Pondělí 29.duben 2024

Jste zde: Sport Ostatní sporty Po prohře fotbalistů se Dvorem Králové padli i náchodští hokejisti

Po prohře fotbalistů se Dvorem Králové padli i náchodští hokejisti

hok

V posledním podzimním kole fotbalové divize prohrál Náchod se Dvorem Králové nad Labem. Ve středu se nedařilo ani hokejistům, kteří prohráli 3 : 2.

HC Dvůr Králové nad Labem HC Náchod 3 : 2 (1 : 0, 0 : 2, 2 : 0)

Zápas začal pro hosty vyloučením Hudečka ve 35. sekundě. Následnou přesilovku domácí Tamboři využít nedokázali. Stejně si počínali i Primátoři při vyloučení M. Krejcara v samém počátku 8. minuty, šance Hudečka ani rána Dostála od modré na Karbana neplatily. Jediná branka padla na počátku 20. minuty z hole domácího Zdráhala, který využil sólový únik – 1 : 0.

Do druhé části vstoupil Náchod o poznání aktivněji než v úvodní části a hned v úvodu Hudeček nevyužil tři brankové příležitosti a Petr jednu. V čase 8:35 orazítkovala dělovka Pánka pouze spojnici břevna a levé tyče Karbanovy klece. Ve 13. minutě byli vzájemně vyloučeni Vítebský a kapitán Vondřejc. V úvodu 14. minuty k této dvojici přisedli na trestnou lavici Komárek s Burdychem. Na konci 15. minuty fauloval Chudý a po 39 sekundách v oslabení Jurča našel Petra a ten vyrovnal – 1 : 1. Po třech minutách byl Petr v dalším úniku, tentokrát gólově nezakončil. Na konci 19. minuty hráli domácí po nedovoleném zákroku Zdráhala oslabení. To se podařilo Primátorům potrestat 10 sekund před druhou sirénou, když Pánek bombou vyhnal pavouky z branky Dvora po asistencích Dostála a Vernera – 1 : 2.

Třetí třetina přinesla nejprve vyrovnání z hole Rychtery v polovině 4. minuty – 2 : 2. Ke kýženému vítězství nepřispělo ani stažení sestavy na dvě lajny. Byli to srdnatě bojující domácí, kteří v 7. minutě rozhodli Házem, který prakticky skóroval na zádech, když využil druhého zaváhání Primátorů v této třetině – 3 : 2. Nejblíže k vyrovnání byl Petr v čase 9:52, když neproměnil gólovou ránu, kterou chytil Karban do lapačky. K vyrovnání nevedla ani přesilovka po vyloučení M. Krejcara ve 13. minutě. Dostálovu ránu likvidoval Karban betony a dorážku Jurča stačil domácí hrdina též zneškodnit. V závěru se pokusili hosté o hru bez brankáře, ale ani ta k zisku minimálně jednoho veledůležitého bodu nevedla. Po probuzení ve třetí třetině v nedělném domácím zápase s Opočnem, tentokráte Primátoři o vítězství po vlastních chybách přišli. Co naplat, že od poloviny třetího dějství se hrálo prakticky na branku Tamborů, když se opět projevila chronická bolest neproměňování brankových příležitostí. Situace pro finálovou osmičku se ještě pro Náchod více zkomplikovala vítězstvím Nové Paky na lídrem z Nového Města n/M..

Další utkání sehrají Primátoři v neděli 9. prosince od 17 hodin proti silnému celku HC Jičín.

Branky Náchoda: Petr (Jurča), Pánek (Dostál, Verner), vyloučení 6 : 4, využití 0 : 1, oslabení 0 : 1, střely 25 : 28, rozhodčí Kubišta - Pechánek, Pošvář, diváci 140.

Sestava Náchoda: Navrátil, (Kolbaba) – Pavlík, Pánek, Burdych, Dostál, Horčička (do 45. min.) – Verner, Vondřejc, Hudeček, Chudý, Petr, Škoda (od 45. min. Jurča), Karel, Jurča, Zeman (všichni 3 do 45. min), (Špetla)