci

Náchod má novou mobilní aplikaci

Město Náchod díky svému členství ve Sdružení lázeňsk&yacut...

Podpora kraje je pro město důležitá

Podpora kraje je pro město důležitá

Na zahájení 21. ročníku studentského festivalu Náchodská P...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře