Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Vyšetření na magnetické rezonanci je pro pacienty v Trutnově dostupnější. Příští rok je navíc vyšetří zcela nový přístroj

Vyšetření na magnetické rezonanci je pro pacienty v Trutnově dostupnější. Příští rok je navíc vyšetří zcela nový přístroj

Email Tisk PDF
seznam článků
Vyšetření na magnetické rezonanci je pro pacienty v Trutnově dostupnější. Příští rok je navíc vyšetří zcela nový přístroj
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

2Pacienti v Královéhradeckém kraji, kteří mají podstoupit vyšetření na magnetické rezonanci, se dočkají dřívějšího termínu vyšetření. Oblastní nemocnice Trutnov totiž nedávno posílila směny a zdravotníci tak vyšetří více pacientů, než tomu bylo doposud. V regionu je totiž v nemocnicích Zdravotnického holdingu zatím pouze jediný přístroj, o který byl enormní zájem. V příštím roce bude navíc díky dotacím vyměněn za modernější a nabídne ještě širší spektrum výkonů. Další přístroj v regionu pak přibude v polovině roku v Náchodě.

Velký zájem o magnetickou rezonanci v trutnovské nemocnici vyústil v posílení směn na tamním radiodiagnostickém oddělení. Dříve zde denně přístrojem vyšetřili zhruba sedm pacientů, nově jich zvládnou až o 50 % více. "Tato zobrazovací metoda je poměrně časově náročná, proto jsme nyní již na maximu, co lze během dne vyšetřit. Mezi objednanými pacienty máte samozřejmě také nutný prostor pro akutní případy. Obecně vyšetříme měsíčně asi o 40 pacientů více a zkrátily se nám tedy i objednací termíny. Přesto ale máme nyní plno až do konce ledna," popisuje současný stav na oddělení primář radiodiagnostického oddělení MUDr. Jiří Bažant.

Směny navíc provádějí stávající pracovníci, žádní noví nepřibyli. "K tomuto kroku jsme přistoupili především z toho důvodu, že zájem o vyšetření byl opravdu enormní a nemohli jsme pacientům už nabídnout žádné rozumné brzké termíny. Trutnovská nemocnice je v současné době jediným zařízením zdravotnického holdingu, kde můžeme tento typ vyšetření nabídnout. Velký dík proto patří především pracovníkům na oddělení, kteří ochotně směny navíc slouží," doplňuje ředitel Zdravotnického holdingu KH kraje a.s. a ON Trutnov a.s. Ing. Miroslav Procházka Ph. D.

Nová rezonance v Trutnově i v Náchodě

Na oddělení se ale také už těší na nový přístroj, který se nemocnici podařilo získat díky dotacím z IROP. "Na jaře dojde k výměně této rezonance za modernější, která nabídne i širší spektrum výkonů a kratší dobu vyšetření. Lékařům zase umožní kvalitnější zobrazovací schopnosti přesnější diagnostiku. Umístěna bude ve zcela nových prostorách v přízemí budovy gynekologie, kde nyní probíhá rekonstrukce. Úpravy jsou prováděny za provozu, ale snažíme se, aby se pacientů dotkly co nejméně," dodává ředitel Miroslav Procházka. Zprovoznění nové rezonance za necelých 24 mil. Kč bez DPH je plánováno na přelomu března a dubna 2019. Zhruba 85 % ceny pokryje dotace z IROP.

Stávající rezonance ale bude využita i nadále. Královéhradecký kraj ji totiž v rámci humanitární spolupráce s Arménií nabídl tamním lékařům. "Vloni koncem roku se s jejím chodem přijeli seznámit odborníci z Ústřední vojenské nemocnice z Jerevanu. Kraj ji chce totiž dle předběžné domluvy darovat Arménii jen za náklady za její odvoz. Věříme, že zcela jistě ještě dobře poslouží k ochraně zdraví a díky včasné diagnostice třeba i k záchraně životů," říká k záměru kraje náměstek hejtmana pro zdravotnictví Ing. Aleš Cabicar.

V příštím roce přibude v kraji další přístroj, magnetické rezonance se dočká nemocnice v Náchodě, a to díky dotaci z Královéhradeckého kraje. I zde budou pro její instalaci zapotřebí drobné stavební úpravy, které mají začít na jaře. Předpokládaná cena investice je okolo 35 milionů korun.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře