Pátek 23.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - První adventní koncert v České Skalici: Pražští pěvci

Napsat e-mail Tisk

První adventní koncert v České Skalici: Pražští pěvci  

Název:
První adventní koncert v České Skalici: Pražští pěvci
Datum konání:
01.12.2013 17.00 h
Místo konání:
Česká Skalice - Česká Skalice
Kategorie:
Hudba

Popis

První adventní koncert v České Skalici – výjimeční Pražští pěvci

V neděli 1. prosince uslyšíme od 17 hodin v maloskalickém kostele Nanebevzetí Panny Marie Pražské Pěvce. A kdo že Pražští Pěvci jsou?
"Musíme je počítat z hlediska zaměstnání za amatéry, svým výkonem profesionály jsou... Soubor Pražští pěvci nabídl na čtvrtém ročníku festivalu Bergische Biennale skutečně hvězdnou hodinku moderní sborové hudby," tak zněla nadšená recenze z německého sborového festivalu.

"Mistři pěvci z Prahy prokázali, že jsou specialisté na českou sborovou hudbu dvacátého století; stejně tak lze však tomuto sboru důvěřovat i ve všem ostatním, co nabízí hudební literatura. Sotva lze vylíčit techniku a dokonalost provedení, které v případě těchto mladých zpěváků a zpěvaček berou dech!", citujeme další recenzi na vystoupení Pražských Pěvců

Smíšený sbor Pražští pěvci byl založen v únoru 1992 sbormistrem Stanislavem Mistrem. Specifikou sboru je intenzivní hlasová příprava, která ve svém výsledku umožňuje značně rozšířit dynamické i výrazové možnosti komorního sboru. Sbor se věnuje především moderní vážné hudbě, připravuje premiéry a rozhlasové nahrávky soudobých skladatelů, získal osm prvenství v mezinárodních soutěžích pěveckých sborů. Pražští pěvci hostovali v několika zemích Evropy nebo v USA. Účastní se významných mezinárodních festivalů (Pražský podzim, Bergische Biennale für Neue Musik, Svatováclavské slavnosti). Mají na svém kontě několik CD, z nichž nejvýznamnější je 3CD komplet Dvořákových sborů a duet labelu Brilliant Classics. V poslední době též spolupracuje s Pražským filmovým orchestrem na projektech filmové hudby

Předprodej vstupenek bude zahájen 15.11.2013 v Regionálním informačním centru v České Skalici, Třída T.G. Masaryka 33, tel. 491 530 870, 773 578 112; e-mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Jan Vlček

Místo konání

Místo:
Česká Skalice -
Město:
Česká Skalice

Popis

Česká Skalice se nachází v nadmořské výšce 284 m n. m. v Úpsko - metujské tabuli. Městem protéká řeka Úpa, která pramení v Krkonoších a vlévá se v Jaroměři do Labe. V těsné blízkosti města leží přehradní jezero Rozkoš, nazývané často východočeské moře. Rozloha vodní plochy činí 1100 ha, průměrná hloubka nádrže je 10 m. Údolní nádrž Rozkoš, vybudovaná v letech 1966–1972, slouží nejen k regulaci průtoku vody v řece Úpě při táních a povodních, ale také se stala střediskem vyznavačů vodních sportů a rájem rybářů.

Další „poznávací značkou" České Skalice jsou blízké Ratibořice a malebné Babiččino údolí. Zde prožila mládí největší česká spisovatelka Božena Němcová, která sem situovala své nejznámější dílo Babička. Památkové objekty spojené s Babičkou jsou dnes z větší části zpřístupněné veřejnosti.

Krásný výhled na město, plochu Rozkoše a blízké okolí se naskytne při pohledu z návrší u Vysokova nebo od Václavic či ze Žernova. Z vršku u Velkého Třebešova je město krásně vidět od západu. Při dobré viditelnosti můžeme z České Skalice spatřit Krkonoše s nejvyšší horou České republiky Sněžkou.

Město Česká Skalice leží na území okresu Náchod, v Královéhradeckém kraji. Výhodou je blízkost hranic s Polskou republikou. Nejbližší hraniční přechod je v Náchodě-Bělovsi (12 km). Česká Skalice dále sousedí s městy Červený Kostelec, Nové Město nad Metují a Jaroměř. V České Skalici žije trvale pět a půl tisíce obyvatel. V letní turistické sezoně se přechodně počet obyvatel až zdvojnásobí. Celková rozloha města včetně místních částí Malá Skalice, Zájezd, Spyta, Zlíč a Ratibořice činí 1735 ha.

Novodobá historie města je spjata s textilní výrobou, rozvojem cestovního ruchu a rozvojem soukromého podnikání po roce 1989. Česká Skalice se svým okolím je krajem plným přírodních krás a kulturních zajímavostí.

Webové stránky města.

skal

skal2


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře