Neděle 16.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Dostavba Malých lázní v Bělovsi vstupuje do své finální etapy

Dostavba Malých lázní v Bělovsi vstupuje do své finální etapy

Email Tisk PDF
seznam článků
Dostavba Malých lázní v Bělovsi vstupuje do své finální etapy
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

IMG 6540

V pondělí odpoledne podepsal starosta Náchoda Jan Birke a jednatel společnosti Průmstav Náchod, s. r. o., Vratislav Zítka smlouvu o dílo na dostavbu areálu Malých lázní v Bělovsi.

"Na tento okamžik čekáme od prosince loňského roku, kdy jsme se bohužel museli rozloučit s původním dodavatelem stavby, firmou Green Project, s. r. o., v jejíž silách nebylo projekt dokončit," uvedl při podpisu smlouvy starosta Jan Birke.

Firma Green Project, s. r. o., Průhonice předala nedokončené dílo městu Náchod 14. 12. 2019. Od té doby byl rozestavěný objekt zabezpečen pro zimní měsíce a začátkem ledna 2019 vypsána nová veřejná zakázka na jeho dostavbu, ve které zvítězila firma Průmstav Náchod, s. r. o.

Projekt obnovy Malých lázní v Náchodě-Bělovsi je součástí projektu AQUA MINERALIS GLACENSIS spolufinancovaného z prostředků Evropské unie – Evropského fondu pro regionální rozvoja státního rozpočtu ČR. Dokončení stavby za téměř 15 mil. Kč (14.955.076,83 Kč) je smluvně stanoveno na dobu šesti měsíců od podpisu smlouvy a jak již bylo v minulosti avizováno, čerpání dotace s ohledem na posunutí termínu dostavby, ohroženo není. Již před časem byl termín ukončení celého projektu z důvodu žádosti jednoho z polských partnerů prodloužen do dubna 2020.

A jak bude stavba v následujících měsících probíhat? "Nyní zbývá dokončit interiéry vily Komenského, střešní krytinu a zateplení budovy. Dále pak stavební práce související s výstavbou kolonády a instalací a technologií stáčení minerálních vod z třinácti nových pítek a provést konečné terénní úpravy a ozelenění," upřesnil místostarosta Jan Čtvrtečka.

Do dalšího kroku v budování náchodských lázní se můžete zapojit nyní i vy. V nejbližších dnech bude zveřejněna anketa pro širokou veřejnost, kde se budeme ptát, jaká jména ponesou samotné minerální vody čerpané ze dvou vrtů Běla a Jan. Na podzim loňského roku se sešlo více než 400 tipů, ze kterých náchodští radní vybrali 10 nejzajímavějších. Tato jména postoupila do ankety. Sledujte internetové stránky www.mestonachod.cz a zapojte se. Autoři dvou vybraných názvů minerálek budou odměněni částkou 3 tisíce korun.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře