Úterý 26.září 2017

Poslední aktualizace25.09.2017 10:41

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Trutnov se i letos zapojí do Dnů evropského dědictví

Trutnov se i letos zapojí do Dnů evropského dědictví

Email Tisk PDF
seznam článků
Trutnov se i letos zapojí do Dnů evropského dědictví
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

Galerie města TrutnovaDruhý zářijový víkend bude v Trutnově i v letošním roce patřit Dnům evropského dědictví. Veřejnost tak bude moci navštívit místa, která během roku nejsou běžně přístupná. V rámci programu bude navíc v městském parku slavnostně znovu odhalen pomník Tanec smrti, který je věnován obětem 1. světové války.

V sobotu a v neděli 9. - 10. září 2017 se Trutnov opět připojí k mezinárodní akci Dny evropského dědictví. Letošním národním tématem jsou Památky a příroda. Program bude zahájen v sobotu 9. září 2017 v 10 hodin na Krakonošově náměstí projevem starosty a slavnostním natřením pamětní desky r. 1866 za přítomnosti členů Klubu vojenské historie Trutnov. "V září tradičně natíráme desku bílou barvou, která symbolizuje radost a veselí. Před 151 lety se totiž vrátili trutnovští občané z vězení, kam byli po bitvě odvedeni," vysvětluje Ivan Adamec, starosta města Trutnova. Následovat bude koncert kapely Nadoraz.

Ve Staré radnici budou již tradičně po oba dny k nahlédnutí kroniky města Trutnova, a to za přítomnosti trutnovské kronikářky Aleny Křivské. V Haasově paláci, dnešním sídle ZUŠ, si žáci a učitelé kromě výstavy prací připravili na sobotu v 10:30 a ve 14 hodin hudební vystoupení. Dále budou se zajímavými programy otevřeny Kostel Narození Panny Marie, Muzeum Podkrkonoší v Trutnově, Galerie města Trutnova, Janská kaple, dělostřelecká tvrz Stachelberg a památník generála Gablenze, kde v sobotu od 15 do 18 hodin bude probíhat akce Rozloučení s létem. V městském parku bude možné zavítat do podzemní chodby nebo se zúčastnit komentované prohlídky parku se studenty České lesnické akademie Trutnov. "V rámci letošního ročníku DED odhalíme v městském parku repliku pomníku Tanec smrti od Emila Schwantnera, kterou vytvořila sochařka Paulina Skavova. Slavnostní akt, na který přijedou i zástupci našich partnerských měst z Německa, je naplánován na sobotu 9. září od 14 hodin," dodává trutnovský starosta.

Kromě zpřístupněných památek se lidé mohou těšit na program v železničním depu a jízdu parním vlakem. Státní okresní archiv Trutnov připravil výstavu o trutnovském kronikáři s názvem Svědectví Oskara Nimsche, kterou je možné zhlédnout v neděli 10. září od 14 do 17 hodin. Interaktivní výstava je pro návštěvníky připravena také v Tkalcovském muzeu ve Voletinách. "Po celý víkend bude otevřeno Turistické informační centrum, kde se zájemci dozví další informace o Dnech evropského dědictví a získají plánek města s vyznačenými památkami," dodává Ivan Adamec.

Program Dnů evropského dědictví

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Montacké vlny - běžecký závod, hudba  a pivo Primátor

Montacké vlny - běžecký závod, hudba a pivo Primátor

Náchodský pivovar Primátor myslí na všechny, jak na milovní...

Přijetí německých studentů na náchodské radnici

Přijetí německých studentů na náchodské radnici

Místostarosta Miroslav Brát přivítal v prostorách obřadní s&iacut...

Krajská cena sociálních služeb zná své vítěze. Ceny putují i na Náchodsko

Krajská cena sociálních služeb zná své vítěze. Ceny putují i na Náchodsko

Města, organizace i jednotlivce ocenil Královéhradecký kraj v dalš&iacut...

Královéhradečtí celníci strážili rohy nosorožců

Královéhradečtí celníci strážili rohy nosorožců

Dne 19. září se v zoologické zahradě ve Dvoře Králové nad Labem u...

Europoslanec Zdechovský pomůže Náchodu s financováním projektu revitalizace zámeckého kopce

Europoslanec Zdechovský pomůže Náchodu s financováním projektu revitalizace zámeckého kopce

V pátek 15. září 2017 navštívil náchodskou radnici europos...

Doporučujeme

Smlouva o spolupráci mezi Oblastní nemocnicí Náchod a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi podepsána

20161121 134641 m

Za účasti starosty Náchoda Jana Birke byla v pondělí 21. listopadu 2016 v budově Městského úřadu Náchod podepsána Smlouva o vzájemné spolupráci, inovování a zdokonalování efektivity vzdělávání pro potřeby současného trhu práce mezi Oblastní nemocnicí v Náchodě a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi. Smlouvu podepsali předseda představenstva Oblastní nemocnice Náchod Ing. Zbyněk Chotěborský a Dr. Andrzej Bugajski, prorektor Vysoké školy fyzioterapie ve Vratislavi...celý článek

 

Poslední komentáře