Čtvrtek 21.únor 2019

Poslední aktualizace19.02.2019 04:46

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Trutnov si připomene 100. výročí republiky mnoha akcemi

Trutnov si připomene 100. výročí republiky mnoha akcemi

Email Tisk PDF
seznam článků
Trutnov si připomene 100. výročí republiky mnoha akcemi
Strana 2
Všechny strany

Kalendář 100 let republikyV letošním roce si celá republika připomíná 100 let od vzniku samostatného československého státu. Trutnov nebude výjimkou a radnice i další organizace připravily k výročí řadu aktivit. Vrcholem bude slavnostní setkání v pátek 26. října 2018.

Kulaté výročí od vzniku samostatného československého státu s sebou přináší jako v ostatních českých městech i v Trutnově řadu připomínkových akcí. Od pondělí 10. září je před budovou UFFA k vidění exteriérová výstava Republika československá 1918-1939, kterou město uspořádalo ve spolupráci s Akademií věd ČR. Muzeum Podkrkonoší v Trutnově přichystalo několik přednášek a výstavu s názvem Trutnov 1918-1938, která mapuje historické události v našem regionu. "Považuji za nesmírně důležité si tuto část dějin neustále připomínat. Nesmíme zapomenout na úsilí našich předků, kteří bojovali za hodnoty, jako jsou svoboda a demokracie," vysvětluje Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Koncerty a představení věnované výročí republiky připravilo Společenské centrum UFFO, v jehož prostorách zazní Má vlast od Bedřicha Smetany či Prodaná nevěsta v provedení ochotnického Spolku Aloise Jiráska z Úpice. Výstavu na téma Návštěvy československých prezidentů z let 1918-1948 na okrese Trutnov chystá Státní okresní archiv Trutnov. Výstavu a besedu k výročí republiky pořádá také Městská knihovna Trutnov. V Galerii draka promítnou 27. září dokument O životě lékárníka Heinricha Spiegela.

Vrcholem vzpomínkových akcí bude slavnostní setkání v pátek 26. října 2018 na Malém náměstí, kde bude slavnostně zasazena památná lípa. "Program bude pokračovat v hlavním sále UFFA, kde pokřtíme novou publikaci, již jsme připravili ve spolupráci s Muzeem Podkrkonoší v Trutnově. Jde o knihu historických fotografií, na kterých je zachyceno naše město. Řada z nich ještě nikdy nebyla publikována," říká trutnovský starosta. Po křtu bude následovat koncert žáků ZUŠ Trutnov. V neděli 28. října se lidé mohou v kostele Narození Panny Marie zúčastnit mše věnované výročí republiky.

obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

O absolventy zdravotnických škol máme velký zájem. Stojíme o to, aby žili a pracovali v Náchodě

O absolventy zdravotnických škol máme velký zájem. Stojíme o to, aby žili a pracovali v Náchodě

V pátek 15. února 2019 zavítali do Střední odborné školy s...

Situace s odpadovým hospodářstvím v Trutnově

Situace s odpadovým hospodářstvím v Trutnově

Přestože množství vytříděného odpadu v Trutnově neustále roste, pot&yacu...

Bilance činnosti Ligy proti rakovině Náchod v roce 2018

Bilance činnosti Ligy proti rakovině Náchod v roce 2018

Každoročně na konci předchozího roku hodnotí svou celoroční činnost Liga proti ...

Výbuch v panelovém domě v Náchodě

Výbuch v panelovém domě v Náchodě

Ve čtvrtek 14. února 2019 krátce před půl třetí odpoledne policisté spol...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře