Pondělí 29.duben 2024

Jste zde: Sport Ostatní sporty Hokejisté Náchoda prohráli s Vrchlabím a klesli na 9. místo tabulky

Hokejisté Náchoda prohráli s Vrchlabím a klesli na 9. místo tabulky

seznam článků
Strana 2
Všechny strany

vrchlabi

Hokejisté Náchoda chtěli v neděli v domácím zápase krajské ligy s Vrchlabím odčinit středeční porážku z Třebechovic. Po prohře 9 : 3 však klesli na 9., nepostupové místo tabulky. Před druhým kolem soutěže jsou však odhodlaní podávat lepší výkony.

HC Náchod - HC Vrchlabí 3 : 9 (0 : 3, 1 : 2, 2 : 4)

V brance Náchoda nastoupil mladík Kolbaba, chyběl Hudeček, opět hrál junior Horčička. Hosté přijeli až na malé vyjímky prakticky kompletní.

Zápas začali lépe hosté, když se ujali vedení v polovině 2. minuty Kovářem. V 15. minutě fauloval vrchlabský Marek a o chvíli později i Provazník. Dvojnásobná přesilovka se domácím příliš nevydařila. Kotouč sice létal z hole na hůl, ale chyběla přesná střelba. V polovině 19. minuty zvýšil neudržitelný Fořt na 0 : 2. V poslední minutě první třetiny dostal Dostál za naražení ze zadu trest na 2 + 10. Náhradník Horčička byl zásluhou Bláhy zpět ve hře během 20 sekund – 0 : 3.

Do druhé části Kolbabu nahradil Mráček. V úvodu 2. minuty skóroval opět Fořt – 0 : 4. V 9. minutě se měnilo skóre zásluhou Kováře – 0 : 5. V úvodu 15. minuty zavelel do ofenzívy kapitán Vondřejc a po parádním slalomu mezi hostujícími beky překonal po nahrávce Karla Biegla přesnou ranou pod horní tyč – 1 : 5. V polovině 17. minuty zvonili na tyče Verner a po chvíli i Šejnoha. Po chvilce byl druhý jmenovaný vyloučen. Ve 20. minutě byl vyloučen Hamerský, ale stav se již do druhé přestávky nezměnil.

Třetí třetina nezačala pro domácí dobře. Stejně jako v úvodní části se v čase 1:24 trefil hostující hráč, tentokrát R. Svoboda – 1 : 6. V 7. minutě se po levém křídle prodral rychlostí blesku Bláha a skóroval – 1 : 7. Po chvíli po faulu Buška se v téže minutě prosadil po nahrávce Chudého Petr – 2 : 7, ale v zápětí dovršil Bláha hattrick – 2 : 8. Ve 14. minutě Jakubec využil kombinaci soupeře – 2 : 9. V 16. minutě upravil na konečných 3 : 9 Chudý, když asistence si připsali Šejnoha s Petrem. Další porážka po nepřesvědčivém výkonu komplikuje postupové plány Náchoda do play – off.

Ve středu 21. listopadu začíná odvetná část krajské ligy a Náchod hostí na domácím ledě od 18 hodin v tradičním okresním derby HC Wikov Hronov.

Branky Náchoda: Vondřejc (Karel), Petr (Chudý), Chudý (Šejnoha, Petr), vyloučení 7 : 8, navíc Dostál (Náchod) 10 min. OT + OK, využití 2 : 1, střely 22 : 38, rozhodčí Veinfurter - Havelka, Řezníček J., diváci 250.

Sestava Náchoda: Kolbaba (od 21. min. Mráček) – Burdych, Dostál (do 20. min.), Pánek, Chudý (do 50. min.), Pavlík, Macháček – Verner, Vondřejc, Karel, Škoda (od 50. min. Chudý), Šejnoha, Petr, Horčička, Jurča, Zeman, (Špetla)