Neděle 24.březen 2019

Poslední aktualizace22.03.2019 20:35

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika Bilance činnosti Ligy proti rakovině Náchod v roce 2018

Bilance činnosti Ligy proti rakovině Náchod v roce 2018

Email Tisk PDF
seznam článků
Bilance činnosti Ligy proti rakovině Náchod v roce 2018
Strana 2
Všechny strany

Bilance2018Každoročně na konci předchozího roku hodnotí svou celoroční činnost Liga proti rakovině Náchod, zapsaný spolek, občanské sdružení onkologických pacientů a přátel, které již více než 20 let působí v oblasti protinádorové prevence. Prvořadým cílem náchodské LPR je především soustavná preventivní činnost, v níž se její členové zaměřují zejména na mladou generaci – středoškolskou mládež. Součástí přednášek je i nácvik samovyšetření pro prevenci rakoviny prsu na fantomových modelech.

Za svůj největší úspěch v roce 2018 považují členové náchodské pobočky LPR výborný výsledek Českého dne proti rakovině, veřejnosti známého pod názvem Květinový den. Díky spolupráci s 15 středními školami a se skauty v mnoha městech a obcích Náchodska, Broumovska, Policka, Trutnovska, Novoměstska a Jaroměřska bylo dne 16. května 2018 v našem regionu prodáno celkově 12 279 kytiček a na celorepublikový účet sbírky bylo posláno 278 174 Kč!

V celostátní statistice 58 organizací se umístila náchodská LPR na vynikajícím 5. místě v počtu prodaných kytiček a podle celkovém výtěžku Květinového dne na 6. místě! Je to úctyhodný výkon a čest pro celý region. Stojí za ním veliký kus práce členů Ligy proti rakovině Náchod a spolupracujících subjektů i tradičně vstřícné přijetí obyvatel. Zároveň je také důležité, že významná část výtěžku sbírky se vždy vrací zpět do regionu, především pro Hospic Anežky České v Červeném Kostelci.

Věříme, že i v dalších letech bude veřejnost příznivě nakloněna našim projektům. Již nyní probíhá intenzivní příprava na letošní ročník Květinového dne, který proběhne ve středu 15. května 2019. Zároveň bychom v našich řadách rádi uvítali nové zájemce o dobrovolnickou práci v naší organizaci, protože akcí a aktivit je opravdu dost! Pokud nám chcete v naší činnosti pomoci, ozvěte se prosím na kontaktní tel. 605 244 562. Naše občanské sdružení se na sklonku minulého roku přestěhovalo a nyní sídlí na adrese Pražská 1759 (areál Hamra).

MUDr. Vladimír Müller, Ing. Libuše Kučerová, Mgr. Renata Lelková

obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Hvězdárna v Úpici se zapojí do Keltského telegrafu

Hvězdárna v Úpici se zapojí do Keltského telegrafu

Tuto sobotu se po celé republice rozhoří ohně a rozsvítí signáln&...

Akce Večer pro dobrou věc v Jaroměři opět pomáhala

Akce Večer pro dobrou věc v Jaroměři opět pomáhala

Herec Pavel Trávníček se sešel se svým synem, taktéž hercem Pavle...

Hokejisté Jaroměře budou hrát o bronz

Hokejisté Jaroměře budou hrát o bronz

Hokejisty Jaroměře čeká v Krajské lize mužů utkání o třetí m&iacu...

V Jaroměři vyroste nová stanice, hasiči se museli dočasně přestěhovat

V Jaroměři vyroste nová stanice, hasiči se museli dočasně přestěhovat

Středeční ranní směnu zahájili jaroměřští profesionáln&iac...

Vedení náchodské radnice ocenilo záchranáře a strážnici městské policie

Vedení náchodské radnice ocenilo záchranáře a strážnici městské policie

Ve čtvrtek dopoledne ocenili starosta města Jan Birke společně s místostarosty Janem Čtvrtečk...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře