Středa 17.říjen 2018

Poslední aktualizace17.10.2018 04:07

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Názory Je potřeba regulovat provozní dobu nočních podniků?

Je potřeba regulovat provozní dobu nočních podniků?

Email Tisk PDF

velkyV návaznosti na strategický plán města "Česká Skalice 2030" byla na podzim letošního roku zahájena diskuze nad řešením negativních jevů, které nás trápí. Jedná se hlavně o problematický provoz některých barů, heren a nočních podniků.

Zastupitelstvo města uložilo starostovi na nadcházející schůzi předložit návrh obecně závazné vyhlášky, který by se zabýval provozní dobou těchto provozoven. To ještě neznamená, že dojde ke schválení navržené vyhlášky. Aktuálně je nutné danou problematiku zodpovědně projednat.

Je potřeba si odpovědět na otázku, zda se v našem městě cítíte bezpečně či nikoliv. Pocit bezpečí ovlivňuje více faktorů. Jedním z nich může být i vyhodnocení statistik, které vedou jak městská policie i Policie ČR. Člověk nemusí být svědkem pěstního souboje dvou podnapilých osob před některým z nonstop barů, ani toho jak se potácejí podnapilé osoby mezi lidmi, kteří jdou ráno do práce. Tím nejhorším příkladem pro děti je zkušenost, kdy od rána chodí do školy a potkávají naše spoluobčany, kteří jsou pod vlivem alkoholu.

Všechny tyto obtěžující jevy jsou popsány občany do zpráv spojených se zpracováním strategického plánu města. Většina obyvatel města preferuje právo na odpočinek a na pocit bezpečí svých dětí. Policisté mají zkušenosti, že nejvíce lumpáren (zdemolovaný městský mobiliář, rušení nočního klidu, znečištěné ulice, či fyzické napadení), se odehrává mezi jednou a druhou hodinou ranní.

Pracovní návrh vyhlášky obsahuje omezení, které se promítá do dvou bodů. Ve dnech, po kterých nenásleduje den pracovního klidu, by se stanovil konec provozní doby nejpozději na 1 hodinu a začátek provozní doby by se stanovil v těchto dnech na 6 hodin. Bylo by tedy zavřeno od 1 hodiny v noci do 6 hodin ráno. V ostatních dnech provozní doba nebude regulována.

To znamená, že ve všední dny, kromě pátku, by byla regulována provozní doba, která by se dále vztahovala na neděle, tj. obvykle od neděle do čtvrtka. Zároveň by nebyla regulována provozní doba pohostinství ve dnech, po kterých následuje svátek, nebo jiný den pracovního volna.

V rámci širší diskuze budou osloveni všichni provozovatelé zařízení, kterých se to týká. Jejich názor může do značné míry ovlivnit rozhodování zastupitelstva. Úkolem vedení města je plnit cíle stanovené strategickým plánem a zároveň postupovat transparentně vůči všem zúčastněným stranám.

Jedna ze stran, která se může hájit nejméně, jsou naše děti. Ty opakovaně v průzkumech uvádějí, že se necítí bezpečně hlavně kvůli přítomnosti heren a barů. Regulaci heren vyřešila obecně závazná vyhláška, která postupně až do roku 2019 bude čistit naše město od hazardu. Otázkou je, jak postupovat dále při řešení patologických jevů.

Vaše názory a stanoviska nás zajímají, pište na email Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , nebo na adresu našeho úřadu. Každý názor bude přiložen do materiálů pro rozhodování zastupitelstva města.

Ilustrační foto Petr Tuček, zdroj www.ceskaskalice.cz

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Novoměstská filharmonie připomene 100 let republiky

Novoměstská filharmonie připomene 100 let republiky

Pod taktovkou dirigenta Jaroslava Rybáčka se již tradičně uskuteční podzimní ko...

V Náchodě vyhořel byt

V Náchodě vyhořel byt

K požáru bytu v Broumovské ulici v Náchodě vyjeli ve čtvrtek ráno n&aacu...

Oblastní nemocnice Náchod projde další částečnou rekonstrukcí

Oblastní nemocnice Náchod projde další částečnou rekonstrukcí

Budovy A, D v dolním areálu a budova B v horním areálu Oblastní n...

Polická výtvarnice Iveta Osobová vystavuje v náchodské kavárně Láry Fáry

Polická výtvarnice Iveta Osobová vystavuje v náchodské kavárně Láry Fáry

Výstava Veselé obrázky v kavárně Láry Fáry v Náchod...

Novorozené děti v Náchodě a Rychnově nad Kněžnou bude hlídat 35 nových monitorů dechu

Novorozené děti v Náchodě a Rychnově nad Kněžnou bude hlídat 35 nových monitorů dechu

Nadace Křižovatka předala darem do Oblastní nemocnice Náchod a.s. 20 monitorů dechu na...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře