Sobota 20.duben 2019

Poslední aktualizace19.04.2019 04:28

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Vedro vodníky neodradilo, na Brodském se jich sešlo přes sto

Vedro vodníky neodradilo, na Brodském se jich sešlo přes sto

Email Tisk PDF
seznam článků
Vedro vodníky neodradilo, na Brodském se jich sešlo přes sto
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Strana 16
Strana 17
Všechny strany

vod1

Teploty přes třicet, jasné slunce a dusno, to není ideální počasí pro vodníky. Přesto se jich u Brodíka v revíru sešlo v sobotu 3. srpna přes sto. Pro sebe i pro suchozemce, kterých do Autokempu Brodský u Červeného Kostelce přišlo přes tisíc, ne-li mnohem víc, připravili řadu soutěží, trojboj pro dospělé, krátké filmy v nadvodním kině i závěrečný ohňostroj.

Slavnosti mokra a zelené a červené barvy začaly letos již v pátek 2. srpna večerní diskotékou pro děti a promítáním krátkých amatérských filmů v Brodíkově nadvodním kině. Samotný sraz vodníků byl ovšem zahájen tradičně: první sobotu v srpnu ve 14:01 hodin (vodnického času) příjezdem vodníka Brodíka. Na něj již na mole čekala dlouhá řada hostů, mávajících rukama i nezbytnou puškvorcovkou. Stejně jako Brodík ocenil návštěvu tolika vodnických hostů, pochvaloval si návštěvu i organizátor Milan Hrstka: "Určitě stovka by se jich tady našla. Možná, že k návštěvě přispěly i kontakty, které vodník získal při nedávných povodních v Ratibořicích a okolí."

Poté, co Brodík vstoupil na pevnou zem, zahájil část určenou vodnickému potěru. Na pláži i přímo v rybníku soutěžili malí vodníci při mokrých hrách o dušičky. Ty poté vyměňovali za drobné či větší ceny. "Děti byly velmi obětavé. I když jim u nás nešly rybičky vylovit, snažily se, co jim síly stačily, a nakonec se to všem podařilo," pochválil vodnickou drobotinu vodník Elizabeťák, který měl na starosti lovení ryb. Z dalších her zmiňme namátkou hod kaprem, skoky do vody v pytli, vodnický boj na kladině, vodnické kuželky a další.

Zhruba po dvou a půl hodinách Brodík hry ukončil a za pomoci červenokosteleckých dobrovolných hasičů přivolal déšť – pro potěšení všech přítomných, vedro bylo totiž úmorné. Zhruba v 17 hodin byla také ukončena prezentace na vodnický trojboj. Disciplína pro opravdové vodní muže a ženy přilákala kolem čtyřiceti nadšenců z různých koutů naší země. Řada z nich se účastnila soutěže poněkolikáté. Nejrychlejším se letos stal domácí plavec Viktor "Blesk" Jančík.

Zhruba v 19 hodin začala večerní taneční zábava skupiny Andante a od 21 hodin bylo ještě jednou spuštěno Brodíkovo nadvodní kino. Celé slavnosti zakončil tradiční nadvodní ohňostroj, který každý rok obdivuje plná pláž diváků. Letošek nebyl výjimkou.

"Odhaduji, že se tady dnes otočilo patnáct set až dva tisíce lidí, z toho několik Dánů, Poláků, Slováků, kteří sem jezdí jen kvůli této slavnosti, takže jsem spokojený," zhodnotil akci Milan Hrstka. "Voda je můj domov a z varhánek na nohou je vidět, že to tady byla bomba," dodal za vodníky vodník Elizabeťák.

Foto Tomáš Kábrt, www.cervenykostelec.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Babiččino údolí již po jedenácté ožije Ovčáckými slavnostmi

Babiččino údolí již po jedenácté ožije Ovčáckými slavnostmi

Blíží se konec dubna a s ním tradiční Den Země v Babiččině údol&i...

Dostavba Malých lázní v Bělovsi vstupuje do své finální etapy

Dostavba Malých lázní v Bělovsi vstupuje do své finální etapy

V pondělí odpoledne podepsal starosta Náchoda Jan Birke a jednatel společnosti Průmsta...

Náchodské MŠ nabídnou místa pro děti zaměstnanců nemocnice

Náchodské MŠ nabídnou místa pro děti zaměstnanců nemocnice

V tomto týdnu se uskutečnilo jednání na odboru školství Městsk&ea...

Trutnovští běžkaři mají nové zázemí

Trutnovští běžkaři mají nové zázemí

Trutnovští běžkaři se dočkali zcela nového a moderního zázem&iacu...

Podpořte 15. května již 23. ročník Květinového dne!

Podpořte 15. května již 23. ročník Květinového dne!

Také v tomto roce se uskuteční jako součást mezinárodní kampaně p...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře