Pondělí 18.únor 2019

Poslední aktualizace19.02.2019 04:46

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Místa Podrobnosti - Jan Šerých

Napsat e-mail Tisk

Jan Šerých  

Název:
Jan Šerých
Datum konání:
13.04.2018 - 27.05.2018 
Místo konání:
Galerie Luxfer - Česká Skalice
Kategorie:
Výstava

Popis

Jak výstižně napsal teoretik Karel Císař, „ve své tvorbě kombinuje Jan Šerých dvě zdánlivě protichůdné tendence: racionálno, které se projevuje v užití formálních prostředků geometrické abstrakce, a emocionálno, které reprezentuje opravdový obsah jeho děl.“ Šerých (*1972) pracuje zejména se znakovými systémy, kódujícími sdělení. Autorovým prvotním oborem se stala typografie, a písmo je také zásadním prvkem jeho práce. Díla mají podobu písmenných řad, z nichž přeskupováním či vyjímáním jednotlivých elementů vznikají odlišné výpovědi. Není ovšem jediné „správné“ čtení; mnohdy jde spíše o posouvání písma do nečitelnosti. Často jsou jeho plátna čistou geometrickou abstrakcí, složenou z mřížky, linie či obrazců, uvádějících diváka do specifické formy vzájemné komunikace. Jan Šerých je v současnosti odborným asistentem ateliéru malby na pražské Akademii. Na konci 90. let byl členem významného uskupení Bezhlavý jezdec. Vernisáž výstavy 13.4. od 19 hodin. Galerie je otevřená každý pátek od 14 do 18 hodin nebo po dohodě na tel. 734 260 618.

Místo konání

Místo:
Galerie Luxfer -
Ulice:
Riegrova 347
Město:
Česká Skalice

Popis

Webové stránky Galerie Luxfer

Význam projektu galerie LUXFER je zcela nezisková aktivita s cílem decentralizovat uměleckou scénu a šířit aktuální výhonky do regionu a podílet se tak na aktivní osvětě nejúčinnějším způsobem, a to osobní zkušeností a kontaktem. Tento projekt napomáhá rozptýlit nesrozumitelnost a nedostupnost a z toho plynoucí nedůvěru v současné umění. Tím bude velkým přínosem jak pro samotné umělce, tak pro umění. Tento prostor bude na vysoké úrovni poskytovat svobodný prostor pro umělecké vyjádření. Bude tak naplněn ideový záměr, že prostor galerie je svobodná platforma sloužící k výzkumu a experimentům v rámci umění, který jedinečným způsobem přispívá k rozšíření vzájemné komunikace mezi centrem a regionem.

Prostor galerie LUXFER je industriální sál, v jehož předsálí je pozůstatek z doby minulé - obří skleněná plocha z luxferových kachlů."LUXFER", tento němý svědek minulosti, který dal název novému prostoru, lze vnímat obrazně jako světlo, potažmo osvětu, kterou chceme šířit.
Vnitřní prostor je bílá kostka 7x6 metrů, vysoká 3,5 metrů, bez oken. Ideální galerijní prostor pro prezentaci současného multimediálního umění.
V průběhu roku 2010 připravujeme 5 zásadních nosných výstav doplněných doprovodnými akcemi.

luxfer

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře