Pátek 23.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Marika Singers - Get together

Napsat e-mail Tisk

Marika Singers - Get together  

Název:
Marika Singers - Get together
Datum konání:
01.12.2013 17.30 h
Místo konání:
Kostel sv. Vavřince - Náchod
Kategorie:
Hudba

Popis

marika

Místo konání

Místo:
Kostel sv. Vavřince -
Město:
Náchod

Popis

Kostel svatého Vavřince je farní kostel v náchodské farnosti. Stojí uprostřed centrálního náchodského Masarykova náměstí a je chráněn jako kulturní památky ČR. 

Tento kostel je jedním z mála v Čechách, kolem kterého se nikdy nepostavil a nevznikl hřbitov, ten byl a je u původního kostela svatého Jana Křtitele na Starém městě.

Kostel byl pravděpodobně vystavěn kolem roku 1310. Kostel roku 1441 vyhořel a po roku 1570 se po požáru zřítil dřevěný strop lodi a kruchta. Po požáru byly obě věže sníženy, odstraněny římsy a byly opatřeny dnešní dřevěnou nástavbou. Poslední větší stavební změny byly provedeny v 18. století.

Kostel je jednolodní, původně gotický. Nejstarší částí stavby je presbytář s pěti stranami a čtymi opěráky. V přední lodi kostela jsou dva oltáře - vlevo oltář svatné Anny, vpravo oltář Panny Marie. Kazatelna je z roku 1791, původní byla převezena do kostela svatého Jana Křtitele ve Starém Městě. 

Bohoslužby se zde konají každý den mimo pondělí. 

nachod-vavrince velka

 

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře