Neděle 19.listopad 2017

Poslední aktualizace18.11.2017 04:33

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Fotbal Fotbalisté Náchoda vstupují do nového roku

Fotbalisté Náchoda vstupují do nového roku

Email Tisk PDF

fknachodVíce než dva měsíce bez ostrého utkání je spousta času na přemýšlení o fotbalovém řemesle. Pramení z něj notná touha po kulatém nesmyslu. To je očekávaný výsledek, který si ze zimní přestávky do jarní přípravy vnesou hráči divizního Náchoda. Po překvapivě bodově skoupém podzimu mají hráči co dohánět a ode dna se mohou odrazit jedině nahoru.

Po patnácti odehraných kolech se náchodští fotbalisté, kteří si přišli jen na dvanáct bodů, krčí s nejhorší ligovou obranou až na samém dně ligové tabulky divize C. Právě obranná fáze byla největším kamenem úrazu, s 39 brankami a průměrem 2,6 obdržené branky na zápas se vyhrává velice složitě. Ač letní příprava s ofenzivním pojetím hry a zvučná jména posil dávaly dobrý vstupní základ, nedostalo se individuálně silným hráčům potřebného klidu, aby mohli svůj tým v těžkých situacích podržet. Nedařilo se však ani týmu jako celku, kdy by se hráči postavili jeden za druhého, a i přes hrozící nefotbalovost zkusili silou vůle a poctivým přístupem k jednotlivým utkáním získat body na svou stranu.

Ofenzivní síla jen pokulhávala

Zatímco defenziva měla v některých zápasech brány dokořán, když Kolín vstřelil čtyři branky, Ústí nad Orlicí a béčko Pardubic dokonce šest branek a v posledním zápase pětibrankovým přídělem podtrhly nezdary podzimu Živanice, stalo se pouze dvakrát, že by útočníci stříleli slepými. Relativně stabilní jednobrankové či dvoubrankové příděly však při počtu obdržených branek zdaleka nestačil.

Vstup do sezony přitom vypadal více než slibně. V prvním utkání vítězství 2:1 nad Trutnovem, třetí kolo pak přineslo dva body po utkání s Vysokým Mýtem, klesající výtěžnost z lichých utkání pak v pátém kole s Ostrou přinesl po bezbrankové remíze další bod. Bohužel další plný bodový zisk přišel až v utkání s Turnovem, aby další dva bodíky přišly po penaltové výhře nad Čáslaví. Jenže to už byl konec října a poslední bod z domácího utkání s fotbalisty Kratonoh byl málo.

Trenérská rošáda zas a znova

Nový impulz v podobě sázky na výměnu trenéra přišel právě před 12. kolem, kdy na lavičku usedla dvojice Holbík a Dudek. Novému vedení sázkové kanceláře věřily, avšak bodově tato výměna své očekávané ovoce nepřinesla a do jarních bojů tým povede nově kouč Ondřej Szabo. Toho prozatím v téměř dvouměsíční přípravě čeká minimálně pět přátelských utkání, během kterých bude mít možnost zapracovat do sestavy mladé a perspektivní nováčky, zkušeným harcovníkům pak naopak zvednout sebevědomí a nastartovat tak brankostroj a zejména defenzivní val, který bude stahovat aktuálně čtyřbodové manko na záchranu. O to se může pokusit hned v prvním ostrém utkání jara, kdy se 12. března k odvetě vydá tým na půdu předposledního Trutnova.

Předtím však hráče čeká několik přípravných utkání. To první tuto sobotu proti královéhradecké Olympii na umělé trávě v Bělovsi Náchod prohrál 2:6. V sobotu pak čeká náchodský tým další utkání s rychnovským Spartakem. Kolotoč s mladými dorostenci pak v únorové středy roztočí náchodští fotbalisté nejprve s královéhradeckou devatenáctkou, aby týden na to vyzvali dorostence Mladé Boleslavi. Prozatím poslední pevně stanovený termín přátelského utkání je s fotbalisty Červeného Kostelce.

Jak se novému trenérovi podaří své mužstvo na jarní stíhací jízdu připravit a zda druhá polovina sezony přinese kýženou záchranu, se definitivně dozvíme v polovině června, do té doby však budou náchodští fotbalisté vítat každou fanouškovskou podporu, kterou jim v náročných utkáních můžete poskytnout.

Foto archiv www.fknachod.sklub.cz

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Ve Velké Jesenici se převrátil kamion

Ve Velké Jesenici se převrátil kamion

Profesionální hasiči z Jaroměře a dobrovolní hasiči z Nového Města nad M...

Dá se Kamila Nývltová na novou kariéru?

Dá se Kamila Nývltová na novou kariéru?

Nástěnný kalendář se stylovými a svůdnými fotografiemi Kamily N&y...

Nemocnice v Náchodě prošla auditem. Jeho výsledky podporují změny ve fungování krajského zdravotnictví

Nemocnice v Náchodě prošla auditem. Jeho výsledky podporují změny ve fungování krajského zdravotnictví

Hospodaření Oblastní nemocnice Náchod a.s., která je největš&iacu...

Uchazeči podali tři nabídky na dostavbu náchodské nemocnice

Uchazeči podali tři nabídky na dostavbu náchodské nemocnice

Obálky s nabídkami, které podali uchazeči o zakázku "Oblastní nem...

Ve čtvrtek skončí objížďka Náchoda pro nákladní dopravu vedoucí Trutnovem

Ve čtvrtek skončí objížďka Náchoda pro nákladní dopravu vedoucí Trutnovem

Na jaře 2016 začaly v Náchodě opravy hlavního průtahu městem vedoucím na polsk&...

Doporučujeme

Smlouva o spolupráci mezi Oblastní nemocnicí Náchod a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi podepsána

20161121 134641 m

Za účasti starosty Náchoda Jana Birke byla v pondělí 21. listopadu 2016 v budově Městského úřadu Náchod podepsána Smlouva o vzájemné spolupráci, inovování a zdokonalování efektivity vzdělávání pro potřeby současného trhu práce mezi Oblastní nemocnicí v Náchodě a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi. Smlouvu podepsali předseda představenstva Oblastní nemocnice Náchod Ing. Zbyněk Chotěborský a Dr. Andrzej Bugajski, prorektor Vysoké školy fyzioterapie ve Vratislavi...celý článek

 

Poslední komentáře