Středa 12.prosinec 2018

Poslední aktualizace12.12.2018 09:26

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Novoměstská knihovna získala stříbrnou medaili

Novoměstská knihovna získala stříbrnou medaili

Email Tisk PDF

knihMěstská knihovna v Novém Městě nad Metují se může pochlubit 2. místem v kategorii Města do 10 tisíc obyvatel v soutěži Městská knihovna roku 2013. Vítězem se stala knihovna v Sedlčanech. Od prvního místa dělilo novoměstskou knihovnu pouhých 25 bodů.

Soutěž o nejlepší městskou knihovnu roku každoročně vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků. O hodnocení rozhoduje 16 různých aspektů jako např. počet registrovaných čtenářů, počet výpůjček a uspořádaných kulturních akcí, roční provozní doba atd. Knihovny se dále rozdělují do velikostních kategorií podle počtu obyvatel.

Veřejná lidová knihovna v Novém Městě nad Metují existuje od roku 1890. V roce 1996 se oddělila od Okresní knihovny v Náchodě a stala se samostatnou příspěvkovou organizací zřizovanou městem Nové Město nad Metují. Svým fondem obsluhuje kromě hlavní městské půjčovny a pobočky v části Krčín, Vrchoviny a Spy také 11 okolních vesnic. Městskou knihovnu Nové Město nad Metují najdete v centru města v Komenského ulici 30, kde sídlí od podzimu 2010 v nově zrekonstruované budově.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Náchodští zastupitelé schválili rozpočet v rekordní výši

Náchodští zastupitelé schválili rozpočet v rekordní výši

Náchodští zastupitelé na svém dnešním jednán...

Štědrý den v pevnosti Josefov

Štědrý den v pevnosti Josefov

Advent začíná a v našich domácnostech probíhají pří...

Senior byl odsouzen za nelegální dovoz kuřiva

Senior byl odsouzen za nelegální dovoz kuřiva

K trestu odnětí svobody v délce trvání devíti měsíců podm&...

Náchodští senioři si užili vánoční focení

Náchodští senioři si užili vánoční focení

Vánoční focení si ve čtvrtek 6. prosince doslova užili klienti Domova pro senio...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře