Pátek 12.červenec 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko V LDN v Jaroměři byla otevřena stanice sociálních lůžek

V LDN v Jaroměři byla otevřena stanice sociálních lůžek

Email Tisk PDF
seznam článků
V LDN v Jaroměři byla otevřena stanice sociálních lůžek
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

1

Oblastní nemocnice Náchod a. s. otevřela včera odpoledne v Jaroměři novou stanici sociálních lůžek. Celkem sedmnáct jich tu bude sloužit pacientům, jejichž zdravotní stav už sice nevyžaduje hospitalizaci, ale nejsou schopni se o sebe doma postarat a nemají ve svém okolí nikoho, kdo by péči zajistil. Provizorně takto sloužila od listopadu 2018 tři lůžka přímo na LDN.

Službu sociálních lůžek poskytuje pro hospitalizované pacienty z celého Královéhradeckého kraje Oblastní nemocnice Náchod a. s. od konce minulého roku v Jaroměři a dále pak v Broumově. "Tato sociálně zdravotní lůžka poslouží klientům, jejichž stav nevyžaduje intenzivní lékařský dohled, ale vzhledem ke svému zdravotnímu stavu nemohou ještě plnohodnotně přejít do domácího prostředí. Dočasně tak zůstávají v nemocnici, kde se o ně personál nemocnice spolu s dalšími odborníky postará a mezitím jsou jim také zajišťovány potřebné sociální služby," řekl náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Ing. Aleš Cabicar. Provizorně bylo dosud pár lůžek umístěno přímo v jaroměřské LDN.

Ve středu 24. 4. 2019 ale byla vedení LDN slavnostně předána do užívání nová stanice s dalšími 17 lůžky, která vznikla přebudováním prázdných prostor bývalé nemocnice v Jaroměři. "Rekonstrukce probíhala od ledna 2019. Prostory máme pronajaty od města Jaroměř, kterému tímto děkujeme za spolupráci a vstřícnost při snaze o rozvoj této oblasti. Celková investice je zhruba 5, 2 mil. Kč. Zaměstnancům přeji, aby se jim zde dobře pracovalo, a pacientům přeji brzké vyřešení jejich svízelné situace," uvedla Ing. Ivana Urešová, MBA, statutární ředitelka ON Náchod a. s. Celkem bude tedy v Jaroměři až 20 lůžek – tři nadále zůstanou na LDN jako sdílená. Rekonstrukci prostor financoval Královéhradecký kraj, jehož zástupci, náměstci hejtmana pro oblast sociální a zdravotnickou, byli na slavnostním předání také přítomni.

Klientům na sociálním lůžku nemocnice zajistí na přechodnou dobu ubytování, celodenní stravování, pomoc při osobní hygieně a při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu. Součástí péče jsou i sociálně terapeutické a aktivizační činnosti a pomoc při obstarávání dalších osobních záležitostí. "Péče je klientovi poskytována kvalifikovaným týmem - praktickým lékařem, sestrami a sociálními pracovníky. Pro nové oddělení jsme přijali deset nových pracovníků v sociálních službách, jednu sestru a jednu sociální pracovnici. Již nyní počítáme s maximální obložností lůžek," přibližuje službu a budoucí chod oddělení náměstkyně pro ošetřovatelskou péči ON Náchod a.s. Mgr. Markéta Vyhnanovská. Klientům jsou dále k dispozici např. i duchovní jednotlivých církví, canisterapie, ergoterapeut a myslí se i na volnočasové aktivity. Dalších deset sociálních lůžek je umístěno na oddělení lůžek následné péče v Broumovské nemocnici. Celkově tedy bude v Královéhradeckém kraji k dispozici 30 sociálních lůžek.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře