Pondělí 24.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Trutnovští běžkaři mají nové zázemí

Trutnovští běžkaři mají nové zázemí

Email Tisk PDF
seznam článků
Trutnovští běžkaři mají nové zázemí
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

Dřevostavba Para 2

Trutnovští běžkaři se dočkali zcela nového a moderního zázemí. Díky dotaci byla v areálu Paradráhy postavena a ve středu slavnostně otevřena nová víceúčelová dřevostavba, která posouží sportovnímu oddílu Olfin Car Ski team. V něm působí 159 členů, z toho 116 sportovců patří mezi mládež do 20 let.

Ve středu 10. dubna byla slavnostně otevřena nová klubovna lyžařského oddílu Olfin Car Ski team na Para. Víceúčelová dřevostavba byla postavena v rámci projektu Rekonstrukce a modernizace zázemí běžeckých tratí, na který lyžaři získali dotaci z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

"Doplnění běžeckých tratí na Para o kvalitní zázemí jsme od začátku nakloněni. Dlouhodobě a systematicky investujeme do sportovišť i zázemí pro trutnovské sportovní oddíly. Myslím, že v tomto případě došlo k ideální dohodě mezi městem a oddílem. Z pragmatických důvodů jsme si ponechali pozemek, na němž klubovna stojí, ve svém vlastnictví a po uplynutí doby udržitelnosti stanovené dotačním titulem, tedy 10 let, přejde i samotný objekt do vlastnictví města," vysvětluje Mgr. Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Klubovna je navržena jako dvoupodlažní objekt s dvojicí pultových střech. Umístěna je souběžně se západní hranicí pozemku a hranicí lesa. "Otvírá se k východu směrem k běžeckému oválu a otevřené sportovní ploše, na které se umisťuje start a cíl závodů. Východní fasáda ustupuje za krytou venkovní plochu, která částečně slouží jako mazací boxy a částečně jako divácká terasa," popisuje Ing. arch. Michal Rosa, architekt stavby.

V přízemí jsou navrženy čtyři šatny, umývárny a prostorná společenská místnost. Ve druhém podlaží jsou umístěny dvě klubovny. Významnou součástí objemu stavby je i garáž pro dvě rolby a skútr, které slouží k zimní údržbě tratí. Protože objekt bude využíván celoročně, je vybaven tepelným čerpadlem a krbovými kamny.

Stavba byla zahájena v létě loňského roku. Dodavatelem byla Stavební společnost 3K stavby, s. r. o., ze Svobody nad Úpou. "Použít pro stavbu umístěnou uprostřed lesů na vrcholu Chmelnice dřevěnou konstrukci bylo naprosto přirozené. Navíc vlastnosti dřevěné stavby jsou v souladu se způsobem užívání objektu. Protože jsme chtěli, aby konstrukční dřevo bylo přiznané, padla volba na CLT panely (cross laminated timber = křížem lepené dřevo), které mají při malé tloušťce velmi dobrou únosnost a lze je použít jak na stěnové i stropní konstrukce," říká Michal Rosa. Tuto část stavby realizovala trutnovská firma KASPER CZ, s. r. o.

Nová dřevostavba stála 18 milionů korun. 45 % pokryla dotace z MŠMT ČR a necelých 10 milionů zaplatilo město Trutnov. Budova je napojena na pult centrální ochrany a nachází se zde dvě kamery, díky kterým bude objekt nonstop monitorován Městskou policií Trutnov.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře