Čtvrtek 17.leden 2019

Poslední aktualizace17.01.2019 09:23

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Tipy na akce na Náchodsku pro víkend od 6. do 8. září

Tipy na akce na Náchodsku pro víkend od 6. do 8. září

Email Tisk PDF

kuron

Kuronské slavnosti v Náchodě, čtyřiadvacetihodinový závod v Jaroměři, Jiří Macháček a jeho MIG 21 na Výravě, Jiřinkové slavnosti v Ratibořicích, Janek Ledecký na náchodském zámku či loutnový koncert v České Skalici. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 6. do 8. září konají na Náchodsku.

Náchodské Kuronské slavnosti budou zahájeny v pátek 6. září ve 20:30 hodin v kostele sv. Vavřince komorním koncertem. Druhý den v sobotu ožije náchodský zámek. Už od 9 hodin zde najdete otevřené stánky s řemesly a občerstvením, výstavu dravých ptáků či ukázky tradiční řemeslné výroby. Na nádvoří bude zatím probíhat pestrý kulturní program, kdy mimo jiné vystoupí skupiny Jazz Generation a Klapeto. Vrcholem dne bude vystoupení Janka Ledeckého od 20 hodin.

Až na dno se jmenuje 3. ročník čtyřiadvacetihodinového závodu v chůzi či běhu v Jaroměři. Pořadatelé však upozorňují, že akce není považována za závod, ale za oslavu pohybu vlastní silou. Start je u Základní školy Josefov v pátek v 19 hodin.

Na rybníku Broďák u Červeného Kostelce se v pátek sejdou rybáři k tradičnímu podzimnímu zápolení v 48hodinovém nonstop lovu ryb na udice. Podzimní Brodský maraton má již několikaletou tradici.

Na Letním parketu ve Výravě u Nového Města nad Metují v pátek od 20:30 hodin vystoupí skupiny MIG 21 se svým frontmanem Jiřím Macháčkem, Sto zvířat a Fast Food Orchestra. Hned druhý den v sobotu, také od 20:30 hodin, je na pódiu vystřídají skupiny Krausberry, T. Ducháček & Garage a Spektrum.

V sobotu Náchodskem opět projedou muzejní parní vlaky na trase Jaroměř - Náchod a zpět. Nastupte si podle časů v jízdním řádu.

V sobotu 7. září začnou v Ratibořicích u České Skalice Jiřinkové slavnosti. Výstava jiřinek sice začne až příští víkend, ale už od sobotu můžete od 19 hodin navštívit zámek v Ratibořicích a prohlédnout si ho za svitu svíček.

Základní organizace včelařů v České Skalici vás zve na odbornou přednášku Radka Hubače Vliv včelích produktů na lidský organismus. Součástí akce bude možnost nákupu včelích produktů přímo od místních včelařů. V klubovně zahrádkářů se začíná v sobotu v 9 hodin.

Na náchodském zámku v sobotu v 10 hodin začne Den historie pro rodiny s dětmi. Na programu budou soutěže, ukázky výcviku pěchoty, dělostřelectva a jezdectva, ukázky historického šermu a další zajímavé věci.

Sbor dobrovolných hasičů Lhota za Červeným Kostelcem si vás dovoluje pozvat na 3. ročník soutěže v požárním útoku mužů a žen o Lhotecký pohár. Soutěž je zařazena do Východočeské hasičské ligy a uskuteční se ve Lhotě za Červeným Kostelcem na hřišti Benešák v neděli od 10 hodin.

Babičky nejsou k zahození: "Byla krásná, až to k víře není..." se jmenuje akce, která se v neděli 8. září od 13 hodin koná u kuželníku u Panského hostince v Ratibořicích. Pořadatelé zvou na procházku minulými dvěma stoletími.

V neděli od 14 hodin na maloskalické tvrzi hraje Klapeto své Staropražské písničky. V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá do Jiřinkového sálu.

Loutnový koncert ve Vile Čerych v České Skalici začne v neděli v 19 hodin. Loutnista Jindřich Macek vystupuje v mnoha zemích Evropy i světa. Vrací se z chorvatského ostrova Hvar, aby potěšil i českoskalické publikum.

Akce, které se o víkendu konají na Broumovsku, najdete na serveru Naše Broumovsko.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

V Náchodě opět zazáří Hvězda Orientu

V Náchodě opět zazáří Hvězda Orientu

Letos se uskuteční již 8. ročník taneční soutěže Hvězda Orientu v orientá...

Etrichova Holubice přistála na Babí

Etrichova Holubice přistála na Babí

Na Babí vedle rozhledny Elišky vzniklo nové dětské hřiště. To nes...

O víkendu padaly pod náporem větru a sněhu stromy, hasiči zasahovali u více než 100 událostí

O víkendu padaly pod náporem větru a sněhu stromy, hasiči zasahovali u více než 100 událostí

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali během víkendu od 11. do 13. ...

Kraj za 300 milionů korun nakoupí vybavení náchodské nemocnice

Kraj za 300 milionů korun nakoupí vybavení náchodské nemocnice

Radní Královéhradeckého kraje přislíbili financování...

Tepna je doplacena!

Tepna je doplacena!

Úvěr na nákup areálu bývalé Tepny ve výši 58 mil. K...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře