Pátek 23.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Nostalgické Vánoce v Jiřinkovém sále Muzea Boženy Němcové

Napsat e-mail Tisk

Nostalgické Vánoce v Jiřinkovém sále Muzea Boženy Němcové  

Název:
Nostalgické Vánoce v Jiřinkovém sále Muzea Boženy Němcové
Datum konání:
30.11.2013 - 15.12.2013 
Místo konání:
Česká Skalice - Česká Skalice
Kategorie:
Výstava

Popis

30. listopadu – 1. prosince 2013, 7. – 8. prosince 2013 a 14. – 15. prosince 2013 | vždy 10 – 16 hodin

V přívětivé atmosféře Vánoc se mohou návštěvníci Muzea Boženy Němcové vrátit do časů, kdy ještě patřily ke svátkům klidu a pohody. Po tři adventní víkendy je potěší jubilejní prodejní výstava Vánoční inspirace V, která se v předešlých ročnících konala v Zahradním domě Ratibořice. Letošní pátý ročník adventního zastavení s názvem Nostalgické Vánoce přivítá hosty v historických prostorách Jiřinkového sálu Muzea Boženy Němcové. Tajemnou vánoční náladu umocní klasické i netradiční romantické vánoční dekorace, adventní vazby a dárky, celou expozici provázejí historické kostýmy ze sbírek společnosti Kouzlo starých časů. Pro ctěné návštěvníky bude tradičně otevřena Květinová kavárna s nabídkou francouzských vánočních dortů. Tradiční prodejní výstavu Nostalgické Vánoce pořádá společnost Kouzlo starých časů za laskavé spolupráce Muzea Boženy Němcové a Muzea textilu v České Skalici.

Místo konání

Místo:
Česká Skalice -
Město:
Česká Skalice

Popis

Česká Skalice se nachází v nadmořské výšce 284 m n. m. v Úpsko - metujské tabuli. Městem protéká řeka Úpa, která pramení v Krkonoších a vlévá se v Jaroměři do Labe. V těsné blízkosti města leží přehradní jezero Rozkoš, nazývané často východočeské moře. Rozloha vodní plochy činí 1100 ha, průměrná hloubka nádrže je 10 m. Údolní nádrž Rozkoš, vybudovaná v letech 1966–1972, slouží nejen k regulaci průtoku vody v řece Úpě při táních a povodních, ale také se stala střediskem vyznavačů vodních sportů a rájem rybářů.

Další „poznávací značkou" České Skalice jsou blízké Ratibořice a malebné Babiččino údolí. Zde prožila mládí největší česká spisovatelka Božena Němcová, která sem situovala své nejznámější dílo Babička. Památkové objekty spojené s Babičkou jsou dnes z větší části zpřístupněné veřejnosti.

Krásný výhled na město, plochu Rozkoše a blízké okolí se naskytne při pohledu z návrší u Vysokova nebo od Václavic či ze Žernova. Z vršku u Velkého Třebešova je město krásně vidět od západu. Při dobré viditelnosti můžeme z České Skalice spatřit Krkonoše s nejvyšší horou České republiky Sněžkou.

Město Česká Skalice leží na území okresu Náchod, v Královéhradeckém kraji. Výhodou je blízkost hranic s Polskou republikou. Nejbližší hraniční přechod je v Náchodě-Bělovsi (12 km). Česká Skalice dále sousedí s městy Červený Kostelec, Nové Město nad Metují a Jaroměř. V České Skalici žije trvale pět a půl tisíce obyvatel. V letní turistické sezoně se přechodně počet obyvatel až zdvojnásobí. Celková rozloha města včetně místních částí Malá Skalice, Zájezd, Spyta, Zlíč a Ratibořice činí 1735 ha.

Novodobá historie města je spjata s textilní výrobou, rozvojem cestovního ruchu a rozvojem soukromého podnikání po roce 1989. Česká Skalice se svým okolím je krajem plným přírodních krás a kulturních zajímavostí.

Webové stránky města.

skal

skal2


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře