Pondělí 24.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce Mostecký nápad v situaci podobné s Broumovskem se osvědčil: práci má 9 nezaměstnaných

Mostecký nápad v situaci podobné s Broumovskem se osvědčil: práci má 9 nezaměstnaných

chanov

Podle informace Agentury pro sociální začleňování, která působila 3 roky i v Broumově, město Most loni zařadilo do podmínek pro veřejné zakázky, že firmy, které je chtějí získat, musí zaměstnat aspoň 10 procent lidí dlouhodobě bez místa.

Devět lidí, kteří byli dlouhodobě bez zaměstnání, tak pracuje od začátku srpna na opravě čtyř domovních bloků v Chanově. Nejde přitom o žádné brigády, ale o běžné pracovní smlouvy na dobu určitou. Práci se zařazením stavební dělník mají lidé zajištěnou zhruba do konce roku.

I na Broumovsku je situace podobná jako na Mostecku. Podle interního členění úřadu práce na deset spádových oblastí okresu Náchod mělo nejvyšší míru nezaměstnanosti za první půlrok roku 2011 právě Broumovsko, téměř o čtyři procenta víc než celookresní a o tři procenta víc než celorepublikový údaj. Podle názorů čtenářů broumovské diskuse by se podobný systém mohl zavést i v Broumově. Většina z nich se domnívá, že by zaměstnání nepřizpůsobivých nezaměstnaných občanů podstatně přispělo k uklidnění vztahů mezi občany.

„Pokud se pracovníci osvědčí, firmy počítají s tím, že je zaměstnají nastálo," zdůraznil Bronislav Podlaha, mostecký pracovník vládní Agentury pro sociální začleňování v romských lokalitách. „Pokud se praxe s povinným zaměstnáváním osvědčí, chce ji magistrát využívat i v dalších projektech. Je jasné, že ne na všechny činnosti je možné podmínku využít, ale u jednoduchých činností to není problém. A firmy o to mají také zájem," má podle Podlahy celý systém šanci na další rozvoj.

Agentura pro sociální začleňování už zjistila, že podobnou podmínku o zaměstnávání lidí dlouhodobě bez práce chtějí používat i další města. Jde například o Cheb, v severních Čechách o Litvínov či Roudnici nad Labem. O Broumově se informace Agentury pro sociální začleňování nezmiňovala.

Foto archiv Agentury pro sociální začleňování

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře