Sobota 20.duben 2019

Poslední aktualizace19.04.2019 04:28

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Město Náchod úzce spolupracuje s nemocnicí

Město Náchod úzce spolupracuje s nemocnicí

Email Tisk PDF
seznam článků
Město Náchod úzce spolupracuje s nemocnicí
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

20190402 143040

Nový management nemocnice v Náchodě pracuje naplno již několik týdnů. Od začátku roku v úzké spolupráci ředitelky ONN Náchod Ivany Urešové a starosty města Náchoda Jana Birke, v březnu se pak pracovní tým rozrostl o personálního náměstka Martina Kynteru a náměstka pro léčebnou péči Ladislava Tichého. V tomto složení se tým pravidelně schází a řeší aktuální problémy, jak ve vztahu k personálu a pacientům, tak i právě probíhající výstavbě.

"Na jednání v tomto týdnu jsme mimo jiné opět probírali neutěšené parkování v areálu a okolí nemocnice. Město Náchod v uplynulých měsících vytvořilo téměř 120 parkovacích míst pro pacienty a návštěvníky, stále však veškerá opatření nemohou uspokojit všechny požadavky. Situace je složitá, nyní se proto zaměříme především na imobilní občany, dohodli jsme se na obnovení vodorovného dopravního značení na parkovišti u vrátnice, které bude sloužit výhradně k těmto účelům. Následovat pak bude větší součinnost s městskými strážníky, tak aby zejména pacienti s omezením pohybu měli možnost zaparkovat," komentoval průběh jednání starosta Jan Birke.

V minulých dnech byly také zveřejněny výsledky hospodaření náchodské nemocnice, ze kterých je patrné, že se meziročně hospodaření velmi znatelně již druhým rokem zlepšuje. Již koncem roku 2017 byla nastavena ekonomická opatření, která výsledek za rok 2017 stáhla na -59,575 mil. Kč oproti očekávané ztrátě 117 milionů. V roce 2018 se pak podařilo výsledek snížit na -29,711 mil. Kč. "Dnes si troufnu tvrdit, že náchodská nemocnice jako taková, je tzv. v plusu. Proto chci vzkázat všem těm, kteří hovořili před rokem o náchodské nemocnici jako o černé díře a insolvenci skloňovali ve všech pádech, že opak je pravdou. Rád bych za to poděkoval vedení nemocnice a všem lékařům, zdravotním sestrám, prostě veškerému personálu, protože tyto výsledky se neobejdou bez řady úsporných opatření, která vedou k efektivnímu hospodaření až v delším časového horizontu," uvedl starosta a dodal: "Všem kritikům tedy vzkazuji, aby nepolitikařili a nechali zdravotníky dělat svou práci – léčit pacienty."

K tomu je třeba vytvořit odpovídající zázemí i pro ně. Proto vedení nemocnice ve spolupráci s městem řeší i dostupnost bydlení pro zaměstnance nebo mateřských škol pro jejich děti.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Babiččino údolí již po jedenácté ožije Ovčáckými slavnostmi

Babiččino údolí již po jedenácté ožije Ovčáckými slavnostmi

Blíží se konec dubna a s ním tradiční Den Země v Babiččině údol&i...

Dostavba Malých lázní v Bělovsi vstupuje do své finální etapy

Dostavba Malých lázní v Bělovsi vstupuje do své finální etapy

V pondělí odpoledne podepsal starosta Náchoda Jan Birke a jednatel společnosti Průmsta...

Náchodské MŠ nabídnou místa pro děti zaměstnanců nemocnice

Náchodské MŠ nabídnou místa pro děti zaměstnanců nemocnice

V tomto týdnu se uskutečnilo jednání na odboru školství Městsk&ea...

Trutnovští běžkaři mají nové zázemí

Trutnovští běžkaři mají nové zázemí

Trutnovští běžkaři se dočkali zcela nového a moderního zázem&iacu...

Podpořte 15. května již 23. ročník Květinového dne!

Podpořte 15. května již 23. ročník Květinového dne!

Také v tomto roce se uskuteční jako součást mezinárodní kampaně p...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře