Pátek 17.listopad 2017

Poslední aktualizace18.11.2017 04:33

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Trutnov se i letos zapojí do Dnů evropského dědictví

Trutnov se i letos zapojí do Dnů evropského dědictví

Email Tisk PDF
seznam článků
Trutnov se i letos zapojí do Dnů evropského dědictví
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

Galerie města TrutnovaDruhý zářijový víkend bude v Trutnově i v letošním roce patřit Dnům evropského dědictví. Veřejnost tak bude moci navštívit místa, která během roku nejsou běžně přístupná. V rámci programu bude navíc v městském parku slavnostně znovu odhalen pomník Tanec smrti, který je věnován obětem 1. světové války.

V sobotu a v neděli 9. - 10. září 2017 se Trutnov opět připojí k mezinárodní akci Dny evropského dědictví. Letošním národním tématem jsou Památky a příroda. Program bude zahájen v sobotu 9. září 2017 v 10 hodin na Krakonošově náměstí projevem starosty a slavnostním natřením pamětní desky r. 1866 za přítomnosti členů Klubu vojenské historie Trutnov. "V září tradičně natíráme desku bílou barvou, která symbolizuje radost a veselí. Před 151 lety se totiž vrátili trutnovští občané z vězení, kam byli po bitvě odvedeni," vysvětluje Ivan Adamec, starosta města Trutnova. Následovat bude koncert kapely Nadoraz.

Ve Staré radnici budou již tradičně po oba dny k nahlédnutí kroniky města Trutnova, a to za přítomnosti trutnovské kronikářky Aleny Křivské. V Haasově paláci, dnešním sídle ZUŠ, si žáci a učitelé kromě výstavy prací připravili na sobotu v 10:30 a ve 14 hodin hudební vystoupení. Dále budou se zajímavými programy otevřeny Kostel Narození Panny Marie, Muzeum Podkrkonoší v Trutnově, Galerie města Trutnova, Janská kaple, dělostřelecká tvrz Stachelberg a památník generála Gablenze, kde v sobotu od 15 do 18 hodin bude probíhat akce Rozloučení s létem. V městském parku bude možné zavítat do podzemní chodby nebo se zúčastnit komentované prohlídky parku se studenty České lesnické akademie Trutnov. "V rámci letošního ročníku DED odhalíme v městském parku repliku pomníku Tanec smrti od Emila Schwantnera, kterou vytvořila sochařka Paulina Skavova. Slavnostní akt, na který přijedou i zástupci našich partnerských měst z Německa, je naplánován na sobotu 9. září od 14 hodin," dodává trutnovský starosta.

Kromě zpřístupněných památek se lidé mohou těšit na program v železničním depu a jízdu parním vlakem. Státní okresní archiv Trutnov připravil výstavu o trutnovském kronikáři s názvem Svědectví Oskara Nimsche, kterou je možné zhlédnout v neděli 10. září od 14 do 17 hodin. Interaktivní výstava je pro návštěvníky připravena také v Tkalcovském muzeu ve Voletinách. "Po celý víkend bude otevřeno Turistické informační centrum, kde se zájemci dozví další informace o Dnech evropského dědictví a získají plánek města s vyznačenými památkami," dodává Ivan Adamec.

Program Dnů evropského dědictví

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Dá se Kamila Nývltová na novou kariéru?

Dá se Kamila Nývltová na novou kariéru?

Nástěnný kalendář se stylovými a svůdnými fotografiemi Kamily N&y...

Nemocnice v Náchodě prošla auditem. Jeho výsledky podporují změny ve fungování krajského zdravotnictví

Nemocnice v Náchodě prošla auditem. Jeho výsledky podporují změny ve fungování krajského zdravotnictví

Hospodaření Oblastní nemocnice Náchod a.s., která je největš&iacu...

Uchazeči podali tři nabídky na dostavbu náchodské nemocnice

Uchazeči podali tři nabídky na dostavbu náchodské nemocnice

Obálky s nabídkami, které podali uchazeči o zakázku "Oblastní nem...

Ve čtvrtek skončí objížďka Náchoda pro nákladní dopravu vedoucí Trutnovem

Ve čtvrtek skončí objížďka Náchoda pro nákladní dopravu vedoucí Trutnovem

Na jaře 2016 začaly v Náchodě opravy hlavního průtahu městem vedoucím na polsk&...

Listopadový SWING slaví desáté narozeniny, Osobností je jeho zakladatel Daniel Šafr

Listopadový SWING slaví desáté narozeniny, Osobností je jeho zakladatel Daniel Šafr

Časopis Náchodský SWING pro vás vychází už deset let. Přesně dese...

Doporučujeme

Smlouva o spolupráci mezi Oblastní nemocnicí Náchod a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi podepsána

20161121 134641 m

Za účasti starosty Náchoda Jana Birke byla v pondělí 21. listopadu 2016 v budově Městského úřadu Náchod podepsána Smlouva o vzájemné spolupráci, inovování a zdokonalování efektivity vzdělávání pro potřeby současného trhu práce mezi Oblastní nemocnicí v Náchodě a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi. Smlouvu podepsali předseda představenstva Oblastní nemocnice Náchod Ing. Zbyněk Chotěborský a Dr. Andrzej Bugajski, prorektor Vysoké školy fyzioterapie ve Vratislavi...celý článek

 

Poslední komentáře