Pátek 19.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Zdravotnický materiál pro výuku budoucích sester - další forma podpory jejich studia

Zdravotnický materiál pro výuku budoucích sester - další forma podpory jejich studia

Email Tisk PDF
seznam článků
Zdravotnický materiál pro výuku budoucích sester - další forma podpory jejich studia
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Všechny strany

NF nemocnice 6

Spolupráce města Náchoda a náchodské nemocnice dostává další rozměr. Po založení Fondu na podporu náchodské nemocnice, a sérii jednání o podpoře studentek, se do pomoci s náborem sester zapojila i společnost Batist Medical a. s.

V pondělí 8. 4. přivezl pan Tomáš Mertlík, majitel společnosti BATIST Medical, a. s., studentkám a jednomu studentovi prvního ročníku oboru praktická sestra na Střední odborné škole sociální a zdravotnické Evangelické akademii v Náchodě zdravotnický materiál potřebný pro výuku v hodnotě 50 tisíc Kč a za účasti starosty Náchoda Jana Birke, ředitelky Oblastní nemocnice Náchod Ivany Urešové a personálního náměstka Martina Kyntery předal řediteli školy panu Davidu Hanušovi nejen samotné krabice plné zdravotnického materiálu, ale i symbolický šek.

"Sester je dlouhodobě zoufalý nedostatek. Proto se jako firma snažíme pomáhat ve všech oblastech podpory tohoto krásného povolání, a když mě starosta oslovil s možností stát se partnerem nadačního fondu, ani na chvíli jsem neváhal," uvedl Tomáš Mertlík, majitel společnosti BATIST Medical, a. s.

Možností spolupráce prostřednictvím Nadačního fondu na podporu náchodské nemocnice se nabízí celá řada. "Dohodli jsme se s panem Mertlíkem, že se budoucí sestry mohou seznámit s výrobou zdravotnického materiálu, který budou denně používat, přímo ve firmě v Červeném Kostelci. A zájem o to, jak se s materiálem nakládá v praxi, projevili i samotní zaměstnanci Batistu, proto připravujeme i takovéto exkurze," upřesnil další spolupráci města, nemocnice a nadačního fondu starosta Jan Birke.

Ředitelka Oblastní nemocnice Náchod Ivana Urešová se náboru zdravotnického personálu také průběžně věnuje a potvrdila, že jen v náchodské nemocnici chybí "autobus sester". "My na vás opravdu čekáme a potřebujeme vás. Věříme, že rozložení stipendií do více let během studia bude jistou motivací a pomůže posílit naše řady," motivovala studentky při předání daru od firmy Batist ředitelka ON Náchod Ivana Urešová.

"Další možností, jejíž formu chceme nyní upřesnit, je i nabídka stáží, resp. placených praxí," doplnil personální náměstek Martin Kyntera. Nadační fond pro podporu nemocnice v Náchodě uspěl s žádostí o dotaci od Královéhradeckého kraje a získal peněžní prostředky na stipendia pro nelékařský personál. Finanční motivace ve výši až 80 000 Kč je určena pro studenty vybraných studijních nebo vzdělávacích programů a může být vyplácena buď jednorázově absolventům, nebo průběžně po dobu studia od druhého ročníku střední školy (2. ročník - 10.000 Kč, 3. ročník - 20.000 Kč a 4. ročník studia – až 50.000 Kč).

"Jsem rád, že na základě našich ohlasů z praxe, schválilo Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje na konci března i tuto možnost, tj. čerpat stipendium průběžně. Bude to lepší motivací pro studenty i pomoc jejich rodinám již v průběhu studia," dodal starosta Jan Birke.

Více informací o žádosti o stipendium na https://nfnemocnice.mestonachod.cz/vyzva.asp

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře