Sobota 20.říjen 2018

Poslední aktualizace21.10.2018 04:26

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Novoměstská knihovna získala stříbrnou medaili

Novoměstská knihovna získala stříbrnou medaili

Email Tisk PDF

knihMěstská knihovna v Novém Městě nad Metují se může pochlubit 2. místem v kategorii Města do 10 tisíc obyvatel v soutěži Městská knihovna roku 2013. Vítězem se stala knihovna v Sedlčanech. Od prvního místa dělilo novoměstskou knihovnu pouhých 25 bodů.

Soutěž o nejlepší městskou knihovnu roku každoročně vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků. O hodnocení rozhoduje 16 různých aspektů jako např. počet registrovaných čtenářů, počet výpůjček a uspořádaných kulturních akcí, roční provozní doba atd. Knihovny se dále rozdělují do velikostních kategorií podle počtu obyvatel.

Veřejná lidová knihovna v Novém Městě nad Metují existuje od roku 1890. V roce 1996 se oddělila od Okresní knihovny v Náchodě a stala se samostatnou příspěvkovou organizací zřizovanou městem Nové Město nad Metují. Svým fondem obsluhuje kromě hlavní městské půjčovny a pobočky v části Krčín, Vrchoviny a Spy také 11 okolních vesnic. Městskou knihovnu Nové Město nad Metují najdete v centru města v Komenského ulici 30, kde sídlí od podzimu 2010 v nově zrekonstruované budově.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Náchod má nová parkovací místa

Náchod má nová parkovací místa

Město Náchod přislíbilo občanům pomoc při řešení neutěšené...

Advent 2018 v České Skalici zahájí pražští Piccolo coro & Piccola orchestra

Advent 2018 v České Skalici zahájí pražští Piccolo coro & Piccola orchestra

Letošní advent zahájíme v České Skalici opět s hudbou. Tentokr&aa...

Novoměstská filharmonie připomene 100 let republiky

Novoměstská filharmonie připomene 100 let republiky

Pod taktovkou dirigenta Jaroslava Rybáčka se již tradičně uskuteční podzimní ko...

V Náchodě vyhořel byt

V Náchodě vyhořel byt

K požáru bytu v Broumovské ulici v Náchodě vyjeli ve čtvrtek ráno n&aacu...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře