Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Trutnov se zapojil do projektu Turistika - věc společná

Trutnov se zapojil do projektu Turistika - věc společná

Email Tisk PDF

tur1Město Trutnov společně s partnerským městem Świdnice tvoří česko-polský projekt Turistika – věc společná. Cílem je zapojit veřejné instituce, organizace a komunity a společně propagovat atraktivní místa regionu.

Trutnov se společně s partnerským městem Świdnice zapojil do projektu Turistika – věc společná, který reaguje na potřebu debaty o rozvoji turistiky v polsko-českém příhraničí a zvýšení intenzity spolupráce v této oblasti. "Se Świdnicí úspěšně a především dlouhodobě spolupracujeme v několika oblastech a turistika je jednou z nich. Je na místě, abychom ve svých regionech propagovali oblíbené turistické cíle druhého partnera a přilákali tak nové turisty," říká Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

V rámci projektu bude realizována řada aktivit, jako například společná setkání, soutěže, prezentace, tiskové konference pro novináře, cyklus konferencí pro odbornou veřejnost, panelové diskuze, workshopy či study tours. Konference budou doprovázeny také regionálními prezentacemi (trhy) pro podnikatele, výrobce lokálních produktů a organizace propagující turistiku v příhraničí a její produkty. Nejbližší stěžejní akcí v Trutnově bude konference na téma Turistika pro rodiny s dětmi, která se uskuteční v září letošního roku ve Společenském centru UFFO.

Další aktivitou bude jmenování Rady pro rozvoj příhraničí jako orgánu utvářejícího veřejné mínění a orgánu poradního, v němž společně usednou zástupci turistiky z Polska a ČR. "Zajímavou částí projektu bude soutěž o nejlepší turistický produkt polsko-českého příhraničí, o nejlepší službu v oblasti turistiky v polsko-českém příhraničí a ocenění osobnosti polsko-české turistiky," dodává trutnovský starosta.

Veškeré aktivity se uskuteční do roku 2021, kdy bude projekt s registračním číslem CZ.11.4.120/0.0/0.0/17_028/0001638 ukončen. Náklady pro českou stranu se pohybují ve výši 3.250.000 Kč. Město Trutnov však uhradí pouze 10 % této částky, zbylých 90 % pokryje dotace z evropských fondů.

log2

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře