Úterý 23.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce Řešení vandalismu v Náchodě - první "vlaštovka"

Řešení vandalismu v Náchodě - první "vlaštovka"

seznam článků
Řešení vandalismu v Náchodě - první "vlaštovka"
Strana 2
Všechny strany
podchod_Raisova_1Po mnoha projevech vandalismu v Náchodě vyzval starosta města Jan Birke koncem května sprejery ke společné diskuzi. Nikdo se starostovy neozval. Případ poničeného podchodu má přesto nadějný závěr.

"Je pravdou, že žádní sprejeři se mi neozvali a na mou výzvu k diskuzi, jak jejich "umění" legalizovat, nereagovali. Je tedy více než pravděpodobné, že o "umělce" v uvedených případech opravdu nešlo. Jejich cíl byl jeden jediný, a to něco poničit. To mne trochu mrzí. Na druhou stranu jsem proto velmi přivítal, že nás ve stejné době jako poškozené oslovila Probační a mediační služba, která případ sprejerství řešila. Protože se jednalo o nezletilého chlapce, který poničil podchod pod tratí z ulice Volovnice do Raisovy již v únoru letošního roku, navštívil mě společně s matkou a úřednicí Probační a mediační služby," uvedl k problematice sprejerství starosta Náchoda Jan Birke.

Výsledkem tohoto jednání byla vzájemná dohoda, kdy se nezletilý chlapec zavázal svůj podíl škody odpracovat formou pomocných prací ve prospěch města. "Považuji to za první vlaštovku, jak i ostatním ukázat, že by si příště měli rozmyslet ničit městský majetek. Chlapec, který se měl tu odvahu přiznat, si již svou škodu odpracoval. Mé poděkování patří především představitelům Probační a mediační služby, jejichž prostřednictvím se tento konkrétní případ podařilo vyřešit a vnést do toho i výchovný aspekt. Pracovnice náchodského střediska podobné věci řeší každodenně a málo se o jejich práci ví," dodal starosta.

Úřednice náchodského střediska Probační a mediační služby Aneta Hejcmanová k tomu dodala: "Vzhledem k tomu, že se jednalo o nezletilého chlapce, není možné sdělit bližší informace o jeho totožnosti. Ani nám ve spolupráci s městem nešlo o přílišnou medializaci jeho odpracované "škody". Co však je na celé věci velmi pozitivní? Že se chlapec postavil k problému čelem a chtěl ho řešit. Věřím, že podobný rozmar si právě díky těmto zkušenostem příště rozmyslí." 

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře