Úterý 23.leden 2018

Poslední aktualizace22.01.2018 09:21

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Názory Je potřeba regulovat provozní dobu nočních podniků?

Je potřeba regulovat provozní dobu nočních podniků?

Email Tisk PDF

velkyV návaznosti na strategický plán města "Česká Skalice 2030" byla na podzim letošního roku zahájena diskuze nad řešením negativních jevů, které nás trápí. Jedná se hlavně o problematický provoz některých barů, heren a nočních podniků.

Zastupitelstvo města uložilo starostovi na nadcházející schůzi předložit návrh obecně závazné vyhlášky, který by se zabýval provozní dobou těchto provozoven. To ještě neznamená, že dojde ke schválení navržené vyhlášky. Aktuálně je nutné danou problematiku zodpovědně projednat.

Je potřeba si odpovědět na otázku, zda se v našem městě cítíte bezpečně či nikoliv. Pocit bezpečí ovlivňuje více faktorů. Jedním z nich může být i vyhodnocení statistik, které vedou jak městská policie i Policie ČR. Člověk nemusí být svědkem pěstního souboje dvou podnapilých osob před některým z nonstop barů, ani toho jak se potácejí podnapilé osoby mezi lidmi, kteří jdou ráno do práce. Tím nejhorším příkladem pro děti je zkušenost, kdy od rána chodí do školy a potkávají naše spoluobčany, kteří jsou pod vlivem alkoholu.

Všechny tyto obtěžující jevy jsou popsány občany do zpráv spojených se zpracováním strategického plánu města. Většina obyvatel města preferuje právo na odpočinek a na pocit bezpečí svých dětí. Policisté mají zkušenosti, že nejvíce lumpáren (zdemolovaný městský mobiliář, rušení nočního klidu, znečištěné ulice, či fyzické napadení), se odehrává mezi jednou a druhou hodinou ranní.

Pracovní návrh vyhlášky obsahuje omezení, které se promítá do dvou bodů. Ve dnech, po kterých nenásleduje den pracovního klidu, by se stanovil konec provozní doby nejpozději na 1 hodinu a začátek provozní doby by se stanovil v těchto dnech na 6 hodin. Bylo by tedy zavřeno od 1 hodiny v noci do 6 hodin ráno. V ostatních dnech provozní doba nebude regulována.

To znamená, že ve všední dny, kromě pátku, by byla regulována provozní doba, která by se dále vztahovala na neděle, tj. obvykle od neděle do čtvrtka. Zároveň by nebyla regulována provozní doba pohostinství ve dnech, po kterých následuje svátek, nebo jiný den pracovního volna.

V rámci širší diskuze budou osloveni všichni provozovatelé zařízení, kterých se to týká. Jejich názor může do značné míry ovlivnit rozhodování zastupitelstva. Úkolem vedení města je plnit cíle stanovené strategickým plánem a zároveň postupovat transparentně vůči všem zúčastněným stranám.

Jedna ze stran, která se může hájit nejméně, jsou naše děti. Ty opakovaně v průzkumech uvádějí, že se necítí bezpečně hlavně kvůli přítomnosti heren a barů. Regulaci heren vyřešila obecně závazná vyhláška, která postupně až do roku 2019 bude čistit naše město od hazardu. Otázkou je, jak postupovat dále při řešení patologických jevů.

Vaše názory a stanoviska nás zajímají, pište na email Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , nebo na adresu našeho úřadu. Každý názor bude přiložen do materiálů pro rozhodování zastupitelstva města.

Ilustrační foto Petr Tuček, zdroj www.ceskaskalice.cz

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Náchodské krasobruslařky závodily ve 4. ročníku Poděbradského ledového srdce

Náchodské krasobruslařky závodily ve 4. ročníku Poděbradského ledového srdce

Svoji premiéru zvládla Klára Wilson a předvedla svoji první volnou j&iac...

Trutnov postaví dobrovolným hasičům novou zbrojnici

Trutnov postaví dobrovolným hasičům novou zbrojnici

Dobrovolní hasiči z Horního Starého Města v Trutnově se dočkají nov&eacu...

Úrodný rok Náchodského PRIMÁTORA

Úrodný rok Náchodského PRIMÁTORA

Historicky nejvyšší počet získaných ocenění zaznamenala v ...

V Novém Městě nad Metují vznikne nová tělocvična

V Novém Městě nad Metují vznikne nová tělocvična

V pondělí 15. ledna 2018 byla podepsána smlouva o dílo na realizaci stavby "Př&...

Bezpečné pohraničí díky spolupráci českých a polských hasičů

Bezpečné pohraničí díky spolupráci českých a polských hasičů

Projekt Bezpečné pohraničí, do kterého se zapojily všechny české ...

Doporučujeme

Smlouva o spolupráci mezi Oblastní nemocnicí Náchod a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi podepsána

20161121 134641 m

Za účasti starosty Náchoda Jana Birke byla v pondělí 21. listopadu 2016 v budově Městského úřadu Náchod podepsána Smlouva o vzájemné spolupráci, inovování a zdokonalování efektivity vzdělávání pro potřeby současného trhu práce mezi Oblastní nemocnicí v Náchodě a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi. Smlouvu podepsali předseda představenstva Oblastní nemocnice Náchod Ing. Zbyněk Chotěborský a Dr. Andrzej Bugajski, prorektor Vysoké školy fyzioterapie ve Vratislavi...celý článek

 

Poslední komentáře