Pondělí 24.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce Osoby, které pobírají dávky hmotné nouze, uklízí Náchod

Osoby, které pobírají dávky hmotné nouze, uklízí Náchod

nachod

Vedení města Náchod (starosta Jan Birke, místostarostka Drahomíra Benešová a tajemnice MěÚ Náchod Hana Mílová) jednalo 7. října se zástupci Odboru sociálních věcí, zdravotnictví a školství MěÚ Náchod, Správy budov Náchod, s.r.o., a Technických služeb Náchod, s.r.o., na téma zlepšení úklidu města Náchoda a její organizace s výhledem na příští rok prostřednictvím osob, které vykonávají veřejnou službu, veřejně prospěšné práce a alternativní tresty.

Podle informace tiskové mluvčí Městského úřadu Niny Adlof probíhá výběr lokalit pravidelně začátkem každého týdne, především na základě podnětů občanů.

Pracovníci zaměstnaní postřednictvím Města Náchod v režimu veřejné služby u Technických služeb, s.r.o., nebo u Správy budov Náchod, s.r.o., kterých je v současné době 40, si dávky hmotné nouze zvyšují počtem odpracovaných hodin (alespoň 30 hodin/měsíčně) asi o 500 korun za měsíc. V průměru se v měsíci jedná o 140 osob, kteří by mohli veřejnou službu vykonávat, nyní tak tedy činí 40 z nich. V režimu veřejně prospěšných prací, který probíhá ve spolupráci s Úřadem práce Náchod, pracuje v současné době 10 osob pod Správou budov a 10 osob u Technických služeb.

Na základě podnětu Probační a mediační služby umísťuje na úklid Město Náchod prostřednictvím TS Náchod, s.r.o. pět pracovníků s alternativními tresty.

"Celkem se tedy jedná přibliženě o 60 - 65 osob, které se každý měsíc podílejí na tom, aby naše město bylo čisté a uklizené," upřesnil starosta Jan Birke. "Cílem schůzky bylo hlavně zefektivnění fungování celého systému," dodal Birke.

Foto Wikimedia Commons Karelj

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře