Čtvrtek 13.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Podpořte 15. května již 23. ročník Květinového dne!

Podpořte 15. května již 23. ročník Květinového dne!

Email Tisk PDF
seznam článků
Podpořte 15. května již 23. ročník Květinového dne!
Strana 2
Všechny strany

ligaTTT

Také v tomto roce se uskuteční jako součást mezinárodní kampaně proti rakovině za zlepšení léčby a výzkumu nádorových onemocnění ve středu dne 15. května již 23. ročník celonárodní veřejné sbírky Květinový den s označením Český den proti rakovině 2019.

Akce je zaměřena na výchovu ke zdravému způsobu života v rodině a na prevenci před rizikovými faktory, spolupodílejícími se na nádorových onemocněních. Účelem sbírky je preventivně působit na širokou veřejnost prostřednictvím informací v letácích a za nabízené kvítky měsíčku lékařského získat prostředky na boj proti rakovině, na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologické výchovy, výzkumu a vybavení onkologických pracovišť. Tradičním symbolem sbírky je žlutý květ měsíčku lékařského, barva stužky u kytiček bude letos meruňková. Kvítek bude opět nabízen za minimální příspěvek 20 Kč.

Hlavním tématem sbírky a letáků bude tentokrát prevence nádorového onemocnění plic. Patříme k pěti "nejprokouřenějším" zemím Evropy! V posledních letech mírně ubývá kuřáků mužů, zato roste počet kouřících žen, mladistvých a experimentujících dětí. Se zdravím hazarduje asi třetina mužů a čtvrtina žen. A důsledky? Každé dvě hodiny si u nás rakovina plic vyžádá lidský život. Přitom 80–90 % pacientů s tímto onemocněním jsou kuřáci! V zájmu snížení rizika nádorů by se měl každý snažit již od mládí osvojit si způsob života, kterým by co nejvíce zvyšoval svou výkonnost a odolnost proti chorobám. Jde především o nekuřáctví, pravidelnou fyzickou aktivitu, duševní pohodu a zdravou výživu.

V našem regionu se Květinovému dni dlouhodobě věnuje Liga proti rakovině Náchod, která již více než 20 let působí v oblasti prevence a podpory nemocných. V tomto roce došlo ke změně její adresy, nově sídlí v Pražské ulici 1759 (areál Hamra). Díky její spolupráci s 15 středními školami a skauty v mnoha městech a obcích Náchodska, Broumovska, Policka, Trutnovska, Novoměstska a Jaroměřska jsme oblastí, kde lidem není zdraví lhostejné a kde má Květinový den každoroční širokou podporu veřejnosti. V celostátní statistice se v loňském roce mezi 57 organizacemi umístila náchodská LPR na vynikajícím 5. místě jak v počtu prodaných kytiček, tak i v celkovém výtěžku Květinového dne!

Šíření zásad prevence rakoviny je naším hlavním cílem, pomozte prosím 15. května i vy!

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře