Čtvrtek 21.únor 2019

Poslední aktualizace19.02.2019 04:46

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Tipy na akce na Náchodsku pro víkend od 13. do 15. září

Tipy na akce na Náchodsku pro víkend od 13. do 15. září

Email Tisk PDF

trrhJiřinkové slavnosti v České Skalici, Víkend otevřených památek v Jaroměři, Dny evropského dědictví v Novém Městě nad Metují, muzika ve Výravě či přednáška v Náchodě. Na Náchodsku se o víkendu od 13. do 15. září koná celá řada akcí.

Celý víkend se v rámci Jiřinkových slavností v Muzeu Boženy Němcové v České Skalici koná Výstava jiřinek. Výsadbu a řezané květy vystavují členové jiřinkářské společnosti Dagla z východních Čech, Exnarovo zahradnictví z Velkého Třebešova a Langrovo zahradnictví z Rájce-Jestřebí.

V areálu Autocampingu Rozkoš u České Skalice se od pátka do neděle koná setkání členů Klubu bílého ovčáka jehož součástí je klubová výstava, bonitace a svod. Informace o tomto ovčáckém plemeni a fotogalerie si můžete prohlédnout na www.bily-ovcak.cz .

U skautské klubovny v Podhradní ulici pořádá v pátek Skautské středisko Česká Skalice již sedmým rokem náborovou akci nazvanou Máš na to!. Od 14 do 17:30 hodin skauti zvou veřejnost, rodiče s dětmi a zájemce o skauting. Připraveny budou moderní pohybové i dovednostní aktivity. Děti i rodiče si mohou vyzkoušet horolezeckou stěnu, střelbu, práci s nástroji či zajímavé hry.

V Galerii výtvarného umění v Náchodě se v pátek od 17 hodin koná přednáška Slovanská epopej. Dovíte se o historii Slovanstva v obrazech, jak ji vyobrazil v cyklu pláten v letech 1919 - 1928 Alfons Mucha.

V pátek v 19 hodin začne v náchodském Kině Vesmír záznam koncertu Andre Rieu - Live in Maastricht 2013. André Rieu je mezinárodní veřejnosti znám jako „Král valčíků" a jeho vystoupení se stala legendárními. Každoročně pořádá řadu vystoupení ve svém domovském městě Maastrichtu v Holandsku.

Na Letním parketu ve Výravě tentokrát vystoupí skupiny Škwor, Krucipüsk a N.V.Ú. Vystoupení skupin začínají v pátek 13. září ve 20:30 hodin.

V rámci Dnů evropského dědictví se v Jaroměři koná Víkend otevřených památek. Přijďte si prohlédnout otevřené památky a zároveń si rozšířit své znalosti o historii Jaroměře.

Také v Novém Městě nad Metují v sobotu oslaví Dny evropského dědictví. Od 9 hodin je na Husově náměstí připraven bohatý kulturní a společenský program. V rámci akce jsou zdarma otevřeny a zpřístupněny některé památky a lokality. Jedním z doprovodných programů jsou i Trhy regionálních produktů.

V Náchodě se v sobotu jede 10. ročník turistické vyjížďky nazvané Cyklopedálem i mimo značené trasy. Start je od Základní školy na Drtinově náměstí ve Starém Městě.

V sobotu v 18:30 hodin začínají Barokní nešpory. Bude to slavnostní novodobá premiéra skladby českého barokního skladatele Jiřího Melcelia Vesperae Canonicae Minores ve farním kostele Nanebevzetí Panny Marie v Malé Skalici.

Ve velkém sále sokolovny v České Skalici v pátek ve 20 hodin začne akce People for Africa aneb Nasajem s Masajem. Vystoupí kapely Tortharry, Sepultura revival, Fragment of the lost creationa a tři další. Výtěžek benefičního rockového festivalu pořadatelé Vincenzo a Georgo věnují dětem v tanzánské vesnici Mto wa mbu.

V neděli 15. září v 10 hodin začne Den otevřených dveří ve Vile Čerych v České Skalici. Vila Čerych se již podruhé otevře veřejnosti, a to v rámci Dnů evropského dědictví, které jsou významnou celoevropskou akcí k propagaci a ochraně kulturních památek.

V neděli v 10 hodin odstartuje v Jaroměři 16. ročník závodu horských kol Memoriál Oldřicha Máchy. Trať vede v areálu pevnosti Josefov a přilehlého parku.

Na maloskalické tvrzi hraje v neděli od 14 hodin Big Band Dvorský. V případě nepříznivého počasí se hraje v Jiřinkovém sále.

Akce, které se o víkendu konají na Broumovsku, najdete na serveru Naše Broumovsko.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

O absolventy zdravotnických škol máme velký zájem. Stojíme o to, aby žili a pracovali v Náchodě

O absolventy zdravotnických škol máme velký zájem. Stojíme o to, aby žili a pracovali v Náchodě

V pátek 15. února 2019 zavítali do Střední odborné školy s...

Situace s odpadovým hospodářstvím v Trutnově

Situace s odpadovým hospodářstvím v Trutnově

Přestože množství vytříděného odpadu v Trutnově neustále roste, pot&yacu...

Bilance činnosti Ligy proti rakovině Náchod v roce 2018

Bilance činnosti Ligy proti rakovině Náchod v roce 2018

Každoročně na konci předchozího roku hodnotí svou celoroční činnost Liga proti ...

Výbuch v panelovém domě v Náchodě

Výbuch v panelovém domě v Náchodě

Ve čtvrtek 14. února 2019 krátce před půl třetí odpoledne policisté spol...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře