Jste zde: Sport Ostatní sporty Video: V hokejovém derby Hronov porazil Náchod

seznam článků
Strana 2
Všechny strany

hrna

Ve 14. kole krajské hokejové ligy čekalo na hronovské hráče utkání proti tradičnímu rivalovi z Náchoda. Domácí se v úvodu utkání dostali do dvoubrankového vedení. Ve druhé třetině se ale dokázali gólově prosadit pouze Hronovští, kteří otočili vývoj utkání ve svůj prospěch, ve třetí třetině pak dovolili domácím pouze snížit a v závěru pak stvrdili své vítězství gólem do prázdné branky.

HC Náchod - HC Wikov Hronov 4 : 6 (2 : 1, 0 : 3, 2 : 2)

Do utkání vstoupili aktivněji domácí a hosté čekali na svoji první střelu až do čtvrté minuty. Skóre zápasu otevřel na začátku 7. minuty náchodský Šejnoha, který si najel těsně před Exnera a přihrávku od Petra zamířil přesně do hronovské branky – 1 : 0. Hronov se snažil vyrovnat, dobrou šanci měl Kozák, ale domácího gólmana nepřekonal. V 11. minutě si vzali slovo opět domácí, když Vondřejc hned po vhazování získal puk pod kontrolu a zavěsil – 2 : 0. Ve 13. minutě se dokázali prosadit také hronovští, když z mezikruží skóroval Šakarov a snížil na 2 : 1. V závěru třetiny se Hronovu ještě naskytla výhoda v podobě přesilové hry, v té se mu ale příliš nedařilo, a tak skóre už zůstalo nezměněné.

Vstup do druhé třetiny se Hronovu vydařil, byl střelecky aktivnější a svoji snahu dokázali hronovští zúročit hned ve 22. minutě, kdy přesně do horního rohu branky mířil Dudadík a srovnal na 2 : 2. Následně hosty skvěle podržel Exner svým zákrokem. Ve 26. minutě měli další příležitost domácí, ale zvonila jen tyčka. Poté šel na trestnou Pavlík a Hronov opět zvýšil tlak před náchodskou brankou. Ve 30. minutě překonal náchodského gólmana Táborský a poslal Hronov do vedení 2 : 3. Krátce poté si Hronov vyzkoušel dlouhou čtyřminutovou přesilovku, vytvořil si několik dobrých příležitostí, ale v koncovce nebyl úspěšný. Ve 37. minutě se proti hronovskému gólmanovi rozpřáhl Pánek, Exner ale opět skvěle zasáhl. Půl minuty před koncem třetiny se ještě prosadil Šakarov, který dokázal přihrávku od Hornyše zkorigovat do náchodské branky – 2 : 4.

Poslední třetina začala vyloučeními na obou stranách, v tomto utkání se však početní výhodu nepodařilo využít ani jednomu celku. Náchodští se snažili, ale Exner jejich střely likvidoval. V 55. minutě byli domácí už úspěšnější a ze skrumáže dokázal Exnera překonat Chudý – 3 : 4. Hronov se nenechal zaskočit a na inkasovaný gól vzápětí odpověděl Hubáček – 3 : 5. Náchodští se rozhodně nevzdávali, stále byli střelecky aktivní a svoji snahu potvrdili snižujícím gólem – 4 : 5.  Domácí si ještě vyžádali oddechový čas a následně zkusili odvolat brankáře. Skvělou příležitost měl poté Michal Franců, ale těsně prázdnou branku minul. Kotouč poté převzal Fišer a přihrál před branku na Dudadíka, který se nemýlil a potvrdil výhru Hronova – 4 : 6.

Sestava HC Wikov Hronov: Exner – Hornyš, Borůvka, Táborský, Daňo, Ježík, John – Hubáček. Franců Ma., Vítek – Dudadík, Fišer, Franců Mi. – Šakarov, Kozák, Vybíral

Branky: 7. Šejnoha (Petr, Chudý), 11. Vondřejc, 55. Chudý (Petr), 58. Burdych (Petr) – 13. Šakarov, 22. Dudadík (Táborský), 30. Táborský (Vítek), 40. Šakarov (Hornyš), 55. Hubáček (Šakarov), 60. Dudadík (Fišer)