Středa 24.leden 2018

Poslední aktualizace23.01.2018 18:25

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Jen ve čtvrtek se na Náchodsku stalo šest dopravních nehod

Jen ve čtvrtek se na Náchodsku stalo šest dopravních nehod

Email Tisk PDF
seznam článků
Jen ve čtvrtek se na Náchodsku stalo šest dopravních nehod
Strana 2
Všechny strany

Nachod

Šest dopravních nehod se stalo na silnicích Náchodska ve čtvrtek 16. srpna . Na třech z nich se podíleli cyklisté.

Podle informace policejní mluvčí Evy Prachařové se zbývající tři nehody týkaly automobilů a chodce. Řidič osobního auta Volvo lehce zranil 22letou ženu, kterou přehlédl při vycouvávání z parkovacího místa na Karlově náměstí v Náchodě krátce před polednem.

"Únava přemohla řidiče osobního vozu Felicia Combi v klesání od České Skalice na příjezdu do Náchoda. Řidič si asi na moment zdříml, když opět zvedl oči, byl už v levém pruhu, kde naštěstí zrovna nikdo nejel a mířil přímo do sloupku dopravní značky. Náraz do značky a vedlejšího stromu zázračně přežil. Po odvozu a vyšetření v nemocnici na něm lékaři dokonce neshledali žádné zranění. Pouze automobil, na kterém vznikla škoda 43 tisíc korun, bude mít zřejmě na odpis," popsala další nehodu Eva Prachařová.

Také při další nehodě zapůsobil lidský faktor, konkrétně způsob jízdy řidičky. Při půlnočním deštíku 23letá řidička octavie nepřizpůsobila rychlost automobilu stavu mokré vozovky a ve smyku vyjela v pravotočivé zatáčce až do živého plotu a lampy veřejného osvětlení na protější straně silnice. Nehoda se stala na výjezdu z Náchoda směrem na Nové Město nad Metují, na Dobenínské ulici.

První oznámení o nehodě s cyklistou přijali náchodští policisté před desátou hodinou dopoledne. V obci Spy havaroval na svém jízdním kole cyklista, který nezvládl po prudkém klesání jízdu na mostě a upadl. Dechová zkouška vzápětí odhalila, že velký podíl na jeho vratké jízdě měl alkohol. Přístroj mu naměřil jedno promile alkoholu v dechu. Cyklista utrpěl lehké zranění.

Druhá nehoda s cyklistou byla ohlášena o čtvrt hodiny později z Žabokrk u Hronova. Tam se krátce po desáté hodině cyklista střetl s vyžínacím strojem na krajnice a příkopy. Nákladní automobil, který pod zapnutým výstražnými majáky prováděl údržbu krajnice mezi Žabokrky a Velkými Petrovice potřeboval zastavit a kousek couvnout. V těsné blízkosti za ním zastavil 69letý cyklista. Při couvání však řidič pracovního stroje zřejmě cyklistu přehlédl a nacouval do něj. Nákladní automobil najel levým zadním kolem na bicykl, cyklista utrpěl lehké zranění a na bicyklu vznikla hmotná škoda ve výši 5 tisíc korun. 

"Poslední nahlášená čtvrteční nehoda s cyklistou se stala o půl sedmé večer v Náchodě u nádraží a tentokrát skončila cyklistovým těžkým zraněním. Řidič osobního automobilu, který chtěl odbočit vlevo do Borské ulice, pravděpodobně přehlédl 53letého cyklistu, jedoucího v protisměru od Hronova, a nedal mu přednost. Odbočovací manévr sice nedokončil, ale zastavil před jedoucím cyklistou v jeho pruhu na poslední chvíli, cyklista ale už nestihl nijak zareagovat a narazil do jeho levého rohu. Při pádu na zem si přivodil těžké zranění. Dechová zkouška ukázala, že řidič osobního automobilu před jízdou nic nepil, v dechu cyklisty policisté naměřili 0,4 promile. Na protějším chodníku je vedena cyklostezka, kterou cyklista při jízdě nevyužil, ačkoli podle zákona by ji využít měl. Dopravní nehodu policisté i nadále vyšetřují," dokončila vyjmenovávání nehod Eva Prachařová.

Foto archiv Policie ČR

obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Policisté prošetřili poničení betlému na náchodském náměstí. Muž je pokácel neúmyslně

Policisté prošetřili poničení betlému na náchodském náměstí. Muž je pokácel neúmyslně

Policisté z obvodního oddělení v Náchodě prošetřili poškoz...

Náchodské krasobruslařky závodily ve 4. ročníku Poděbradského ledového srdce

Náchodské krasobruslařky závodily ve 4. ročníku Poděbradského ledového srdce

Svoji premiéru zvládla Klára Wilson a předvedla svoji první volnou j&iac...

Trutnov postaví dobrovolným hasičům novou zbrojnici

Trutnov postaví dobrovolným hasičům novou zbrojnici

Dobrovolní hasiči z Horního Starého Města v Trutnově se dočkají nov&eacu...

Úrodný rok Náchodského PRIMÁTORA

Úrodný rok Náchodského PRIMÁTORA

Historicky nejvyšší počet získaných ocenění zaznamenala v ...

V Novém Městě nad Metují vznikne nová tělocvična

V Novém Městě nad Metují vznikne nová tělocvična

V pondělí 15. ledna 2018 byla podepsána smlouva o dílo na realizaci stavby "Př&...

Doporučujeme

Smlouva o spolupráci mezi Oblastní nemocnicí Náchod a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi podepsána

20161121 134641 m

Za účasti starosty Náchoda Jana Birke byla v pondělí 21. listopadu 2016 v budově Městského úřadu Náchod podepsána Smlouva o vzájemné spolupráci, inovování a zdokonalování efektivity vzdělávání pro potřeby současného trhu práce mezi Oblastní nemocnicí v Náchodě a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi. Smlouvu podepsali předseda představenstva Oblastní nemocnice Náchod Ing. Zbyněk Chotěborský a Dr. Andrzej Bugajski, prorektor Vysoké školy fyzioterapie ve Vratislavi...celý článek

 

Poslední komentáře