Pondělí 22.říjen 2018

Poslední aktualizace21.10.2018 04:26

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika Europoslanec Zdechovský pomůže Náchodu s financováním projektu revitalizace zámeckého kopce

Europoslanec Zdechovský pomůže Náchodu s financováním projektu revitalizace zámeckého kopce

Email Tisk PDF
seznam článků
Europoslanec Zdechovský pomůže Náchodu s financováním projektu revitalizace zámeckého kopce
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

20170915 152130V pátek 15. září 2017 navštívil náchodskou radnici europoslanec Tomáš Zdechovský. Hlavním tématem jeho setkání s vedením města Náchoda bylo představení již připraveného projektu revitalizace zámeckého kopce a diskuze nad možnostmi jeho financování.

"Projekt kompletní revitalizace máme připraven již od roku 2015 a splnili jsme všechny tehdejší požadavky Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Bohužel se podmínky možností čerpání finančních prostředků následně změnily a my nyní hledáme další možnosti, jak tuto investici za více než sto milionů korun financovat," vysvětlil starosta Náchoda Jan Birke a dodal: "I proto jsem oslovil s žádostí o pomoc pana europoslance a jsem rád, že se přijel do Náchoda osobně podívat."

Slavnostního přijetí v obřadní síni náchodské radnice se za město Náchod zúčastnil starosta Jan Birke a místostarostka Pavla Maršíková. Europoslance následně seznámili s celým projektem i stávajícím stavem zámeckého kopce.

"Projekt splňuje veškerá kritéria financování z prostředků EU. Osobně jsem navrhl ještě doplnění o volnočasové aktivity, což je trendem moderní doby a umožní pak realizovat prvky, které zlepší trávení volného času zejména seniorům a rodinám s dětmi," dodal Zdechovský.

"Nic nám nebrání projekt rozdělit i do etap, a tím využít různých alternativ financování revitalizace. Na návrh pana europoslance jsme připraveni i na jeho doplnění," upřesnila místostarostka Pavla Maršíková.

Na závěr setkání Zdechovský přislíbil, že prověří jednotlivé možnosti financování tohoto rozsáhlého projektu a přibližně do měsíce bude starostu Jana Birkeho osobně informovat o výsledku.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Náchod má nová parkovací místa

Náchod má nová parkovací místa

Město Náchod přislíbilo občanům pomoc při řešení neutěšené...

Advent 2018 v České Skalici zahájí pražští Piccolo coro & Piccola orchestra

Advent 2018 v České Skalici zahájí pražští Piccolo coro & Piccola orchestra

Letošní advent zahájíme v České Skalici opět s hudbou. Tentokr&aa...

Novoměstská filharmonie připomene 100 let republiky

Novoměstská filharmonie připomene 100 let republiky

Pod taktovkou dirigenta Jaroslava Rybáčka se již tradičně uskuteční podzimní ko...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře