Středa 8.květen 2024

Jste zde: Sport Ostatní sporty Hronov podal v Trutnově dobrý výkon, na domácí to však nestačilo

Hronov podal v Trutnově dobrý výkon, na domácí to však nestačilo

hrhok

K dohrávce 18. kola krajské hokejové ligy vyrazil v pátek Hronov do Trutnova, kde se postavil proti vedoucímu celku tabulky. Domácí si dokázali vytvořit dvoubrankový náskok, ale Hronovští snížili na rozdíl jediného gólu. Po proměněném trestném střílení domácích se zdálo být již rozhodnuto, Hronovu se však naskytla stejná šance, a tak až do poslední minuty držel naději na vyrovnání. Při závěrečné power play však Trutnovští rozhodli ve svůj prospěch.

HC BAK Trutnov - HC Wikov Hronov 4 : 2 (0 : 0, 2 : 0, 2 : 2)

V hronovské brance se premiérově představil Jan Kolbaba a Hronov se zde musel také obejít bez několika opor základní sestavy. Hned v úvodu hrál Hronov přesilovku, od modré střílel Táborský a z otočky pak Ježík, ale ani jeden neuspěl. Poté poslal Hubáček dlouhý pas na Michala Franců, tomu ale do střely zasáhl Antonín, a tak i tato šance zůstala nevyužitá. V 7. minutě měli skvělou šanci domácí, nejprve těsně minul odkrytou branku Mašek a o chvíli později vystřelil na Kolbabu Procházka, Hronov ale situaci ustál. Poté se Biegla snažil přelstít Hubáček, ale domácí gólman byl připraven. Hronov svého soupeře přestřílel a zároveň těžil z dobře zabezpečené obrany, ale domácího brankáře nepřekonal.

Krátce po začátku druhé třetiny střílel od modré Chytráček, který svojí střelou nepříjemně zasáhl hostujícího gólmana. Následně ujel do brejku Fišer, ale mířil Bieglovi pouze do betonů. Potom vyzkoušeli domácí několika střelami hostujícího Kolbabu. První gól utkání přišel ve 27. minutě, kdy Luštinec získal kotouč a přihrál před bránu Chytráčkovi, ten přihrávku zpracoval a bekhendovou střelou poslal puk za Kolbabova záda – 1 : 0. Ve 32. minutě došlo ke střídání brankářů u domácích, kdy se místo Biegla postavil do domácí branky Veselý. Poté ujel Luštinec s kotoučem a poslal přihrávku na dobře najetého Maška, který z mezikruží přesně zakončil – 2 : 0. Těsně před koncem třetiny ještě vyjel proti Veselému Fišer s Martincem, domácí obrana však byla připravená a akci jim překazila.

V úvodu závěrečné části musel Kolbaba čelit střele Maška, ale hravě si s ní poradil. Hubáček si dobře najel a domácí obrana mu nechala dostatek prostoru, aby měl čas vystřelit od modré a jeho překvapivá střela proplula Veselému přesně mezi betony a snížil na rozdíl jediné branky – 2 : 1. V 54. minutě nařídil hlavní sudí trestné střílení, které Chytráček zvládl skvěle a poslal kotouč Kolbabovi přímo mezi nohy – 3 : 1. Vzápětí bylo trestné střílení nařízeno i na druhé straně a proti Veselému vyjel Fišer, i jemu vyšel nájezd na výbornou a rozdíl byl opět jednobrankový – 3 : 2. V závěru si ještě Hronov vytvořil před Veselým několik šancí, ale neuspěl. Zbývala minuta a půl do konce a hosté si vyžádali oddechový čas, po něm odvolali brankáře a zkusili štěstí v šesti hráčích v poli. Střílel Hornyš a do odkryté branky se pokoušel dorážet Fišer, ale Veselý mu střelu překazil. Poté se ke kotouči dostali domácí, ale prázdnou bránu napoprvé minuli. Šanci měl ještě Táborský, následně však puk přebral Filip, který pak přihrál na Šimoníčka a ten tak definitivně rozhodl o výsledku utkání ve prospěch Trutnova. Hronov do utkání nastoupil s nasazením a bojovností, která mu vydržela až do samotného závěru utkání, a za předvedený výkon si jistě zaslouží pochvalu.

Sestava HC Wikov Hronov: Kolbaba (27. - 32. Mráček) - Hornyš, Táborský, Borůvka, Ježík, Vybíral, Daňo - Hubáček, Franců Mi., Franců Ma., Fišer, Rojšl, Ansorge, Martinec

Branky: 27. Chytráček (Luštinec, Poul), 34. Mašek (Luštinec), 54. Chytráček (TS), 60. Šimoníček (Filip) - 49. Hubáček, 55. Fišer (TS)

Na hronovské hokejisty čeká dnes od 17 hodin závěrečné utkání základní části, ve kterém vyzvou na svém ledě Opočno. Hronov své umístění v tabulce nemá stále ještě jisté, a tak tento duel rozhodne, zda se v prvním kole play off postaví proti Třebechovicím či proti Novému Městu nad Metují.