Středa 24.leden 2018

Poslední aktualizace23.01.2018 18:25

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Tipy na akce na Náchodsku pro víkend od 6. do 8. září

Tipy na akce na Náchodsku pro víkend od 6. do 8. září

Email Tisk PDF

kuron

Kuronské slavnosti v Náchodě, čtyřiadvacetihodinový závod v Jaroměři, Jiří Macháček a jeho MIG 21 na Výravě, Jiřinkové slavnosti v Ratibořicích, Janek Ledecký na náchodském zámku či loutnový koncert v České Skalici. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 6. do 8. září konají na Náchodsku.

Náchodské Kuronské slavnosti budou zahájeny v pátek 6. září ve 20:30 hodin v kostele sv. Vavřince komorním koncertem. Druhý den v sobotu ožije náchodský zámek. Už od 9 hodin zde najdete otevřené stánky s řemesly a občerstvením, výstavu dravých ptáků či ukázky tradiční řemeslné výroby. Na nádvoří bude zatím probíhat pestrý kulturní program, kdy mimo jiné vystoupí skupiny Jazz Generation a Klapeto. Vrcholem dne bude vystoupení Janka Ledeckého od 20 hodin.

Až na dno se jmenuje 3. ročník čtyřiadvacetihodinového závodu v chůzi či běhu v Jaroměři. Pořadatelé však upozorňují, že akce není považována za závod, ale za oslavu pohybu vlastní silou. Start je u Základní školy Josefov v pátek v 19 hodin.

Na rybníku Broďák u Červeného Kostelce se v pátek sejdou rybáři k tradičnímu podzimnímu zápolení v 48hodinovém nonstop lovu ryb na udice. Podzimní Brodský maraton má již několikaletou tradici.

Na Letním parketu ve Výravě u Nového Města nad Metují v pátek od 20:30 hodin vystoupí skupiny MIG 21 se svým frontmanem Jiřím Macháčkem, Sto zvířat a Fast Food Orchestra. Hned druhý den v sobotu, také od 20:30 hodin, je na pódiu vystřídají skupiny Krausberry, T. Ducháček & Garage a Spektrum.

V sobotu Náchodskem opět projedou muzejní parní vlaky na trase Jaroměř - Náchod a zpět. Nastupte si podle časů v jízdním řádu.

V sobotu 7. září začnou v Ratibořicích u České Skalice Jiřinkové slavnosti. Výstava jiřinek sice začne až příští víkend, ale už od sobotu můžete od 19 hodin navštívit zámek v Ratibořicích a prohlédnout si ho za svitu svíček.

Základní organizace včelařů v České Skalici vás zve na odbornou přednášku Radka Hubače Vliv včelích produktů na lidský organismus. Součástí akce bude možnost nákupu včelích produktů přímo od místních včelařů. V klubovně zahrádkářů se začíná v sobotu v 9 hodin.

Na náchodském zámku v sobotu v 10 hodin začne Den historie pro rodiny s dětmi. Na programu budou soutěže, ukázky výcviku pěchoty, dělostřelectva a jezdectva, ukázky historického šermu a další zajímavé věci.

Sbor dobrovolných hasičů Lhota za Červeným Kostelcem si vás dovoluje pozvat na 3. ročník soutěže v požárním útoku mužů a žen o Lhotecký pohár. Soutěž je zařazena do Východočeské hasičské ligy a uskuteční se ve Lhotě za Červeným Kostelcem na hřišti Benešák v neděli od 10 hodin.

Babičky nejsou k zahození: "Byla krásná, až to k víře není..." se jmenuje akce, která se v neděli 8. září od 13 hodin koná u kuželníku u Panského hostince v Ratibořicích. Pořadatelé zvou na procházku minulými dvěma stoletími.

V neděli od 14 hodin na maloskalické tvrzi hraje Klapeto své Staropražské písničky. V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá do Jiřinkového sálu.

Loutnový koncert ve Vile Čerych v České Skalici začne v neděli v 19 hodin. Loutnista Jindřich Macek vystupuje v mnoha zemích Evropy i světa. Vrací se z chorvatského ostrova Hvar, aby potěšil i českoskalické publikum.

Akce, které se o víkendu konají na Broumovsku, najdete na serveru Naše Broumovsko.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Policisté prošetřili poničení betlému na náchodském náměstí. Muž je pokácel neúmyslně

Policisté prošetřili poničení betlému na náchodském náměstí. Muž je pokácel neúmyslně

Policisté z obvodního oddělení v Náchodě prošetřili poškoz...

Náchodské krasobruslařky závodily ve 4. ročníku Poděbradského ledového srdce

Náchodské krasobruslařky závodily ve 4. ročníku Poděbradského ledového srdce

Svoji premiéru zvládla Klára Wilson a předvedla svoji první volnou j&iac...

Trutnov postaví dobrovolným hasičům novou zbrojnici

Trutnov postaví dobrovolným hasičům novou zbrojnici

Dobrovolní hasiči z Horního Starého Města v Trutnově se dočkají nov&eacu...

Úrodný rok Náchodského PRIMÁTORA

Úrodný rok Náchodského PRIMÁTORA

Historicky nejvyšší počet získaných ocenění zaznamenala v ...

V Novém Městě nad Metují vznikne nová tělocvična

V Novém Městě nad Metují vznikne nová tělocvična

V pondělí 15. ledna 2018 byla podepsána smlouva o dílo na realizaci stavby "Př&...

Doporučujeme

Smlouva o spolupráci mezi Oblastní nemocnicí Náchod a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi podepsána

20161121 134641 m

Za účasti starosty Náchoda Jana Birke byla v pondělí 21. listopadu 2016 v budově Městského úřadu Náchod podepsána Smlouva o vzájemné spolupráci, inovování a zdokonalování efektivity vzdělávání pro potřeby současného trhu práce mezi Oblastní nemocnicí v Náchodě a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi. Smlouvu podepsali předseda představenstva Oblastní nemocnice Náchod Ing. Zbyněk Chotěborský a Dr. Andrzej Bugajski, prorektor Vysoké školy fyzioterapie ve Vratislavi...celý článek

 

Poslední komentáře