Pondělí 22.leden 2018

Poslední aktualizace22.01.2018 09:21

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Posledním prezidentem, který se v Červeném Kostelci objevil, byl Tomáš Garrigue Masaryk. Včera město navštívil Miloš Zeman

Posledním prezidentem, který se v Červeném Kostelci objevil, byl Tomáš Garrigue Masaryk. Včera město navštívil Miloš Zeman

Email Tisk PDF
seznam článků
Posledním prezidentem, který se v Červeném Kostelci objevil, byl Tomáš Garrigue Masaryk. Včera město navštívil Miloš Zeman
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Všechny strany

zem4

Posledním prezidentem, který se v Červeném Kostelci objevil na oficiální návštěvě, byl před osmdesáti sedmi lety Tomáš Garrigue Masaryk. Včera město navštívil Miloš Zeman, aby si prohlédl Hospic Anežky České, první hospic v České republice, a společně s kardinálem Dominikem Dukou a ředitelem hospice Miroslavem Wajsarem poklepal na základní kámen připravované budovy Mobilního hospice Anežky České. Té také požehnal Dominik Duka.

Miloš Zeman spolu s Dominikem Dukou dorazili do hospice krátce po půl dvanácté. Následovalo přivítání Miroslavem Wajsarem, krátká návštěva jednoho z pacientů a oběd. Toho se mj. účastnil také místostarosta Červeného Kostelce Richard Bergmann. Po obědě přišla na řadu oficiální část programu.

Chvíli po 13. hodině se prezident České republiky a kardinál setkali s pacienty a veřejností v kapli sv. Anežky České, kde také pronesli několik povzbudivých slov, v nichž především vyzdvihli službu lidí pro druhé. Po krátké společné modlitbě se všichni přítomní přesunuli na terasu hospice, kde se uskutečnil slavnostní akt poklepání na základní kámen Mobilního hospice Anežky České.

Na začátku slavnostního aktu představil ředitel Miroslav Wajsar služby Hospice Anežky České i Mobilního hospice Anežky České. Následovala řeč kardinála Dominika Duky. "Lidský život je nedělitelný. Od počátku až do konce. A v tomto zařízení jde o zápas člověka a lidskou důstojnost. Člověk se rodí. Nerodí se sám od sebe a nerodí se sám pro sebe. Je součástí společnosti. A ta si má být vědoma toho, že má své závazky, a to vůči všem, kteří jsou odkázáni na pomoc silnějších," uvedl mimo jiné Dominik Duka.

Českého kardinála vystřídal prezident České republiky Miloš Zeman. "Je to první kámen, na který budu poklepávat ve své funkci. A jsem rád, že je to právě tento, protože si těžko dokážu představit něco užitečnějšího. Ano, stavíte dálnici a další objekty, ale účel tohoto projektu je láska k lidem a soucit s nimi. Ti, kdo budou stavět tento dům, krásným způsobem naplňují svůj život," řekl při návštěvě Miloš Zeman. Záznam z terasy hospice lze zhlédnout na webu České televize.

V krátké tiskové konferenci, která následovala po poklepání na základní kámen a předání darů, prezident zodpověděl tři dotazy mířící k aktuální politické situaci, zapsal se do pamětních knih města a hospice a z Hospice Anežky České odjel. Dalším jeho cílem byl Domov sv. Josefa v Žirči, kde si poslechl zvonkohru, setkal se s pacienty a zaměstnanci domova v kapli sv. Anny a prošel se po místním parku. 

Mobilní hospic Anežky České bude stát cca 9 milionů korun a jeho stavba potrvá zhruba tři roky. Peníze na stavbu by měl hospic získat z dotačních grantů, titulů a od dárců. Mobilní hospic poskytuje paliativní péči pro nemocné, jimž nemoc nebrání zůstat doma.

Foto Tomáš Kábrt, www.cervenykostelec.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Náchodské krasobruslařky závodily ve 4. ročníku Poděbradského ledového srdce

Náchodské krasobruslařky závodily ve 4. ročníku Poděbradského ledového srdce

Svoji premiéru zvládla Klára Wilson a předvedla svoji první volnou j&iac...

Trutnov postaví dobrovolným hasičům novou zbrojnici

Trutnov postaví dobrovolným hasičům novou zbrojnici

Dobrovolní hasiči z Horního Starého Města v Trutnově se dočkají nov&eacu...

Úrodný rok Náchodského PRIMÁTORA

Úrodný rok Náchodského PRIMÁTORA

Historicky nejvyšší počet získaných ocenění zaznamenala v ...

V Novém Městě nad Metují vznikne nová tělocvična

V Novém Městě nad Metují vznikne nová tělocvična

V pondělí 15. ledna 2018 byla podepsána smlouva o dílo na realizaci stavby "Př&...

Bezpečné pohraničí díky spolupráci českých a polských hasičů

Bezpečné pohraničí díky spolupráci českých a polských hasičů

Projekt Bezpečné pohraničí, do kterého se zapojily všechny české ...

Doporučujeme

Smlouva o spolupráci mezi Oblastní nemocnicí Náchod a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi podepsána

20161121 134641 m

Za účasti starosty Náchoda Jana Birke byla v pondělí 21. listopadu 2016 v budově Městského úřadu Náchod podepsána Smlouva o vzájemné spolupráci, inovování a zdokonalování efektivity vzdělávání pro potřeby současného trhu práce mezi Oblastní nemocnicí v Náchodě a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi. Smlouvu podepsali předseda představenstva Oblastní nemocnice Náchod Ing. Zbyněk Chotěborský a Dr. Andrzej Bugajski, prorektor Vysoké školy fyzioterapie ve Vratislavi...celý článek

 

Poslední komentáře