Sobota 15.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Tipy na akce na Náchodsku pro víkend od 29. listopadu do 1. prosince

Tipy na akce na Náchodsku pro víkend od 29. listopadu do 1. prosince

Email Tisk PDF

vmuzeuVánoční muzejní noc v Novém Městě nad Metují, beseda o Aljašce v Červeném Kostelci, dvě loutková představení a hlavně nedělní rozsvěcení vánočních stromů. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 29. listopadu do 1. prosince konají na Náchodsku.

Pořadatelé zvou od 14 hodin na předvánoční prodejní výstavu do penzionu Olga v České Skalici.. Během pátečního odpoledne můžete načerpat předvánoční inspiraci, prohlédnout a zakoupit si tradiční adventní věnce, vánoční svícny a dekorace, ale i mnoho dalších výrobků z domácích dílen i kuchyní.

Na zámku v Náchodě, ve Velkém sále na I. nádvoří, se v pátek koná vánoční koncert v podání ZUŠ Police nad Metují. Hodinový koncert začíná v 17 hodin.

V pátek od 17 hodin jsou připravené Vánoční prohlídky muzea v Novém Městě nad Metují s komponovaným programem. rohlídky je nutno objednat.

V Divadle J. K. Tyla v Červeném Kostelci začne v pátek v 18 hodin beseda Leoše Šimánka Aljaška – Pobřeží Pacifiku. Nově sestavená diashow, doplněná zatím nezveřejněnými fotografiemi, dokumentuje třetí, závěrečnou etapu neobvyklé plavby. Na panoramatickém plátně uvádí Leoš Šimánek zajímavý svět – lidskou rukou nedotčenou přímořskou divočinu.

Od soboty až do 2. února potrvá ve všech prostorách Městského muzea v Novém Městě nad Metují výstava Staročeské vánoce v muzeu.

Nostalgické vánoce v Jiřinkovém sále Muzea Boženy Němcové se jmenují akce, které se budou konat následující tři víkendy. Návštěvníci se mohou vrátit do časů, kdy ještě vánoce patřily ke svátkům klidu a pohody. Po tři adventní víkendy je potěší jubilejní prodejní výstava Vánoční inspirace V, která se v předešlých ročnících konala v Zahradním domě Ratibořice.

V sobotu 30. listopadu od 15 hodin se hrají dvě loutkové pohádky. Pekelná nuda v Kině Luník v Červeném Kostelci a Aladinova kouzelná lampa v náchodském loutkovém divadle.

Divadelní spolek NA TAHU Červený Kostelec uvede premiéru divadelní hry Srdeční záležitosti. V Divadle J. K. Tyla v Červeném Kostelci se hraje v sobotu od 19:30 hodin.

Středisko volného času Bájo v České Skalici zve v neděli v 16 hodin ke kašně na Husově náměstí na tradiční setkání k zahájení adventu. Čekají vás písničky, krátká promluva zástupce města a také malé občerstvení - čaj a vánoční punč. Na závěr bude rozsvícen městský vánoční strom za cinkání zvonečků.

První adventní koncert v České Skalici zazní v neděli od 17 hodin. V maloskalickém kostele Nanebevzetí Panny Marie vystoupí Pražští pěvci.

V neděli v 17 hodin začne adventní zpívání u rozsvíceného vánočního stromu na Husově náměstí V Novém Městě nad Metují. Následovat bude rozsvícení vánočního stromu. Vystoupí děti Základní umělecké školy – pěveckého sboru a žáků LDO ZUŠ B. Smetany.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu za účasti představitelů města Náchoda a zástupců církví začne na Masarykově náměstí v Náchodě v neděli v 17 hodin. Program bude pokračovat v kostele sv. Vavřince, kde vystoupí Marika Singers.

Akce, které se o následujícím víkendu konají na Broumovsku, najdete na serveru Naše Broumovsko.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře