Pondělí 19.listopad 2018

Poslední aktualizace10.12.2018 04:20

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Mezioborové dny vznikly s myšlenkou vzájemné spolupráce mezi jednotlivými obory ve zdravotnictví a jejich pracovníky

Mezioborové dny vznikly s myšlenkou vzájemné spolupráce mezi jednotlivými obory ve zdravotnictví a jejich pracovníky

Email Tisk PDF
seznam článků
Mezioborové dny vznikly s myšlenkou vzájemné spolupráce mezi jednotlivými obory ve zdravotnictví a jejich pracovníky
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Všechny strany

DIA 1Téměř tři stovky zdravotníků se tento týden vzdělávaly na odborné konferenci pod názvem Náchodské mezioborové dny, která se uskutečnila již po třinácté v Městském divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě. Konference byla stejně jako v minulých letech akreditována jak pro nelékařské zdravotnické pracovníky, tak pro lékaře i farmaceuty.

Odborný program byl rozdělen do několika sekcí, které se věnovaly různým tématům z jednotlivých oborů medicíny. Zdravotníci si měli možnost vyslechnout více jak 40 odborných prezentací. Přednášky se zabývaly aktuálními tématy z oboru vnitřního lékařství, diabetologie, neurologie, spánkové medicíny, chirurgie, dětského lékařství, gynekologie a porodnictví a farmacie.

Oficiální zahájení konference proběhlo ve středu ráno. O slavnostní atmosféru se se svým vystoupením postarala žákyně ZUŠ Náchod, jejíž zpěv za doprovodu klavíru si vyslechli i hosté konference, kterými byli náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Ing. Aleš Cabicar, předsedkyně představenstva Oblastní nemocnice Náchod Ing. Ivana Urešová, dále místostarosta Města Náchoda Ing. Jan Čtvrtečka, za pořádající společnosti EDUMED s.r.o. MUDr. Jiří Veselý a další hosté. Uvedení významní představitelé pozdravili účastníky konference, poděkovali jim za jejich nelehkou práci a popřáli zdar konferenci.

První odborný přednáškový blok vnitřního lékařství otevřel na hlavním sále svým odborným sdělením MUDr. Jiří Veselý, celý odborný program pak uzavíral ve čtvrtek odpoledne blok dětského lékařství a neurologie. V rámci workshopu na malém přednáškovém sále probíhala výuka resuscitace s praktickým nácvikem dovedností na resuscitačním modelu s názorným předvedením automatického externího defibrilátoru strážníkem městské policie Janem Dvořákem.

Ve čtvrtek byla pro veřejnost připravena akce Den prevence diabetu, která je již nedílnou součástí odborné konference. Letošní preventivní akce s mottem: "Nenechte cukrovku, aby vám zničila život. Nechte si svůj cukr změřit včas." využilo více jak 140 lidí, kteří si nechali zdarma od sestřiček Kardiologické a diabetologické ambulance společnosti EDUMED změřit krevní tlak, hladinu krevního cukru a tělesný tuk.

Odbornou konferenci, která stále patří mezi největší vzdělávací akce pro zdravotníky v Královéhradeckém kraji, pořádala společnost EDUMED. Generálním partnerem odborné konference byla společnost Boehringer Ingelheim spol. s r.o. a hlavním partnerem Oblastní nemocnice Náchod a.s.

Poděkování patří především všem zdravotníkům, kteří se akce účastnili se svým odborným sdělením nebo jako posluchači, partnerům a vystavovatelům za podporu, bez které by tato konference nemohla být uskutečněna, a v neposlední řadě všem těm, kteří se podíleli na přípravě a realizaci této již tradiční vzdělávací akce.

Odbornou konferenci Náchodské mezioborové dny pořádá společnost EDUMED s.r.o. již od roku 2010 jako multioborovou vícedenní konferenci, na které společně prezentují lékaři, lékárníci a nelékařští zdravotničtí pracovníci. V rámci těchto dnů prezentují svou práci i některá oddělení nemocnice, kde v rámci jednoho odborného bloku přednášejí svá sdělení lékaři i sestry a prezentují zde své poznatky z praxe i novinky v jejich oboru lékařům i nelékařům z jiných oddělení nemocnice i ambulantní sféry. Mezioborové dny vznikly právě s myšlenkou vzájemné spolupráce mezi jednotlivými obory ve zdravotnictví a jejich pracovníky.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Humanitární sbírka pro Diakonii Broumov byla opět úspěšná

Humanitární sbírka pro Diakonii Broumov byla opět úspěšná

Jako každoročně, tak i letos se v listopadu konala v Novém Městě nad Metují Humanit&aa...

Den válečných veteránů si připomněli i představitelé Náchoda - tradičně na Dobrošově

Den válečných veteránů si připomněli i představitelé Náchoda - tradičně na Dobrošově

V neděli v 11 hodin již tradičně představitelé města Náchoda starosta Jan Birke a m&ia...

Opravy trutnovského hřbitova

Opravy trutnovského hřbitova

Trutnovský městský hřbitov doznal za poslední dva roky řady změn. Vybudovaly se...

Svým hlasem můžete pomoci k obnově Vile Čerych

Svým hlasem můžete pomoci k obnově Vile Čerych

Stejně jako v loňském roce se Vila Čerych v České Skalici zapojila do projektu ČSOB po...

Vánoční výstava vláčků a modelů v Červeném Kostelci

Vánoční výstava vláčků a modelů v Červeném Kostelci

Po dvou letech se opět vrací modeláři z Modelářského centra do Červen&ea...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře