Pátek 23.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Srdeční záležitosti - premiéra

Napsat e-mail Tisk

Srdeční záležitosti - premiéra  

Název:
Srdeční záležitosti - premiéra
Datum konání:
30.11.2013 19.30 h
Místo konání:
Divadlo J.K.Tyla - Červený Kostelec
Kategorie:
Divadlo

Popis

Repríza: neděle 8. prosince v 17 hod. – Divadlo J. K. Tyla

Divadelní spolek NA TAHU Červený Kostelec uvede premiéru a reprízu 6. divadelní hry v předplatném.
Autor: Petr Strnad

Prostřednictvím imaginárního setkání žen čtyř generací sledujeme dramatický příběh jednoho muže. Ženy, které prošly a procházejí jeho životem, upoutají svými postoji k životu i smrti. Inscenace nasycená přízračnou, až tajuplnou atmosférou je vyprávěním o lásce, o ženské seberealizaci, o nedostatku něhy, o mateřství a sebeobětování, o zraňování a bolesti a křehkých mezilidských vztazích.

Hrají: Binterová Helena, Bohunková Markéta, Eflerová Naďa, Hilmanová Miluše, Hořejší Milena, Chaloupková Marcela, Langrová Milena, Maršíková Ola, Mrkosová Martina, Nermuťová Zuzana, Pavlíková Sylva, Polášková Jana, Středová Renata, Škodová Pavlína, Šourek Cyril.

Na inscenaci se podíleli: hudba – Martin Bruner (flétna), nápověda – Fabiánová Zdena
Technická spolupráce: scéna – Ladislav Jančík, kostýmy – Marcela Labíková, masky – Zuzana Čtvrtečková, zvuk – nahrál Martin Košťálek. Další spolupráce s technikou Divadla J. K. Tyla pod vedením Pavla Šolce.

Režie: Jana Jančíková

Vstupné: 120, 110, 100 Kč, předprodej vstupenek v IC Č. K.

 

Místo konání

Místo:
Divadlo J.K.Tyla -
Ulice:
Bř. Kafky 537
Město:
Červený Kostelec

Popis

Divadlo J. K. Tyla - velký sál (hlediště = 334 sedadel), kde se koná převážná část kulturních akcí (divadla, koncerty, zábavné pořady, pořady pro děti), zkoušky divadelního souboru a v malém sále (stolová úprava = 100 židlí) se pořádají velké schůze, zasedání, besídky, přednášky.

Nádherné Divadlo J. K. Tyla se nachází v Červeném Kostelci v samém středu tzv. kulturně-společenské zóny v těsném sousedství Základní školy V. Hejny a místní Sokolovny. Před budovou se nachází rozsáhlý Přírodní areál (Sady B. Němcové), ve kterém se každoročně koná vyhlášený Mezinárodní folklorní festival Červený Kostelec.

Základní kámen byl položen 3. srpna 1924 - u té příležitosti se hrála Prodaná nevěsta v přírodním areálu na Chrbech. Divadlo bylo slavnostně otevřeno 25. října 1925. Hrála se Lucerna od Aloise Jiráska a Loupežník od Karla Čapka. U příležitosti 100. výročí úmrtí Josefa Kajetána Tyla dne 29. září 1956 bylo divadlo při slavnostním představení jeho hry "Jan Hus" přejmenováno na Divadlo J. K. Tyla.

Kontakty: +420 491 465 876 (provozovatel zařízení), +420 498 100 657 a +420 724 088 587 (předprodej vstupenek).

Program divadla na městských stránkách.

tyla


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře