Čtvrtek 13.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Zahraničí a Náchodsko Humanitární pomoc poputuje do Indie

Humanitární pomoc poputuje do Indie

Email Tisk PDF

humV pondělí 8. října večer se bude v Červeném Kostelci v prostorách firmy Batist Medical plnit už 33. kontejner zdravotnickým materiálem. Ten bude druhý den odeslán do Indie.

Brněnská Nadace sv. Františka z Assisi odešle třicátý třetí kontejner se zdravotnickým materiálem pro potřebné v Indii. Díky příspěvkům dárců i pracovníků Nadace a obětavosti spolupracovníků se jí daří pomáhat mnoha lidem trpícím nemocemi a vyloučeným z vlastní společnosti, odkázaným na pomoc druhých.

Nadace byla založena v Brně roku 1993. Od té doby odeslala do Indie více než 348 tun zboží (zejména zdravotnického materiálu) v hodnotě téměř 96 milionů korun.
O náklad se v Indii starají řeholní sestry a bratři Matky Terezy z kongregace Misionářky lásky a využívají jej ve 44 domovech a centrech převážně při péči o malomocné pacienty. Po obdržení zásilky sestry vždy podrobně informují Nadaci, jak zdravotnický materiál využily. Loni na podzim navštívila domovy Misionářek lásky v Kalkatě členka dozorčí rady Nadace Petra. Sestry jsou velmi vděčné za zdravotnický materiál, který jim posíláme, a prosily, abychom pokračovali nadále, neboť jejich práce je na našich zásilkách závislá.

Velký nákladní kontejner naplní pracovníci Nadace spolu s dobrovolníky 8. října zdravotnickým materiálem (obvazy, gáza, pružná obinadla, vata, chirurgické rukavice, injekční jehly a stříkačky, infuzní soupravy, nitrožilní kanyly, 1500 kg hroznového cukru, 146 párů podpažních berlí, 60 invalidních mechanických vozíků, 16 chodítek aj.) o objemu 66,36 m3 a hmotnosti přibližně 9,9 tuny.

Letošní kontejner obsahuje zdravotnický materiál v hodnotě 2 818 055 Kč. Peníze na nákup těchto potřeb získala Nadace od firem i dobrodinců. Podpažní berle a chodítka darovali Diecézní Charita Brno-služby, sestry boromejky, olomoucká Fakultní nemocnice, Betanie - křesťanská pomoc, z.ú., Nemocnice Bubeneč, Waldorfská škola v Olomouci a další dárci, za což jim velmi děkujeme.

Velký dík patří dárcům a dobrodincům, kteří vytrvale podporují svými příspěvky a dary tyto indické nejubožejší, stejně jako novým, kteří se do pomoci právě zapojili. Protože jsme nakupovali od osvědčených výrobců, výraznou měrou jsme ušetřili na pořizovacích nákladech, za což všem dodavatelům srdečně děkujeme. Velmi děkujeme zaměstnancům firmy Batist Medical a.s. za mimořádnou pomoc při přípravě a odeslání tohoto kontejneru.

V roce 1948 založila v indické Kalkatě Matka Tereza kongregaci Misionářek lásky. Tyto sestry a bratři se zaměřují na ty, kterým nikdo nepomáhá a kteří jsou ve společnosti nejvíce ohroženi. Protože žijí velmi chudě, jsou schopni ve svých centrech ubytovat a ošetřovat ty, kteří to opravdu potřebují. Jsou to především: nemocní malomocenstvím, opuštění umírající v prachu na ulici, kojenci odložení po porodu na smetiště, děti, které přežily potrat, starci a stařenky bez prostředků, duševně nemocní a mentálně postižení.

Ukázka práce Misionářek lásky

"Když jsem pracovala v Prem Nagaru (Město lásky), léčili jsme 350 trpících malomocenstvím. Pocházeli z chudých rodin, které je opustily, jakmile u nich byla tato nemoc zjištěna, čímž je donutily žebrat na ulicích. Naší prací bylo jít ven, nalézt je, přinést do centra a umýt je, naslouchat jim, dodávat jim odvahu a především chovat se k nim jako k lidským bytostem s důstojností. Proměna těchto lidí byla pro mě zázračná. Už jen pozorovat, jak odpovídali na dotek něžné ruky. Bylo to, jako kdyby se Matka Tereza dotýkala jejich srdcí a vracela úsměv na jejich tváře,“ vzpomíná sestra Mary, která osm let pracovala v Centru pro malomocné Prem Nagar v Dillí. (Zdroj: Asianews.it)

Kontejner bude po proclení na náchodské celnici přepraven do přístavu v Hamburku. Tam bude naloděn 15. října na loď NYK OLYMPUS japonské společnosti ONE - Ocean Network Express. Přeložen bude v transitportu v Singapuru. Předpokládané připlutí lodi do Kalkaty je 13. listopadu.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře