Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Vedení náchodské radnice ocenilo záchranáře a strážnici městské policie

Vedení náchodské radnice ocenilo záchranáře a strážnici městské policie

Email Tisk PDF
seznam článků
Vedení náchodské radnice ocenilo záchranáře a strážnici městské policie
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Všechny strany

záchranáři 26Ve čtvrtek dopoledne ocenili starosta města Jan Birke společně s místostarosty Janem Čtvrtečkou a Pavlou Maršíkovou v obřadní síni náchodské radnice záchranáře a strážnici Městské policie Náchoda, kteří se před týdnem podíleli při pokusu o záchranu života starší paní, která v dopoledních hodinách v centru města zkolabovala.

Nejprve k ní přiběhl záchranář mimo službu Filip Viesner následován strážnicí Městské policie Náchod Zuzanou Bečákovou. Ti vykonávali nepřímou srdeční masáž až do příjezdu zdravotníků. Přivolaná posádka Rychlé lékařské pomoci - MUDr. Růžena Potočková a Bc. Tomáš Polák, DiS. - a následně posádka Rychlé zdravotnické pomoci - Jana Koutová a Petr Novák - společně prováděli další úkony k záchraně života pacientky. Žena byla posléze transportována Leteckou záchrannou službou Královéhradeckého kraje, kterou tvořili MUDr. Jiří Nový, Petr Martinec a pilot Zdeněk Mede.

"Z celého srdce děkuji všem, kteří okamžitě zareagovali a pomohli při takto nečekané situaci. Velký respekt budí i dojezdové časy a přistání vrtulníku, jehož pilot bez potíží přistál v takto hustě zalidněné oblasti. Tato mimořádná souhra všech jednotlivců si rozhodně zaslouží naše uznání. Jako pro starostu je pro mě nesmírně důležité vidět, že lidský život je na prvním místě a všichni jsme díky obětavému a profesionálním přístupu záchranářů v bezpečí," vyjádřil svou úctu všem dnes oceněným starosta Jan Birke.

Poděkování záchranářům byl přítomen také ředitel Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje MUDr. Libor Seneta a velitel Městské policie Náchod Bc. Petr Valica. "Tato konkrétní situace, tj. náhlá zástava oběhu, která je jednou z nejzávažnějších zdravotních komplikací, která může člověka postihnout, je i v naší práci poměrně méně často zastoupená. Ročně děláme přes 52 tisíc zásahů a s tím, co postihlo pacientku v minulém týdnu tady v Náchodě, se setkáváme méně než 500krát za rok, tzn. že méně než jedno procento našich zásahů je takto závažných. Proto samotná příprava i průběh a souhra všech během zásahu je nesmírně důležitá. Ne všechny případy samozřejmě mohou skončit záchranou života, úspěšnost je v průměru kolem 15 %," uvedl ředitel ZZS KHK MUDr. Libor Seneta, který předá ocenění těm, kteří se dnes nemohli osobně zúčastnit a dodal: "Proto mě velmi potěšila aktuální zpráva z včerejšího dne o zdravotním stavu pacientky, jejíž stav se zlepšuje a všichni budeme doufat, že tomu bude tak i nadále."

Náchodští radní projednali ocenění záchranářů na svém pondělním jednání a rozhodli o předání také drobného finančního daru jako vyjádření úcty a poděkování za mimořádně obětavý přístup při pokusu o záchranu života. "Naši občané jsou díky vám v bezpečí a pro nás je ctí, že můžeme vyjádřit své poděkování prostřednictvím vás všem, kteří denně zasahují v terénu," řekl oceněným na závěr starosta Jan Birke.

Čestné uznání za mimořádně obětavý přístup při pokusu i záchranu života obdrželi z rukou vedení města: Filip Viesner, Zuzana Bečáková, Růžena Potočková, Tomáš Polák, Jana Koutová, Petr Novák, Jiří Nový, Petr Martinec a Zdeněk Mede.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře